Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback

Socks Chaser

Brony
 • Content Count

  529
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Socks Chaser last won the day on July 15 2021

Socks Chaser had the most liked content!

Community Reputation

300 Wzorowa

About Socks Chaser

 • Rank
  Poliromantic weirdo
 • Birthday 07/15/1999

Informacje profilowe

 • Gender
  Neko
 • Miasto
  Ponyville
 • Zainteresowania
  Siedzenie, spanie, leżenie, granie na konsoli. Zawodowy leń z latami doświadczenia. Lubię też narzekać. Na wszystko.

  Wegetarianka, być może wkrótce weganka, gender. Nonbinary bigender transfem asexual demisexual poliromantic. Spróbuj rozwiązać ten rebus.
 • Ulubiona postać
  Ja. Najlepsza postać.

Recent Profile Visitors

29134 profile views
 1. https://old.reddit.com/r/Polska/comments/pyoojg/młoda_lewica/

   

  Polscy liberałowie znów popuścili w majtochy.

   

  Basically, konserwy i libki to jedna koalicja - gdy jeden uznaje cię za dewianta i obrzydliwca, to drugi mówi ci, że twoje prawa do podstawowych rzeczy (np. osoby trans spotykają się z wykluczeniem pod kątem dostępu do służby zdrowia) są mniej ważne od "gospodarki", więc nie powinnaś/powinieneś/powinnoś ubiegać się i walczyć o tak bazowe rzeczy, jak przyznanie, że istniejesz. W praktyce to jest jedno i to samo wykluczenie, tylko pod innymi słowami.

   

  I w sumie to zabawne, że starczy nacisnąć na odpowiedni temat, a liberałowie, ci co są tak bardzo za otwartością, europejskością, prawami człowieka itp. zaraz śmieją się z neutralnych płciowo zaimków, bagatelizują prawa osób trans, a do squaterów zajmujących pustostan kierują słowa o "robakach".

 2. Prawo do bycia idiotą - konstytucyjne, choć nigdzie niezapisane prawo z którego chętnie i na co dzień korzysta wielu obywateli

   

   

  1. Show previous comments  5 more
  2. Socks Chaser

   Socks Chaser

   @Niku$No joł. Jakby straciłam poczucie czasu, i trochę się u mnie w życiu zadziało. Pewnie odpiszę na dniach czy coś, zobaczę.

  3. Niku$

   Niku$

   @Socks Chaser życzę Ci powodzenia ze wszystkim. Trzymaj się mocno. Będę czekał na wznowienie dyskusji :crazytwi:

  4. Socks Chaser

   Socks Chaser

   @Niku$No odpisuję w końcu, trochę z kotem było nie tak, różne rzeczy się działy, wiadomo. Nie wiem czy wiele odpiszę, no ale no. Bruh, nawet zapomniałam jak się tu cytuje.

    

    Szczerze to uważam, że można pokusić się o podważenie czegokolwiek bez jakiegokolwiek sensownego powodu. Coś na wzór słów "sztuka dla sztuki", temuż sama idea może być wystarczającym powodem do jakiegokolwiek działania. Sam wielokrotnie kłóciłem się z kimś dla samej kłótni, albo próbowałem komuś dopier***ić różnież dla samego dopier***enia się xD. Nie trzeba się wszędzie doszukiwać jakichś specjalnych pobudek. Ale to chyba najmniej istotna kwestia. Brak złotego środka nie jest w moim odczuciu symetryzmem. Symetryzm w wyborze władzy objawiałby się wyborem partii całkowicie centrycznej, ale no nie mam na tyle wiedzy politycznej, aby wskazać takową palcem. Tak jak wspominałem - uważam, że każda strona jest zła, czy to lewa, czy prawa, większość ludzi i tak zagłosuje za skrajnościami, bo albo jest PIS, albo PO, reszta partii nie ma nawet szans cokolwiek ugrać, temuż no, jeśli coś ma być, to będzie to znowu każdemu znana i najwidoczniej lubiana chu*nia. Cały system jest zły, wybieramy zawsze pomiędzy złem, a mniejszym złem. Też nie uważam się za osobę krótkowzroczną i choć moje poglądy są również niekiedy skrajne, to zawsze staram się patrzyć na cały obraz. A jak patrzę na Polskę to widzę tylko i wyłącznie tą przysłowiową "objszczaną klapę", jak to skomentował kiedyś w "Dniu Świra" Adaś Miauczyński. Polacy szybko zapominają i nie potrafią uczyć się na własnych błędach. Tak było, jest i najwidoczniej będzie.

    

   Nie wiem, ja to uważam że zawsze jest powód. :p Nie da się podważać ot tak, dla idei, bo jeśli podważasz, to masz co podważać.

   Symetryzm nie musi być wyborem władzy która będzie idealnie nijaka, bo też i takiej nigdy nie ma. Nawet totalna nijakość, bez za albo przeciw jest polityczna i niecentryczna, bo milczenie i obojętność to też wybór. Gdy milczysz będąc w prawicowym reżimie to go wspierasz, brakiem głosu, brakiem "ale". Będąc w socjalistycznej komunie i mając wywalone nie mówisz ani za, ani przeciw, ale pracujesz, kupujesz itp. - wspierasz. Więc yeah, centryzm nie istnieje w postaci jakiegoś idealnego centrum I guess, centryzm istnieje bardziej jako miałkie, nudne pierdololo i stanowiska "każdy zły". No nie, nie everybody bad, są wyjścia lepsze, są gorsze. Skrajności też nie ma się co bać, bycie anarchistką nie sprawia, że od razu ktoś jest okropnym skrajniakiem i ojej, cringe lub niebezpieczeństwo. Skrajności trzeba się bać, gdy skrajność zakłada teorie spiskowe i mordowanie ludzi bo są innej wiary, koloru skóry itp. :p

   Tylko że PiS i PO nie są skrajnościami. :p PiS jest apologetyczny dla nazioli z np. marszu niepodległości, ale np. w Niemczech mają "alternatywę dla niemiec" gdzie otwarcie wzdychają za Hitlerem. :p Co może być dla PiS jakimś przeciwieństwem, jakaś partia kolorowych co kochają LGBT i chcą socjalizmu, anarchizmu? PO, jeszcze przed byciem KO, było daleko od tego, będąc partią apologetycznych fanów stanu zastanego, co są ani przeciw, ani za, bo trzeba rozmawiać. Obecnie PiS rządzi głównie dlatego, że PO dała mu warunki by się rozrosnąć na porażkach PO. Właśnie takie podejście - everybody bad, każdy be, a inni nic nie ugrają - według mnie prowadzi Polskę do ruiny. :p

    

   Z Adasiem Miauczyńskim z tego co kojarzę nie mieliśmy się identyfikować, tak btw. :D

    Jeśli mamy brać odpowiedzialność za każdego człowieka na świecie to nie zajdziemy za daleko xd. Wiadomo, że jeśli jest jakiś problem to należy go naprawić i przeciwdziałać niesprawiedliwości. Jednak nikt samemu świata nie zmieni. Sam mam mega nihilistyczne i pesymistyczne podejście do tego tematu, uważam, że jesteśmy na prostej drodze do samodestrukcji, już bez możliwości powrotu. To tak jakby wpaść poza horyzont zdarzeń - jedyna droga to droga do osobliwości, w której nie czeka nas nic innego niż śmierć. 

    

   You know, starczy nie patrzeć tylko na swoją dupę, może tak. xD

    

   No ale ta droga do samodestrukcji nie istnieje w próżni. I no, jeszcze trochę czasu mamy by chociaż zmiany zahamować. Chociaż przyznam, że jestem tutaj mocno cięta. Ogólnie obecna katastrofa klimatyczna to według mnie efekt tego, że kapitalizm zaszedł za daleko, a ludzie oraz rządy mu pozwoliły na to. Ba, rządy same są odpowiedzialne, przez lata ignorując ekspertów. I ogólnie jestem tak cięta, że jak ktoś mówi że "Musimy walczyć z globalnym ociepleniem", ale przy tym wciąż uważa że własność prywatna good to mam takie... bruh, nie wiem, wierz se dalej, marzenia warto mieć. xD Jak coś ma się zmienić, to nie poprzez wybory, tylko kompletne przebudowanie stylu życia, sposobów zarządzania, nie przez korporacje i polityków, tylko ludzi. Nowego świata nie wybudują ludzie co chcą rozmawiać, nowy świat zostanie wybudowany przez ludzi którzy uświadomią kłamcom, rasistom, homofobom, seksistom, wyzyskiwaczom, pseudoliderom itp. jak mało wart jest ich świat. :p

    

    No tu się zgodzę i dodam jeszcze od siebie, że obecna władza używa dyskryminacji jako swoistego narzędzia do nakreślenia oczywistego wroga, nastawienia przeciwko niemu ludzi i pozyskania sobie przez to elektoratu, głównie z pedofilskiej kasty KK (Rydzyk i PIS, love story better than Twilight xd). Dzisiejsze ich nauczanie nijak ma się do tej tolerancji, miłości i akceptacji, której przecież tak gorliwie nauczał Jezus. Uważam, że KK powinien zmienić swoją narrację, ponieważ pozostając w mentalnym średniowieczu zniechęca do siebie młodych ludzi, którzy i tak już odchodzą od kościoła.

    

   Nie ma co liczyć na to, że kościół się zmieni, bo tutaj nie chodzi o zmianę. Kościół przez lata zdobywał bogactwa, uciemiężał ludzi, zwalczał inność. Problemem nie jest niechęć do zmiany u góry. Problemem jest to, że kościół to hierarchiczna instytucja, i jak każda inna hierarchiczna intytucja, walczy o władzę. :p Ja to akurat jestem jeszcze tego zdania, jak wielu anarchochrześcijan, że Jezus nie chciał nigdy kościoła instytucjonalnego, więc no. :p

    

   Tak szczerze, kto dzisiaj zagrozi autorytetowi i władzy? Może jedynie hakerzy, którzy uzyskają dostęp do skrzynki pocztowej jakiegoś wysoko postawionego polityka (pozdrawiam Michała Dworczyka hehe). Jeśli chwycisz za leżącą na ulicy rurę to dostaniesz wpier*ol od policji xd. Jedyne na co jako jednostki mamy jakiś wpływ, to właśnie na naszą małą ojczyznę - bo na dużą to już nie ma co liczyć. No i tak, słowa można zignorować, czyny już ciężej, ale również się da, jeżeli jest się wystarczająco upartym. A każdy akt przemocy może zostać obrócony przeciwko osobom, które postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce. Teraźniejszy rząd ma takie narzędzie propagandy nazywane telewizją publiczną, że to się nawet Kim Dzong Un'owi nie śniło xd - może tak kształtować fakty, jak tylko mu się podoba. Może grupę z pałami przedstawić jako zagrożenie dla państwa przez co skończy się zabawa w pucz. Tak już to niestety działa.

    

   To z rurą to akurat pewna przenośnia. :p Chodzi mi o sam fakt, by pójść nie w spokojne rozmowy, tłumaczenia, ale żeby się kapnąć że jednak np. homofobia czy skrajna prawica to nie tyle kwestia niewiedzy, co wzdychania za władzą, i widzenia np. osób LGBT jako czegoś, co może zagrozić tej władzy. :p I tu nie chodzi by ot, jako jednostki walczyć, ale też nie chodzi o to, by masowo sobie po prostu stanąć, pokrzyczeć i tyle. Trzeba się organizować, ale nieważne jaki kierunek się obierze, czy bardziej "bojowy", czy bardziej "pokojowy", to jednak trzeba mieć bardziej nastawienie na jakąś konfrontację, na walkę z systemem, a nie proszenie by ktoś go zreformował z dobroci serca. :p

    

   No nie powinien, ale prędzej czy później jakiś samozwańczy lider się znajdzie. I znowu zataczamy koło. I znowu jakikolwiek akt sprzeciwu prezentuje swój moment słabości - cudownie wykorzystany przez władzę. Co do osób LGBT - nie oceniam. Ktoś chce sobie zmienić płeć - niech sobie zmienia, mnie to konkretnie j*bie, jego/jej życie, jego/jej sprawa. Z biologicznego punktu widzenia facet nie powinien mieć okresu więc jeżeli któraś kobieta chce zmienić płeć i później takowy dostaje, to sprawy się komplikują. Wtedy to jest, było i będzie dziwne oraz sprzeczne z biologią, nie ważne jak ktoś się identyfikuje. Mnie osobiście to wali, jak już wspominałem, ale żyjemy w konserwatywnym społeczeństwie i inni już mogą mieć ku temu problem. Jedynym logicznym w moim mniemaniu rozwiązaniem jest określanie takich osób nie jako (jeśli wcześniej była kobietą) mężczyznę lub (jeśli odwrotnie) kobietę, ale jako trans-mężczyznę i trans-kobietę. Nie jestem w temacie więc nie wiem, czy coś podobnego nie funkcjonuje. Identyfikuj się jak chcesz, ale aby nie było żadnych nieścisłości - daj wyraźnie do zrozumienia, że takowy zabieg zmiany płci przeszedłeś/aś.    Większość szarych ludzi ma też kompletnie wypie****one na to wszystko, tylko Ci najbardziej konserwatywni, lub najbardziej wierzący się mogą zacząć pruć. A im dłużej i więcej takich przypadków w społeczeństwie, to tym bardziej ta granica "pozornej normalności" się przesuwa. Ale dobra, lećmy dalej.

    

   "Samozwańczy", czyli może jednak warto go "odliderować"? xD No nie, nie zawsze. Też trzeba tutaj zrobić rozróżnienie, bo nie mam nic przeciwko lokalnym liderom, osobom wychodzącym z inicjatywami. Mam problem z hierarchizacją ruchów i ugrywaniu na nich kapitału politycznego. Lempart nie była lokalną liderką która jedynie organizowała marsze ze swoją grupą. Była w hierarchii, miała wpływ w jaką stronę to pójdzie. :p W tym problem.

   O wow.

    

   Well, pierwsza sprawa, zawsze mnie to trochę śmieszy, że jak się pojawia temat LGBT, to ludzie chcą k**wa pokazać jak kurewsko bardzo mają wyp*****lone w c**j na to czy ktoś chce być je**ną babą czy kim. Bruh, normalny temat, I get it, calm down. xD

    

   Tylko życie nie zniża się tylko do biologii, która w sumie jest różna. Są kobiety które mogą się urodzić z wadami genetycznymi, które muszą mieć operację usunięcia macicy, jest zespół MRKH. No to z biologicznego punktu widzenia to kobiety czy nie kobiety? xD

    

   Sama biologia nie jest zero jedynkowa, ale tę kwestię lepiej wyjaśni ten film. Tutaj nie ma co pierdzielić o jakiejś biologiczności i zniżać do zero-jedynkowego podejścia, tylko wyczaić że hej, ludzie, kurna, mają okres. xD I są baby co nie mogą mieć dzieci, są chłopy co mogą, są faceci z macicami, baby z penisami, i jednak nie powinno być czymś dziwnym, że facet idzie do ginekologa by ten zrobił badania narządów typowo żeńskich. :p Niestety, medycyna mocno osoby trans pomija. Czym w ogóle jest ta "biologia"? Czym jest ta wywyższana "biologiczność"? Tak samo biologiczna jest osoba cis, jak i osoba trans, bo obie mają biologiczne narządy, biologiczne ciała, i podpadają pod biologiczne koncepty. :p Tyle. "Biologiczność" w rozumieniu "Baba z penisem nie biologiczna" to głównie nic nie znaczące słowo. Poza tym kim jest "baba"? Jak ktoś jest babą, to oznacza że ma jakiś zbiór cech który kojarzymy z babą w naszej kulturze, czy to fizycznych, czy psychicznych. Osoba która urodziła się z męską urodą to baba? Androgyne chłop to chłop czy baba? Może w alternatywnym uniwersum to na babę mówimy chłop, a na chłopa baba. Więc yeah, dla mnie to... eeeee... cringy. xD Nie idźmy into "biologiczność".

    

   No... tylko po co? :p To jest, też kwestia komu mam to mówić. No bo jeśli np. urodziłam się w żeńskim ciele, ale na co dzień mówię o sobie "on", identyfikuję się jako "on", żyję jako "on", to I wiesz, nie chcę by to zabrzmiało jakbym odpychała podaną rękę. Po prostu wyjściem jest odejście od utartych schematów, nie dodawanie nowych kategorii płci dla osób trans, które będą w sumie jak wytykanie palcami. To jest, bycie trans może oczywiście stanowić jakąś część identyfikacji danej osoby, ale mało kto chce np. iść po piwo do Biedronki, i świecić dowodem przy kasie że jest "trans". To w sumie trochę jakby uznać że "Jesteście tak dziwni, że potrzeba nowej kategorii by ludzie wiedzieli jak podchodzić". :p

    

   Większość szarych ludzi ma nie tyle wywalone, co nie ma wiedzy kompletnej, lub są właśnie z wygodnych centrystów, co nie są ani za, ani przeciw. A prawa osób trans stoją w miejscu. :p Zresztą "mieć wywalone" w czasie gdy takie osoby jak Milo czy Wiktor popełniają samobójstwa przez transfobię to tak jakby przyzwalać na zło, milczące przyzwolenie. Na co dzień siedzę w LGBT środowisku to trochę nie doświadczam tego, no ale np. na tym forum to było parę osób takich, które dla osób trans by chciały warunki stawiać, jakieś "ale". Nie wiem, dla mnie to albo ktoś jest 100% za, albo niech chociaż ma odwagę powiedzieć że tak, mam wątpliwości i chcę wam stawiać warunki. :D

    

   Jeśli chodzi o anarchizm to uznaję definicje podawaną w encyklopedii -

   doktryna polityczna i ruch społeczny sprzeciwiające się wszelkiej władzy publicznej, postulujące likwidację państwa i zastąpienie go ustrojem bezpaństwowym, opartym na wolnych od jakiegokolwiek przymusu, samorzutnie powstających związkach producentów i konsumentów.

   Nie wychodzę poza ogólnodostępną definicję. Dalej podtrzymuję swoją tezę, że słowa "lewicowy anarchizm" się wykluczają, gdyż pierwszy człon narzuca określony system wartości, określony zestaw cech przy sprawowaniu władzy, a drugi człon z automatu dyskredytuje jakąkolwiek formę rządu i władzy. A jeśli masz taką chęć, to możesz zarzucić mnie ścianą tekstu, chętnie poznam Twój pogląd na sytuację.

    

   Ummmm... by coś było "lewicowe" czy "prawicowe" to nie musi pochodzić od władzy. Wciąż nie wiem jak się to wyklucza. Anarchiści zawsze stali za walką o prawa pracowników, o sprawiedliwość społeczną, równość każdego, czyli wartości które są najbliżej lewicy. Pomijam tu np. anarchokapitalistów, bo ankap to taki anarchizm, jak KRLD jest demokratyczna. :p

    

   Więc... no wciąż nie wiem jak się to wyklucza. Tak, anarchizm jest lewicowy, kojarzony z tą skrajną częścią lewicy. Żeby coś zostało sklasyfikowane jako lewicowe to nie musi od razu iść od władzy, być ustanowione przez władzę. Więc... no. :p

    

   Cóż, to przecież 3 lub 4 lata xD. Ważne, że ja Cię kojarzę, głównie z tego, że pytałem się Ciebie o Grzesia. A co do niego, to żyje, ciągle mamy kontakt i to bardzo przyjacielski. Kanału już nie ma (to przeze mnie i moją ekipę w sumie zaczął nagrywać, ale tylko tyle naszych zasług, reszta jego "ytbowego upadku" nie była moją sprawką). Prawdopodobnie ma jakieś tam zaburzenia, ale kto w dzisiejszym świecie ich nie ma... Rozmawiałem z nim przez telefon, wiele mi gadał o jego podejściu do świata oraz o spirytyźmie, który jest jego doktryną życiową. Przez niego jest właśnie taką osobą, jaką jest. No i mieliśmy z niego bekę. Taki już jest internet. Niby sobie nie zasłużył, ale ciągle sam dawał kolejne powody, aby móc dalej cisnąć ostrą bekę.    Też no nie porównałbym go do osoby niepełnosprawnej. Bardziej niepełnosprytnej, gdyż no próbowałem mu pomóc, ale się nie dał, a większość śmiesznych sytuacji powodował sam, więc no... Może w tym roku się z nim zobaczę na żywo. Wgl o nim to mógłbym napisać książkę, bo to ciekawa osoba bardzo. Ale no nic. '

    

   A no to już kojarzę o co cho. xD

    

   Ale wiesz, on akurat MOŻE dawać powody. Nie ma czegoś takiego jak osoba "niepełnosprytna", też nie chcę mówić o tym, że on jest na 100% osobą z niepełnosprawnością. Może ma zaburzenia, może ma jakieś problemy tego czy innego rodzaju. On, ze względu na nie, MOŻE się zachowywać inaczej niż inni ludzie. Tylko że w porównaniu do ciebie i twoich kolegów on nie ma wyboru, to jest sposób w jaki on widzi świat. Ty i twoi koledzy z kolei macie wybór, czy gościa podpuszczać, czy może dać sobie spokój. No jesteśmy dorosłymi ludźmi.

    

   Tu też zaznaczę - nie porównuję. Z mojego punktu widzenia jego zachowanie to nie jest ot, jakieś niecodzienne zachowanie. Może on jest w pełni świadomy tego, nie wiem, wiem jednak, że inni ludzie to nie są Simsowe boty, i nasze słowa wpływają na innych. A tutaj jednak doszło do podpuszczania i ciśnięcia beki z osoby która ewidentnie nie była w pełni świadoma w co się pakuje. :p

    

   Też nie lubię "stopniować" i się cieszyć że ktoś śmiał się cicho, gdy inni głośno, i że to wielki plus, wiesz. I yeah, ty może mu chciałeś pomóc, ale on MÓGŁ się nie dać - a to z różnych powodów. Nie wiem co on miał, wiem tylko, że osoby z różnymi zaburzeniami czy niepełnosprawnościami, najprościej mówiąc, widzą świat "inaczej". Więc to co dla ciebie wydaje się chęcią pomocy, dla niego jest czymś innym. To, że on nie dał sobie pomóc nie oznacza że jest "niepełnosprytny". Po prostu widzi świat inaczej, i najlepszym wyjściem będzie zaakceptowanie, że ma ten swój mały świat gdzie nazywa kuce po polsku. :p

    

   Też ja nie chcę bardzo w sprawę wchodzić, a to taki staroć że nie wiem. xD No ale było, kojarzę, paru takich, nazwę po imieniu, debili, co uznali że z gościa bekę można cisnąć. Mogę jedynie pogratulować, chciałabym powiedzieć, że debilizmu, ale zazwyczaj takie sytuacje biorą się z zakorzenionych głęboko uprzedzeń i widzenia takich osób jako "gorszych". :p Ale hej, po polskim społeczeństwie niczego innego się nie spodziewałam, a też trochę mi zajęło kapnięcie się, że kucyki to nie jest 100% love and tolerance. :p

    

   Więc ten... no on wyboru nie miał. Wy mieliście. :p U ciebie niby doceniam trochę, że zdaje się, wielkiego udziału nie miałeś, ale still. Ale yeah, jeśli chcesz gościowi pomóc, to najbezpieczniej dla niego by było, by nie interweniować w jego życie i nie zmieniać go na siłę. To jego życie, niech tym zajmie się on lub jego bliscy. Albo chociaż nie wiem, traktować go jak pełnoprawnego człowieka, nie "niepełnosprytnego" klauna. :p Bo póki co, zdaje się, więcej mu zaszkodzono niż udzielono pomocy. Nie w tym rola internetowych ludków, by robić z siebie bohaterów.

 3. Wciąż żyję, jakoś leci.
   

   

 4. Socks Chaser

  Można sobie uświadomić, że kapitalizm to gówno nastawione na zysk, a wielkie korpo, które są własnością prywatną, mają głęboko w dupie nie tylko dorosłych fanów, ba, mają w dupie nawet dziecięcych odbiorców. :p Żyjemy w kapitaliźmie, money money, tu nie chodzi o etyczność, głaskanie wiernych fanów, trzymanie się jakiś idei, tylko o zarabianie. Widocznie komuś na wykresach bardziej się równują Młodzi Tytani Akcja od klasycznych Młodych Tytanów. Kto jest największym odbiorcą kuców? No pewnie, że nie dorosły chłop z kolekcją blind bagów. Dzieciarnia. Masz tam nie wiem, dzieciaka w pobliżu? Zobacz sobie co rodzice puszczają dzieciom na tablecie gdy dzieciak trochę za bardzo przeszkadza - Vito i Bella, Ekipa Friza, patoinfluncerka, challenge, kolory, akcja, zmienia się wszystko co chwilę, a dzieciakowi tylko oczka latają i się świecą. :p To i mamy, produkt przeznaczony dla konkretnej widowni, która nie tylko jest liczna, ale również i wymagająca konkretnego produktu stworzonego pod jej gusta, ukształtowanego po latach oglądania ulubionych youtuberów robiących challenge. So yeah, zamiast liczyć na to, że zmieni się korpo które liczy zyski w milionach dolarów to najlepiej np. krytykować system, który stawia mamonę, wykres lecący do góry i łatwo przyswajalny produkt ponad pasję tworzenia, sztukę, tworzenie historii. A jak się w sumie kapitalizm lubi... well, deal with it, ulubiony system ma w dupie uczucia nawet swoich zwolenników. :p Tak to działa. Idk, anarchizm spoko, czy coś.
 5. https://oko.press/pawlowicz-atakuje-szkole-za-szacunek-dla-transplciowej-uczennicy-bedzie-kontrola-kuratorium/

   

  Kocham polską prawicę.


  "Dzieckiem nienarodzonym" które trzeba chronić jest np. zaśniad groniasty - zlepek komórek przypominający coś w stylu kiści winogron, powstający poprzez nieprawidłowe zapłodnienie komórki jajowej.

  Nie trzeba chronić za to 10-letniej transpłciowej dziewczynki. W tym przypadku można powiedzieć gdzie ona się uczy, nasłać na szkołę kuratorium, odczłowieczyć, zmisgenderować, wszystko oczywiście "dla jego dobra", you know, bo walczy się z, eeeee, neomarksizmem kulturowym. Czy coś.

   

  Choć cieszy, że nawet w tak smutnym i beznadziejnym kraju są ludzie i lokalne instytucje gotowe, by pokazać transfobii środkowy palec.

  1. Killer Poke

   Killer Poke

   Wystarczy co ksiądz Natan gadał ostatnio o dzieciach z in-vitro...
   Co do sytuacji w PL sądzę że jesteśmy świadkami rodzącej się dyktatury, która mało tego że czyni niebywały syf w kraju to jeszcze wszystkim sąsiadom (w tym mocarstwom) dookoła robi między drzwi i na wycieraczkę przy okazji.

  2. Marudkeł
 6. Plugawy budynek atakuje dzielnych patriotów, ale oni dumnie zbierali cięgi. No, trochę rac poszło, ale starczy się "odciąć", you know, rzuciłeś racę, odciąłeś się od niej, jest ok. Pamiętajcie, płonął pustostan, tylko antifiarze go dzień wcześniej umeblowali by wydawało się że to prawdziwe mieszkanie, bo wszystko zostało zaplanowane dokładnie przez niemieckich komunistów. Policjanci to była antifa  w przebraniu, a na wszystko pozwala lewacki rząd w którym większość ma prawica. xD

   

  Takie to życie w magicznym polskim świecie.

  1. BiP
  2. Marudkeł

   Marudkeł

   Tzw. małpy z gatunku Patus Sebixus Pospolitus. Strażnicy w zoo byli nastukani, małpy ukradły klucz i uciekły, kek.

 7. Socks Chaser

  Tak spokojnie że w 2019 paru gamoni rzuciło racami w stojące samochody i jeden z nich podpalili, a marsz który ma pójść wkrótce idzie pod wizerunkiem husarza rozwalającego tęczową gwiazdę (subtelne) i słowami "Nasza cywilizacja, nasze zasady". :p Sorry, rok w rok się dzieje to samo. Akurat ostatecznie organizatorzy wyszli z konkretnymi postulatami marszu i coraz częściej ich retoryka wychodzi poza ***** ***. Czy mam problem do ***** ***? No... nie, bo PiS długo wodził ludzi za nos, a argumenty do tych ludzi nie trafiają, bo w takich kwestiach jak zakaz aborcji itp. to dla "prawej" strony sensowne argumenty są tylko przeszkodą na ich drodze. Więc well, ***** ***. Nie da się z wami gadać, więc ***** ***, wodzicie za nos, więc ***** ***, takie podejście. :p Różnica między ***** *** a tekstami rzucanymi na marszu niepodległości jest taka, że ***** *** to słowa od szarego człowieka do tych, którzy chcą tylko sprawiać ból dla własnych korzyści. "Pedały" czy inna "czerwona hołota" to są za to słowa właśnie tego typu ludzi, przesiąkniętych ideologią która mówi, że można kogoś niszczyć za to że ma inny kolor skóry, inną orientację seksualną, wygląd czy bardziej "na lewo" poglądy polityczne. Według badań protesty i marsze, nawet tak masowe jak w USA, nie przyczyniły się znacznie do rozprzestrzeniania epidemii. Tutaj więcej o tym. Na każdej manifie mogą się przydarzyć jakieś incydenty i ja to doskonale rozumiem. Tylko że na protestach które są teraz w Polsce te incydenty są najczęściej winą osób z "prawej" strony jak np. pseudokibice, którzy przyłazili by kościołów pilnować. A jak się okazuje, wbrew propagandzie pisiorów, jakieś ataki na kościoły to bajeczka dla tych co są zapatrzeni w te pierdolety. Wpisując "protesty kobiet incydenty" znajduję nie artykuły o tym że np. protestująca zaatakowała, protestująca pobiła, za to czytam że jakiś gostek zaatakował dziewczynę z tęczową flagą, kobietę kopnięto w brzuch, w Kielcach strzelono do kobiety z procy. Ale agresja i ataki nie idą od samych protestujących, w porównaniu do marszu niepodległości. Nie wiem, w stanach nie mieszkam, jeśli chodzi o moje podwórko to bardziej się boję miejscowych transfobów i homofobów którzy każdego roku jadą na MN niż BLM z drugiego końca świata. Well, ja kiedyś używałam słowa "trap", ale nie uważałam osób trans za przebierańców i oszustów więc jest good. :p I cóż, to wciąż kwestia do zastanowienia się, ale tu jednak warto zwrócić uwagę na to, że Wielki Słownik Języka Polskiego uznaje, że słowo "murzyn" jest uznawane za obraźliwe. dr. hab. Marek Łaziński wydał opinię „dziś słowo Murzyn jest nie tylko obarczone złymi skojarzeniami, jest już archaiczne", i ta opinia jest też oficjalnym stanowiskiem Rady Języka Polskiego. Również politycy tacy jak poseł Killion Munyama zaznaczył że uważa słowo "murzyn" za obraźliwe, zwracając uwagę na różne negatywne powiedzenia np. "Sto lat za murzynami". Oczywiście osoby takie jak Jan Miodek mają trochę inne zdanie niż Marek Łaziński, ale to tylko pokazuje że może warto się zastanowić nad tą sprawą. Osobiście do mnie argumentacja Jana Miodka nie do końca trafia, bo z podobną się spotykam w przypadku słowa "trap" ("Zależy od intencji"), a argument o słowie "murzynek" to well, infantylizacją zajeżdża. Tutaj, na początku programu, Jan Miodek się o tym wypowiada. I przyznam że moje słowa z poprzedniego posta były może wyrazem pewnego czepialstwa, ale well, uważam że warto się nad takimi rzeczami zastanawiać. ^^ Wiele osób wykonuje również pracę umysłową, nierzadko za pieniądze równe, a nawet i mniejsze, niż osoby wykonujące pracę fizyczną. Ale jednak wysiłek umysłowy również jest męczący, a godziny spędzane w biurze i pracy przy komputerze, w jednej pozycji, wpływają na np. wady postawy, kręgosłupa. I tak, praca fzyczna to również aktywność, ale uważam że to zbyt proste postawienie sprawy. Praca fizyczna przy np. noszeniu ciężarów może i ci wyrobi muły, ale nie jest tym samym co ułożony i zróżnicowany program treningowy dostosowany do twojego zdrowia i możliwości. Osobiście znam więcej osób które na pracy fizycznej dorobiły się zakwasów i długotrwałych bólów kręgosłupa niż super sylwetki. Powiem więcej, tacy to szczęściarze, bo znajdą się również osoby które zryły sobie zdrowie totalnie, i teraz będą musiały do końca życia użerać się ze skutkami takich codziennych, 8-godzinnych "treningów". Well, sorry, troszkę już od tematów BLM odeszłam, więc za bardzo się nie wypowiem. Na pewno mam sporą alergię na gadanie o antifie, bo to taki chochoł żeby gawiedź straszyć. Antifa to jest jednak ruch który nie ma jakiś konkretnych liderów, hierarchii itp. a samo ukazywanie ich jako jakiś zamaskowanych gostków klepiących ziomka za rogiem bo był za mało na lewo jest mocno przesadzone. :p Ale w sumie to nie mam 100% pewności w jakim kontekście widzisz antifę so... just in case, nie lećmy na chochoły, 'kay? Well, to się dowiedziałeś. Służę uprzejmie. ^^ Na pewno dobrym krokiem byłoby żeby rząd zaczął ich traktować serio. Nie traktował przez lata, to i wybuchło. Spoko, ja tam pogadać zawsze lubię, tak długo jak mi ktoś bullshitu nie wciska. Nie wszystko da się obgadać i to normalne. :p Zresztą wbrew pozorom ostatnio jestem mniej gadatliwa niż zazwyczaj.
 8. Parę dni temu samobójstwo popełniła 12-letnia dziewczyna. Według relacji rówieśników była szykanowana za orientację seksualną, ponieważ na mediach społecznościowych napisała, że jest w związku z koleżanką.

   

  Grupa ludzi za pomocą farby w sprayu, na gmachu siedziby MEN, napisała "Dominik, Zuzia, Kacper, Michał. Twoje dziecko LGBT+" - imiona młodych osób LGBT które odebrały sobie życie przez homofobię, transfobię i ogólne zaszczucie ze strony otoczenia. Następnego dnia ministra piontkowskiego nie ruszała jednak sprawa samobójstwa dziecka i historie zaszczutych dzieciaków, ale to że, ojej, źli bandyci dokonali profanacji budynku (by the way, budynku w którym za wojny urzędowało Gestapo, więc no, jest do czego mieć szacun), a czyszczenie elewacji będzie kosztować.

   

  Nic dziwnego, w końcu LGBT to i tak gorszy sort co będzie "ideologizować". A kilka tysi za czyszczenie z farby? Nooo, to jednak trzeba opłacić z góry, strata.

   

  Każda osoba którą od śmierci młodego człowieka bardziej rusza cipkomaryjka, pomazana elewacja budynku, pomnik z kawałkiem tęczowego materiału czy, o zgrozo, największa szkoda, pocięta plandeka, nie zasługuje na szacunek. Wielkie, piękne, dosadne, i proste fuck you dla takich osób. :*

  1. Show previous comments  11 more
  2. PervKapitan

   PervKapitan

   LGBT to nie jest orientacja, tylko ludzie. On nie nazwał orientacji ideologią tylko ludzi.

   Więc cześć, z tej strony ideologia xD

    

  3. Marudkeł

   Marudkeł

   Uratuje nas tylko komunizm, a Celestia nie wiedziała o Fabryce Tęczy.

  4. Socks Chaser

   Socks Chaser

   @Starlight Sparkle

    

    A z kolei w Nigerii skazano 13-latka na 10 lat więzienia za bluźnierstwo przeciwko allahowi... Głupota głupotę goni. 

    

    A sprawa idiotycznego podejścia do religii u fanatycznych wariatów, to temat na inny i nie koniecznie wart produkowania się wywód... bo raz, że my sobie tu możemy psioczyć, ale tak naprawdę, to nikt z wojowników o sprawiedliwość się tym nie przejmie... albo przejmie i zostawi, bo z drugiej strony... islamofobia, nietolerancja religijna czy inne bzdety wywleką byle tylko bronić swojego barbarzyństwa. 

    

   Tak się składa że dzieciak ma obrońcę i grupę która go wspiera, a sprawą zainteresował się np. UNICEF oraz dyrektor muzeum Auschwitz-Birkenau, Piotr Cywiński. Jak się sprawa potoczy? Nie wiem, ale wywody i sugerowanie że jacyś "wojownicy o sprawiedliwość" mają sprawę w dupie bo "islamofobia", i każdy sprawę olał jest pewną manipulacją, świadomą czy nie, ale jednak. A poruszanie tej kwestii w takim kontekście mocno capi podejściem "not as bad as", i chyba raczej o to ci chodziło.

    

    Oczywiście nie usprawiedliwia to w żaden sposób wandalizmu, a winnych zdewastowania mienia trzeba ścigać. Tym zająć się powinny jedne organy ścigania, a drugą sprawą inne. Każdy jest od czegoś... sama edukacja tolerancji również może nie odnieść skutku, poza taką tolerancją na pokaz. Owszem w szkole czy coś, to będą się wzajemnie "kochali" ale w internecie może taki człowiek zmuszony do jakiegoś zachowania wbrew sobie, dać upust złości i atakować osoby inne. Według mnie... nie lubisz kogoś za coś? Twoja sprawa i po prostu zostaw go w spokoju i daj mu żyć, jak chce i niech on da żyć Tobie. 

    

   Wiara, że osoby LGBT są jakieś "be", że homoseksualizm czy transpłciowość to choroba czy dewiacja, i że istnieje jakaś ideologia LGBT czy coś jest mniej więcej na poziomie wierzenia w to, że ziemia jest płaska a słońce krąży wokół niej, i jestem zwolenniczką tego, by osoby które, w obliczu dowodów naukowych, dalej obstają za "LGBT be", traktować właśnie jak płaskoziemców czy antyszczepionkowców. :p

    

   Jeśli kogoś boli to, że musi traktować osoby LGBT jak ludzi równych sobie, do tego stopnia, że po powrocie do domu będzie miał fejsbukowy breakdown, to cóż... mloństwo, jak to się w moich stronach mówi, choć coraz częściej postawy homofobiczne rozpatruję pod kątem obsesji i manii, niż "tylko" efektu głupoty. W ogóle wow, to złe zmuszanie... do czego, do tego że inność nie jest powodem do tego, by robić komuś koło dupy? :D Zmuszanie do zaakceptowania faktów naukowych? Straszne...

 9. Socks Chaser

  Nie chodzi mi stricte o ochranianie marszów, choć warto się zastanowić czy państwo i jej instytucje powinny ochraniać i dawać przyzwolenie na marsze na których publicznie uczestniczy Forza Nuova (nacjonalistyczna i neofaszystowska włoska organizacja), rzucane są hasła takie jak "Europa będzie biała lub bezludna", „Idą biali wojownicy, narodowi katolicy”, „Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę”, pojawiają się flagi z krzyżem celtyckim (znak używany przez białych suprematystów). Rok w rok na marsz niepodległości zjeżdżają rasiści, nacjonaliści i faszyści z całej Europy, zupełnie jakbyśmy nie mieli wystarczająco tego dziadostwa u siebie, rok w rok są burdy, wyrywane są płyty chodnikowe, śmietniki, przystanki autobusowe, rzucane są race, petardy, a za szkody musi płacić miasto. Śmiechu warte że państwo daje na to przyzwolenie i takie marsze ochrania. :p Nie wiem jak było kiedyś, wiem i mówię jak jest teraz. Uważam że marsz niepodległości, w tej postaci w jakiej jest teraz, powinien zostać zdelegalizowany. Chciałam sprawdzić jakie prowokacje robiła policja, znalazłam głównie artykuły w stylu "czerwona swołocz prowokuje". Jeśli ktoś chce się kierować info z "niezależna", "telewizja republika" czy "nczas" to tylko życzę by ten ktoś kiedyś poszedł po rozum do głowy. No, w 2014 zaatakowano squat, obrzucano go butelkami, wybijano okna. W takim razie chyba dobrze że ich policja pogoniła. No, przynajmniej tu się zgadzamy w miarę, choć nie powinnam uprzedzać, zazwyczaj zdarzają się niemiłe niespodzianki. Uważam że Cahan niezbyt trafiła ze swoim "gadaniem o pięćdziesięciu płciach". Jeśli ktoś o to robił burdy, to osoby anty, tak samo o te flagi. Uważałabym ze słowem "murzyn", szczególnie że o tym czy słowo "murzyn" jest neutralne czy bardziej pejoratywne toczą się dyskusje od, cóż, pewnego czasu. Nie wątpię że białe osoby również trafiają do więzień za nic. Chodzi mi jednak o to, że walka z crackiem była elementem "War on drugs" która do dzisiaj jest bardzo krytykowana. Crack był tylko kolejną postacią kokainy, ale bez sensu uznano, że to na niego zrzuci się największe kary, stąd w niektórych stanach za 5g cracku mogłeś trafić do więzienia na taki czas, na jaki byś trafił za posiadanie 0,5kg kokainy. Osoby białe częściej trafiały do programów pomocowych które miały pomóc wychodzić z uzależnień, osoby czarne za to częściej dostawały odsiadkę. Istniały ogromne dysproporcje w skazywaniu - wśród ogółu osób regularnie zażywających narkotyki tylko 13% było czarnoskórych, ale przy tym osoby czarnoskóre stanowiły 35% aresztowanych za to, 55% skazanych, i 74% osób wysłanych do więzień. Jest to ogromna dysproporcja. Latynosi również są mniejszością rasową w USA, tak samo jak afroamerykanie. Problem otyłości jest zawsze poważniejszy w ubogich warstwach społeczeństwa, a to właśnie osoby czarnoskóre czy latynosi częściej należą do ubogich grup niż osoby białe. Według raportu OECD osoby z dolnego 20% kwintyla dochodowego są o 50% bardziej narażone na otyłość od osób z górnych 20% pod kątem dochodów. Problem ten widać też w Polsce, gdzie ryzyko otyłości maleje wraz z wykształceniem, a co za tym idzie, maleje wraz z dużymi zarobkami (im wyższe wykształcenie, tym większa szansa że czeka nas wysokopłatna i prestiżowa praca). Pokazuje to też badanie CBOS "Czy Polacy jedzą za dużo" z 2014 (plik pobiera się w PDF), gdzie ponad 62% osób z wykształceniem zawodowym mają nadwagę, a osoby z wykształceniem wyższym - 42%. Osoby zarabiające mniej częściej siegają po jedzenie przetworzone, niskojakościowe, zawierające składniki od których łatwiej utyć, np. syrop glukozowo-fruktozowy, a osoby zarabiające więcej częściej sięgają po jedzenie wysokojakościowe. Zamożniejsze osoby mają też łatwiej pod kątem zastępowania produktów np. zamiast cukru mogą kupić erytrytol, który jest o wiele mniej kaloryczny. Nie można też tego tematu sprowadzać tylko do nawyków żywieniowych - Osoby pracujące na wyższych, lepiej płatnych, a przy tym często wymagajacych pracy mentalnej, a nie fizycznej, stanowiskach, mają też więcej siły i chęci na to, by po pracy uprawiać sport, podczas gdy osoby pracujące za mniejsze pieniądze, nierzadko w pracy fizycznej, częściej po powrocie do domu myślą tylko o tym by odpocząć. Żeby móc systematycznie uprawiać sport, trzeba mieć czas i pieniądze. Tych osoby uboższe nie zawsze mają wiele. Tutaj link do badań Uniwersytetu Michigan, gdzie wykazano, że im mniejsze dochody rodziny, tym większa otyłość dzieci. Warto tu też zwrócić uwagę na to, że otyłość przekłada się na gorsze wyniki w nauce, głównie przez większe narażenie na prześladowanie, co tylko zmniejsza szanse na zdobycie lepszego wykształcenia, dobrze płatnej pracy, i wyjście z otyłości. Oczywiście, nikt tym latynosom nie pakuje fast-foodów do ust na siłę. Ale też warto się zastanowić czy mają oni lepszy wybór, i czy ich na ten wybór stać. Przy tym są to często osoby biedne, które muszą zmagać się z rasizmem, stereotypami i różnymi innymi utrudnieniami w życiu codziennym, a wraz z biedą, gorszym wykształceniem, i koniecznością liczenia każdego grosza idą też inne patologie jak uzależnienia, które są z kolei czynnikami wpływającymi na przestępstwa. Osoby czarnoskóre są również często ofiarami "racial profiling", otrzymują większe wyroki za te same przestępstwa niż osoby białe. Środowiska alt-right często używają "dog whistle" 13/50, który ma porównać ilość osób czarnoskórych w stanach (13%) do ilości zabójstw które popełniają (50%). Problem w tym, że są to dane albo z dupy, albo sprzed dosłownie dekad, które często nie bazują na skazaniach, ale na samych aresztowaniach (a tu pragnę zwrócić uwagę na to, że nierzadko te aresztowania są bezzasadne). Nie zamierzam jednak udawać że sprawa jest prosta, bo nie jest. Ale osoby czarnoskóre często, ze względu na czynniki o których wspominałam, żyją w środowisku które sprzyja patologiom, przestępstwom, biedzie, a do tego dochodzi problem rasistowskich nastrojów, i przymykania na nie oczu w np. policji. Zamiast dążyć do polepszenia warunków, umożliwienia tym ludziom rozwoju i traktowania ich na równi, to traktuje się ten problem tak, jakby ci ludzie byli z natury źli. A to nie tędy droga. Yeah, straszne bojówki BLM. O tym można dużo gadać, więc w skrócie - robienie inby nie jest BLM na rękę. Po necie latają filmy i wypowiedzi osób powiązanych z BLM które krytykują osoby robiące raban w ten czy inny sposób i np. powstrzymują człowieka który próbował rozwalić kostkę brukową. Nie każda osoba która na protestach lub w ich otoczeniu się znajdowała jest z BLM powiązana, tak samo nie każda osoba czarnoskóra jest BLM czy ich protestami zainteresowana, więc czarny rabujący sklep =/= automatycznie BLM. W zamieszkach brały udział nie tylko osoby czarnoskóre, ale również osoby białe. Policja zamiast konflikt uspokajać tylko go zaogniała, przez co szkody były większe. Osoby czarnoskóre protestowały od lat, rząd ich protesty zlewał, nic dziwnego że doszło do masowych protestów które przerodziły się w zamieszki. Nie zamierzam zamieszek bronić, bo uważam że rabowanie sklepów, podpalanie budynków itp. jest złe, ale też zwalanie winy za nie na BLM, i robienie z tego głównego argumentu przeciwko BLM nie jest ok. Rozwiń myśl o zabiciu białego policjanta, ja akurat nie natrafiłam na takowe wydarzenie więc pozwolę się od głosu wstrzymać. :p Póki co brzmi to jak losowe "Wydaje mi się że tak by było ale nie mam dowodu". White Lives Matter zostałoby uznane za rasistowskie, i nie bez powodu. White Lives Matter już istnieje, i zostało założone m.in przy pomocy od Aryan Renaissance Society. Jest to grupa rasistowa, prowadzona przez neonazistów i białych suprematystów. I nim znajdzie się mądrala który być może powie że teraz starczy być trochę krytycznym by być "neonaziolem" - Mówimy tu o jednoznacznym popieraniu Hitlera, wzywaniu do rozprawienia się z czarnoskórymi, heilowaniu do nazistowskich flag i rozpowszechnianiu mitów o "white genocide" według których czarnoskórzy czekają na to, by wymordować białych. I zadziwę cię - te pochody są robione. I nie trzeba śmierci policjanta by biali suprematyści wychodzili na ulice i zachęcali do rozprawienia się ze "zwierzętami". Cóż, to jest raczej pytanie dla eksperta jakie powinny być konkretne reformy. Ja nie muszę być ekspertką by wiedzieć że reformy są potrzebne, ale jakie będą skuteczne - tutaj wiedzy porządnej nie posiadam i wolałabym to oddać w ręce osób które są bardziej w tym zaznajomione. Moje takie luźne pomysły - na pewno pewna reforma policji, np. zwracanie większej uwagi na wykroczenia, błędy i nastroje wśród samych policjantów. Policjant który zabił George'a Floyda miał na koncie, z tego co pamiętam, około 18 wykroczeń i skarg. Gdyby zareagowano na nie wcześniej, to może Floyd zostałby zatrymany przez innego, bardziej rozsądnego człowieka. Myślę też, że powinno się bardziej walczyć z militaryzacją policji, przyznam wręcz, że po czasie podobają mi się pomysły dotyczące tego, by obowiązki policji w pewnych kwestiach zostały przeniesione na inne instytucje. Dobrym pomysłem byłoby np. utworzenie czegoś w stylu "crisis services" - służby, która reagowałaby w przypadku problemów psychicznych, ale też np. kłótni rodzinnych, i stawiałaby bardziej na mediację. Warto też rozbroić policję tam, gdzie broń nie jest potrzebna np. drogówka. W przypadku drogówki gdzie stawia sie na kontrolę samochodów, wlepanie mandatów, troszczenie się o to, by obywatel przestrzegał praw ruchu drogowego, broń palna i koszta z nią związane (konserwacja na przykład) są tylko stratą pieniędzy które można lepiej ulokować, ale też są czynnikiem który wpływa na ryzyko użycia broni i ofiar. Na pewno przydałoby się otwarcie pomocy medycznej. W stanach opieka medyczna jest w dużym stopniu prywatna i bardzo kosztowna, i o sytuacji jaka tam panuje można bardzo dużo mówić. Powszechna pomoc medyczna, ale również np. psychiatryczna, pomogłaby ograniczyć liczbę przestępstw spowodowanych np. nieleczonymi problemami psychicznymi, ale też polepszyłaby ogólny komfort życia całego społeczeństwa, a co za tym idzie, przełożyłoby się to również na mniej przestępstw. Jest to jednak tylko kilka luźnych pomysłów, i na pewno nie są one nawet 1% tego co można zrobić w tej sytuacji. Jak mówiłam, ekspertką nie jestem, i dokładne przeanalizowanie co i jak zrobić wolałabym zostawić ekspertom.
 10. Socks Chaser

  Wracam do tematu by odpowiedzieć jeszcze na post Cahan który mi gdzieś umknął. Potrzebowałam trochę czasu by zebrać myśli, zastanowić się nad tematem, i uznałam że powinnam odpisać, skoro zawsze się zarzekam że odpisywać trzeba. Wątpię czy przykład z Kubusiem Puchatkiem jest adekwatny. Ja gdy byłam mała to chciałam by mnie nazywano "Sonic", ale to było spowodowane tym, że jako dzieciak chciałam być jak moja ulubiona postać i łojej, biegać po ścianach szybko, a nie dlatego że czułam się źle w swoim ciele i miałam ciągłe poczucie "uneasy", dyskomfortu, dysforii. Dla uproszczenia pominę kwestię tego, że nie trzeba mieć dysforii by być osobą trans. W przypadku dzieci stosuje się po prostu blokery. See, dla osób trans ogromnym utrudnieniem w tranzycji jest pokwitanie, puberty. Blokery, w porównaniu do hormonów, spowalniają lub zatrzymują moment dojrzewania, ale nie zaprowadzają nieodwracalnych zmian w organiźmie, w najgorszym wypadku przechodzi się proces dojrzewania trochę później. Hormonów, ani tym bardziej operacji, się dla dziecka zwyczajnie nie daje i nie robi, bo to jest powszechna wiedza, że mogą one zaszkodzić. Kwestie transpłciowości to coś innego niż okresowa fascynacja Kubusiem Puchatkiem czy innym Mario, Sonic'iem, i trwają całe życie. Nie wiem jak widzisz kwestię blokerów, o nich nie powiedziałaś, założę więc że blokery wchodzą w definicję "leczenia hormonalnego". Granica 18 lat oznacza, że osoba trans, załóżmy że MtF, będzie mogła zacząć tranzycję w momencie kiedy ma już np. wykształcony męsko brzmiący głos na wskutek procesu pokwitania, a to jest duża przeszkoda dla tych osób. Jakie powinny być granice wiekowe? Nie wiem, nie jestem ekspertką i nie uważam się za osobę która mogłaby tutaj wyjść jako autorytet. Przepraszam bardzo za ten lekki przytyk, ale osoba która używa przykładu dziecka chcącego być Kubusiem Puchatkiem również nie jest raczej odpowiednią osobą do tego. Jeśli bym miała już się wypowiedzieć to powiedziałabym "Zależy od osoby". Stereotypowe wzorce kobiecości i męskości są oczywiście problemem, ale trochę innym niż kwestia tranzycji u młodych osób. Nawet jeśli byśmy obalili wszystkie stereotypy płciowe, to wciąż by został problem. I mean... ok, wiem że babka też może lubić samochody i grać w FPS. I co to zmienia w mojej sytuacji gdy ja, mając 14 lat, nie mogę zacząć terapii w najmniejszym stopniu, bo mój mózg zwyczajnie czuje się źle z ciałem w którym przyszło mu siedzieć? :p Oczywiście, walka ze szkodliwymi stereotypami jest ważna, i dla osób trans się dobrze przysłuży. Ale nie idźmy za daleko i nie uznawajmy jej za jakąś cud metodę. Szkodliwe stereotypy płciowe, a problem braku pomocy i olewania młodych osób trans to są dwie różne kwestie, i rozwiązanie jednej nie rozwiąże drugiej. Dzieci nie mają defaultowo zakorzenionych stereotypów o męskości i żeńskości. Te przekazują im rodzice. Tutaj taka kwestia, czy warto komuś robić problem o to w jakich ubraniach lubi sobi chodzić, i czy powinniśmy uznawać że ludzie mają prawo do tego, by nas przez ten pryzmat oceniać. Takich "sebków" (choć nie wiem czy "sebix" to dobre określenie, bo to najczęściej nie są opite sebixy, ale grupy nacjonalistyczne i faszystowskie o jasno określonych celach) właśnie policja, prawo i partia rządząca wspiera. Katolickie homofoby same mieszają swoją wiarę w kwestie LGBT. Robią raban, wtrącają się w politykę, promują szkodliwe rzeczy np. "terapie konwersyjne" w ostatnio sławnym "Stanowisku Konferencji Episkopatu Polski w sprawie LGBT". Tu i Tu przykłady. Sami się wtryniają w kwestie LGBT, a gdy ich wtrynianie spotyka się zasłużoną krytyką, to zaczyna się jazgot że się ich na siłę wsadza do LGBT. O obrażaniu uczuć religijnych pisałam gdzieś tam wyżej, w odpowiedzi na co pisał Cheese, Ctrl + F i wpisać "Szymon Niemiec". Powiem tak... osoby LGBT są przez lata wodzone za nos, ignorowane, a teraz się na nie szczuje z góry, a religijnym fundamentalistom z ordo luris pozwala się popylać furgonetkami i daje się im jeszcze policyjną ochronę. Wyżej podałam ofiary tego szczucia - Wiktor, Dominik z Bieżunia czy Milo Mazurkiewicz. Pierwsze dwie osoby nawet nie miały osiemnastki, to były jeszcze dzieciaki. Jeśli ktoś, w obliczu czegoś takiego chce moralizować, "doradzać" czy wypinać się na osoby LGBT tylko dlatego, że jedna, JEDNA osoba LGBT ulepiła z jakiejś gliny cipkę która wyglądała jak maryjka, to ja słów nie mam. Chciałabym coś powiedzieć więcej, ale ograniczę się tylko do jednego słowa - żałosne. Jestem chrześcijanką, a z LGBT stoję nawet nie dlatego, że sama LGBT jestem, ale dlatego, że Jezus powiedział nam, by ludzi szanować, by ludzi akceptować, by ludziom pomagać. A ja nie zamierzam się odwracać od potrzebujących dlatego, że jedna z tych osób zrobiła coś niezbyt fajnego. Jezus nauczył nas, by wybaczać i pomagać, a nie biadolić nad nędznymi glinianymi podobiznami świętych. Zastanówcie się nad swoimi priorytetami, czy w obliczu ogromnej krzywdy ludzkiej warto jest płakać nad tęczową glinianą cipką. Papież jest dobrym PR'owcem i tyle, nie ma co liczyć na jego pomoc pod tym kątem. Tu polecam zapoznać się z filmem "The Cool Pope is Not Cool" autorstwa Renegade Cut, bo papaj Franciszek jest chyba jednym z najbardziej podkoloryzowanych papieży. Nie mam problemu z tym że ktoś krytykuje niektóre działania osób LGBT. Zresztą to samo zrobił youtuber Everyday Hero którego bardzo szanuję, z tego co pamiętam, jakieś zdjęcie przy krzyżu. Różnica między Everyday Hero a tym co jest tutaj jest taka, że Everyday Hero nie moralizował. Powiedział co zostało zrobione niezbyt ok po obu stronach i tyle. Nie mam problemu że ktoś skrytykuje jakieś działanie. Mam problem z tym, że zamiast krytyki pojawia się dziwne moralizowanie, i pewne stawianie znaku równości między krzywdą w postaci glinianej cipki, a zaszczucia dziecka które popełniło samobójstwo. Może warto sprawiedliwie krytykować, nie jojczeć ze grupa która od lat gnoi i utrudnia życie osobom LGBT dostała, za lata gnojenia i szczujstwa, tęczową cipkę. To tak jakby porównywać dziabnięcie komara z uderzeniem w twarz i wybiciem zębów. "Pięćdziesiąt płci" to z tego co pamiętam była kwestia z facebooka, i ostatecznie, to były nie tyle płcie, co "tytuły", czy wolisz mieć napisane "woman", "girl", "trans woman", "trans girl", "transfem", "transfeminine" itp. i z tego co kojarzę, na fejsie aktualnie w "płeć" możesz wpisać co ci się żywnie podoba. Zresztą myślałam że to już na tyle stara kwestia że nikt o niej nie pamięta. Yeeeeah... odpowiedź na poziomie Korwina który by wszystkie problemy z mniejszościami czy zadymami ogarniał na zasadzie "Wyślijmy ich w Bieszczady i niech sobie tam żyją". Aha, coś o tym wspominałam, ale słabo pamiętam w jaki sposób. Dyskryminacja "instytucjonalna" nie musi być dyskryminacją wspieraną stosownymi prawami. W USA mamy taką sytuację, w której może nie ma otwarcie rasistowskiego prawa które mówi że np. "czarnoskórzy muszą siedzieć w oddzielnych przedziałach", ale osoby czarnoskóre często spotykają się z dyskryminacją ze strony aparatu państwa i jego instytucji np. policji. A to jest fakt że amerykańska policja ma problem z rasizmem w swoich szeregach. Musiałabym bardziej poszukać, takie pierwsze z brzegu. Jeśli chodzi o prawo, to takie wątki również się jednak zdarzały. Przykładem jest epidemia cracku w USA. Osoby z wyższych sfer częściej kupowały "czystą" kokainę, a osoby biedne, często czarnoskóre, zażywały crack. Doszło do tego, że z posiadanie 5g cracku szło się do więzienia na tyle, co za posiadanie 0,5kg kokainy. Wśród osadzonych za crack, ponad 88% było afroamerykanami. Oczywiście, na rasizm wpływają również te czynniki o których mówisz, ale też nie jest prawdą to, że rasizm w stanach jest czymś z czym się aktywnie walczy i jest często efektem działań jednostek. Bardzo często to efekt skrajnego olewactwa ze strony władz państwowych, a winę zwala się nie na ignorancję i niechęć do reform, ale na "bad apples". Jeszcze tak co do pacyfizmu, bo Cheese na górze wspominał o Martinie Lutherze Kingu, i ja mu cytaty wysłałam, ale uznałam że warto jest coś o tym napisać publicznie: Na dzień dobry odsyłam do tego artykułu Praw nie wygrywa się równym staniem, ładnym transparentem i ładnym uśmiechem. Prawa wygrywa się zdecydowanymi działaniami, naciskiem politycznym, mówieniem głośno tego czego się żąda. Pacyfizm to nie jest sfetyszysowana do granic możliwości bajka o wychudzonym dziadku który głodował tak bardzo, że rząd się nad nim ulitował, czy gejów którzy tak bardzo ginęli na AIDS, że prawicowe rządy uznały że dadzą im te prawa by coś z życia mieli. Pacyfizm to historia "direct action", wywierania nacisku na polityków zdecydowanymi działaniami, utrudniania pracy establishmentu nie poprzez lanie po pyskach, ale stanie na drodze tak by nikt nie mógł przejść. Ostatecznie, nawet Gandhi, zachęcając do czegoś tak "nieszkodliwego" jak szycie własnych ubrań przez Hindusów, chciał by ci Hindusi przestali kupować ubrania od brytyjczyków, a tym samym uderzyli w ich gospodarkę, tak by to poczuli. Tu chciałam napisać coś większego, poważnego, ale ograniczę się do listów Martina Luthera Kinga z 1963, napisanych w Birmingham, z więzienia. W 1963, w Birmingham, doszło do protestów czarnoskórej ludności. Dochodziło do okupacji, marszów łamiących lokalne prawo, a protestujących rozpędzano pałami, psami i armatkami wodnymi. To wtedy jeden z liderów protestów, Martin Luther King, trafił do więzienia. Po tych wydarzeniach, sześciu białych duchownych wystosowało list otwarty do Kinga o następującej treści: Tak brzmiała odpowiedź Martina Luthera Kinga: Wujkowie Dobra Rada, symetryści, umiarkowani i eksperci z zerowym doświadczeniem lubią nawiązywać do Martina Luthera Kinga, a raczej jego sfetyszyzowanej, uprzyjemnionej na rzecz białej cishetero kultury postaci. Martin Luther King właśnie po takich osobach jechał w 1963.
×
×
 • Create New...