Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Boneknaper

Proteckor of Equestria [NZ][ENG][VIOLENCE][ADVENTURE][HUMAN][SERIA]

Recommended Posts

Witam

Jest to mój pierwszy fanfic. Jestem z niego naprawde zadowolony. Mój angielski nie jest genialny ale napisałem to w tym języku by dotrzeć do większej grupy odbiorców. Mam nadzieje, że sie spodoba i życzę miłego czytania.

Część I

Edited by Boneknaper
  • Like 1

Przybyłem, zobaczyłem, przeczytałem i odszedłem zadowolony. Fanfik ciekawie się zaczyna i intryguje historią. Brakuje mi trochę opisów, ale to już moja opinia ponieważ je uwielbiam. Ogólna ocena to 8/10 i jak na pierwszy fanfik jest bardzo dobrze. 

Sinusoid approve it.

Edited by Sinusoid
  • Like 1

2 godziny temu, Boneknaper napisał:

napisałem to w tym języku by dotrzeć do większej grupy odbiorców

...po czym opublikowałeś to na polskim forum. Zresztą nawet na FIMFiction lub innym serwisie anglojęzycznym fik z brzydką literówką w tytule nie miałby zbyt wielkiego powodzenia.

Rzuciłam na tekst raczej... pobieżnym okiem, bo jestem z natury człowiekiem leniwym ceniącym swój ograniczony czas, jeśli kilka pierwszych zdań mnie nie wciągnie - odpuszczam. To, co napisałeś to raczej streszczenie, niż faktyczny tekst. Nie, nie obchodzi mnie, czy to prolog, wprowadzenie czy inna pierdoła, rozdział ma przedstawiać opowieść ze scenami, dialogami i akcją, nie podsumowanie z bryka. Na to nakłada się ubogi (nawet z moim przeciętnym zasobem słownictwa) język i problemy z czasami gramatycznymi oraz ogólna nijakość tych pierwszych kilku linijek - ot, człowiek pojawił się w Equestrii. Kuce najwyraźniej są biologicznie upośledzone i nie widziały małpy człekokształtnej. Ani (jeśli historia kręci się wokół Mane6 lub Celestii) Spike'a. Celka wtrąciła przybysza z innego świata do lochu (ponieważ gdyż). Kuce (mające w serialu między innymi rozwiniętą kolej i w miarę nowoczesne maszyny do szycia) robią wielkie oczy na armię z bronią palną. Właśnie, pojawia się wzięta z tyłka armia ludzi, którą nasz więzień (zwiadowca) zatrzymuje... wychodziłoby na to, że groźnym spojrzeniem. I jeszcze narrator (kimkolwiek nie jest) odwiedzał człeka w więzieniu i w ogóle zostali przez ten tydzień przyjaciółmi, gadając ze sobą o Equestrii i świecie ludzi - materiał godny całych wielorozdziałowych wątków zostaje sprowadzony do kilku zdań, a mnie trafia ciężka cholera.

Sam początek tekstu usiłuje mi sprzedać Wielkie Przygody™, które mają rzekomo miejsce gdzieś w przyszłości... ale, jak mówiłam, nie mam zwyczaju czytać rzeczy, które mnie nie interesują. Ani fików, które ledwie fikami są. Na twoim miejscu pisałabym raczej w języku, który znasz lepiej, przemyślała dokładnie, co piszę, przeczytała kilka innych fanfików czy książek... i spróbowała od zera. Pisząc tekst literacki, a nie streszczenie dla Wydawnictwa GREG.

• Upvote 3

Masz rację, jest trochę za krótkie oraz opisane pobierznie i według twojej rady napiszę to od podstaw w języku polskim. Pisałem to w angielskim bo chciałem to jeszcze wrzucić na inne portale tego typu. Dziękuje za podzielenie się swoją opinią na temat mojego tworu. Chce abyś jeszcze wiedziała, że w miejscu gdzie jest magia itp nie spodziewałem się, że mogłaby być potrzeba stworzenia broni palnej.

Edited by Boneknaper

1 godzinę temu, Boneknaper napisał:

pobierznie i według twojej rady napiszę to od podstaw w języku polskim.

może jednak nie :rainderp: 

• Upvote 1