Zaloguj się, aby obserwować  
Jelly

[Dyskusja] Sława niejedno ma imię

Recommended Posts

Przychodzę do was dzisiaj z dyskusją i potraficie się lepiej wypowiedzieć niż ten opiekun ciołek!  :rdblink:

Jak wiecie - sława niejedno imię ma i może być różnie definiowana. Dla przykładu - ja jestem sławna, bo mam wierne grono fanów, którzy obserwują moje wyczyny oraz jestem członkiem Wonderbolt! Również sławna może być Twilight, bo dostała skrzydła. Albo Rarity, która otwiera butiki w całej Equestrii.

Ale porzućmy mój świat. Jelly nie potrafi mi dokładnie wytłumaczyć znaczenia sławy w waszym świecie, jak ktoś staje się sławny albo bredzi o ludziach sławnych z tego, że są sławni. Jest beznadziejnym informatorem. :facehoof:
Temat, który chcę...

 

Chcemy, ekhe.

To, że nic nie mówię nie znaczy, że mnie tu nie ma.

 

Mniejsza. Jaka jest waszym zdaniem definicja sławy? Jak ją można osiągnąć? Może jakieś inne myśli związane z szerokopojętą popularnością? Czy jest ona dobra? A może wręcz przeciwnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zadaliście (?) to ostatnie pytanie, chociaż nie jest to właściwy kontekst jego rozumienia, zaraz nasunęła mi się mechanika starych, dobrych gierek crpg. Tam zyskiwało się reputację, pozytywną lub negatywną, zależnie od podejmowanych działań. Więc jeśli rozbijać sławę na składowe przyczynia się do niej każdy pojedynczy czyn który pozostawia po sobie ślad wśród danej społeczności, czy to pasażerów autobusu, czy mieszkańców wsi, czy większą skalę dajmy na to państwa. Dochodzą do tego, jak w systemie Fallout, reputacje mieszane, typu "zrobił wiele dobrego ale i również poczynił jakąś ogromną szkodę" itp.

 

Czy zyskiwanie rozgłosu jest pozytywne... Musimy być w stanie go unieść, starać się utrzymać pozycję na którą wkroczyliśmy, tytuł, który dany krąg ludzi nam nadał, bo będą czegoś takiego po nas dalej oczekiwali. Raz wkroczywszy na piedestał danej osobliwości dopiero z czasem i powoli z niego zstępujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem trochę sławny a nawet trochę bardziej tu czy tam i chyba najprostszą definicją sławy jest jak ciebie zna i rozpoznaje więcej ludzi jak ty znasz ich. Co innego wielkość sławy. Można być znanym w małym wąskim kręgu osób w okolicy czy mieście a można być rozpoznawalnym w całej Polsce przez ludzi w danym środowisku albo można być znanym wszystkim i wszędzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować