Skocz do zawartości

Szukam Hostingu


Kamiiru

Recommended Posts

Witam , mam do was pytanie.
Od jakiegoś czasu poszukuje dobrego hostingu za w miarę rozsądną cenę.
Na owym Hostingu chciałbym postawić forum i stronę związaną z moim nowym projektem non-profit.

Przewiduje że sam ruch nie był by zbyt duży.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast uważam, że kupowanie VPSa w OVH do hostowania małej strony nie ma zupełnie sensu, lepiej w takim przypadku wybrać tańszy hosting WWW. Chociażby w takim az.pl za cenę jednego miesiąca najtańszego VPSa w OVH (16zł), który będzie miał 10GB dysku (w rzeczywistości nawet mniej), możesz teraz na rok wykupić hosting WWW o powierzchni 50GB bez limitu transferu, z tego co widzę, to nawet dorzucają darmową domenę .pl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim coś doradzę, odpowiedz mi na kilka pytań @Kamiiru

1) Chcesz hostować tylko stronę i forum, czy planujesz dodać do tego inne funkcjonalności (jak np serwer TSa czy jakiejś gry)?

2) Chcesz mieć "gotowca", gdzie tylko wrzucasz pliki, czy chcesz konfigurować wszystko sam pod swój użytek?

3) Jaki jest maksymalny szacowany ruch miesięczny (w Gb)?

4) Chcesz mieć pewne SLA (aka uptime), czy wolisz zaoszczędzić grosza?

5) Zdefiniuj "rozsądną cenę" w złotówkach (od - do / miesiąc).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Interesuje mnie hosting tylko na stronę i Forum. Od rozmów mam Discorda a TS mnie nie interesuje (przy możliwościach discorda TS nie ma sensu.) 

2) Na razie nie mam zbyt dużych umiejętności więc prostota działania jest dla mnie atutem. Więc chwiałbym "gotowca".

3) Max 2 gb będzie to proste forum na ok 100 os max a w użytku w praktyce ok 20-30 tu. Więc myślę że takowa ilość wystarczy (jak będzie braknąć to zawsze można zwiększyć pakiet)

4) Tak chce .

5) Cóż.... Projekt dopiero zaczyna więc wieje trochę biedą ale myślę że do 20 zł było by ok , ale wiadomo im taniej tym lepiej :).
Samo forum też nie będzie nie wiadomo jak duże , będzie to zamiennik grupy na FB gdzie będą publikowane różnego rodzaju poradniki i miejsce do dyskusji dla sekcji.

Z czego większość z nich i tak będzie na dysku google (na forum tylko link).

Stronka będzie zwykłą stroną w CSS choć myślę nad wersją trochę bardziej profesjonalną . (Na razie projekt posiada stronę za przerobionym blogu na bloggerze ), z tym że strona w wersji 2.0 wystartowała by gdzieś za pół roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Futurehost - przyjemny hosting i miła obsługa. Dzierżawiłem ich usługi przez półtora roku i nie mam nic do zarzucenia.

Idealna opcja dla Ciebie - hosting Standard, pakiet S https://futurehost.pl/serwery-www#pakiety

 

2) OVH - wysokie SLA, badziewny support, który zostawia klienta na lodzie, jeśli ten nie wykupi oferty Pro. Ich VPSy są dobrej jakości, hostingu www nie znam.

Opcja dla Ciebie - hosting Personal https://www.ovh.pl/hosting/hosting-osobisty.xml

 

3) Hekko - najtańszy znany mi dostawca serwerów. Nie mam z nim praktycznego doświadczenia, ale słyszałem wiele dobrego.

Opcja dla Ciebie - hosting www, pakiet Start/Start+ https://www.hekko.pl/hosting_www.html

 

Pierwszy hosting oferuje domenę gratis, jednak ich odnowienie do najtańszych już nie należy. Polecam OVH jako serwis do kupna domeny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jeśli kasa jest priorytetem to ja mogę polecić mintshost.pl:

https://mintshost.pl/start/?ref=238566

Swego czasu chyba najtańsze VPSy na rynku mieli, nie wiem czy coś się zmieniło w tym zakresie. Z tego co napisałeś tobie hosting www wystarczy, więc 6zł na miesiąc (trochę taniej jak z góry za rok zapłacisz). Dodatkowo w przypadku mintshost da się na różnych forach kupić wirtualną walutę do opłacania hostingu nawet do 50% taniej. 3 razy tak robiłem i nikt mnie nie oszukał.

Ale jeśli zależy Ci na bardzo wysokim SLA i wydajnym serwerze to raczej nie tutaj. Z tego co obserwuje to jest tu spory over-selling. Wiadomo, albo tanio, albo dobrze :aj5:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...