Jump to content

Jelly

Brony
 • Posts

  116
 • Joined

 • Last visited

About Jelly

 • Birthday August 27

Kontakt

Informacje profilowe

 • Gender
  Neko
 • Miasto
  Warszawa
 • Zainteresowania
  Tu też kiedyś ładnie wszystko rozpiszę :v
 • Ulubiona postać
  Lightning Dust
  Rainbow Dash
  CMC

Recent Profile Visitors

3165 profile views

Jelly's Achievements

Słodki kucyk

Słodki kucyk (3/17)

82

Reputation

 1. Ja przypomnę, że na Kucykonie odbędzie się Mam Talent, na które od miesiąca możecie wysyłać zgłoszenia! Link do zgłoszeń: https://forms.gle/zSJWA7u2etPNAayL6
 2. Specjalnie włączyłam jeszcze raz by to zobaczyć. XD Odcinek był dobry, miło się go oglądało i w moim mniemaniu najlepiej wypadł do tej pory. Na ogromny plus odcinka idą wszelkie stylizacje postaci (zwłaszcza młoda AJ, Dashie wyglądająca troche jak Megara z Herkulesa i Ninja-Shy), nawiązanie do dzieciństwa Twalota i Czajnika oraz (czego nie mogło zabraknąć) Luna, która totalnie rozwaliła system. No ale znowu muszę się przyczepić do nierozwinięcia wątku Spike'a, który wspomniał, że nigdy nie czuł się jak brat i jest mu smutno, a parę minut później uroczo się przytulają i nazywają go bratem. Może tylko ja mam taki niedosyt w tym aspekcie. Generalnie stwierdzam, że więcej się spodziewałam po dwusetnym odcinku, ale mimo to przyjemnie się oglądało i dostaje ma ode mnie mocne 7/10. Przy okazji wstawię tutaj świeżo zrobioną Dashie.
 3. Mam bardzo mieszane uczucia co do tych odcinków. Wydaje mi się, że było za dużo akcji, która nie została dostatecznie rozwinięta (spokojnie można było to rozpisać na 3-4 odcinki, 2 to zdecydowanie za mało). Liczyłam szczerze na to, że wątek Sombry ma być szybkim przejściem przed jakimś wielkim bum na koniec, a tutaj ogromne rozczarowanie, bo okazuje się, że nic więcej nie ma. Jeśli reszta fabularnych odcinków ma tak wyglądać w sezonie 9. to... no to tego, będę rozczarowana. W moim mniemaniu dobre było pierwsze 10 minut, potem tylko gorzej i gorzej. Plusik za powrót Krysi i Sombry. W dodatku kuce padały jak ćmy, każdy po kolei. Aż chyba narysuje kucoćmy na uczczenie tych odcinków.
 4. No patrz, nawet nie trzeba było Ciebie namawiać. No to życzę powodzenia i trzymam kciuki, a nuż Ci się uda coś osiągnąć!
 5. Zobaczone i muszę przyznać, że dość miło się oglądało tego długiego shorta (longshorta ) . Mam tylko jedno zastrzeżenie - za mało fabuły w fabule. Bardzo fajne nawiązanie do filmu ALE! Jak już pokazali burzę nawiązującą do mocy Storm Kinga to mogliby to bardziej rozwinąć, zrobić jakąś fajną nawalankę, rzucić jakąś gadką typu "przyjaźń to magia" czy cokolwiek, co by mogło nam uzupełnić wizję postaci, a nie użyć tego berła i po problemie. Przy okazji po co tyle czasu biadolenie o jednym? Za duż przeciągania, za mało konkretów. Pierwsze 25 minut na spokojnie można było spakować do max. 15 minut czasu ekranowego. Next - osobiście uwielbiam, gdy ludzki świat przeplata się z Equestrią i powiem, że bardzo ładnie zostało to przedstawione, chociaż brakowało mi jakiegoś większego zdziwienia ze strony ludzkiej Twi i Dashie (a scena z nietrafiającą jedzeniem w buzię Twilight chyba wygrała wszystko). Jednak mam dwie wątpliwości: - czemu ludzka Twilight po przeniesieniu do świata kucowego nie ma skrzydeł, ale w świecie ludzkim podczas kucykowania ma? Błąd, niedopatrzenie czy zamierzony cel? Na jakiej zasadzie ma to działać? - kucowa Applejack nie ma choroby morskiej, a wręcz przeciwnie - jest sternikiem żaglówki i nawigatorem na wodzie, czego dowiadujemy się w sezonie 6, odcinku 22 ("Kwestia punktu widzenia"). Zawsze wydawało mi się, że w zakresie zdrowotnym odpowiedniki z innych światów są takie same. No cóż, zaintrygowało mnie to bardzo. Generalnie odcinek oceniam dość pozytywnie, mimo drobnego niedosytu i niedociągnięć, dostaje ode mnie takie 6/7 w skali ciasteczek Pinkie.
 6. Nikt od początku pięknie nie rysował, trochę praktyki i powoli wszystko wychodzi! Nie poddawaj się w rysowaniu, bo mi dojście do poziomu, z którego jestem w miarę zadowolona zajęło 2 lata (a dalej jestem zdania, że bardzo dużo odkrywania przede mną). Zakładam, że wiele osób na forum z chęcią by przeczytało próbkę opowiadań albo jakiegoś krótkiego fanficka w Twoim wykonaniu, a przy okazji dostałbyś parę rad od osób, które siedzą w tym od dłuższego czasu! Jak będziesz miał chwile to zajrzyj sobie do działu z twórczością oraz rozpoznaj się co i jak. ^^
 7. Witaj na forume! To ja mam takie pytanko do Ciebie - czym się interesujesz? Może jakieś gry, militaria, gotowanie czy cokolwiek innego?
 8. Oglądam praktycznie tylko raz w roku - na Eurowizję, więc nie. Lubisz piec ciasta?
 9. Spitfire wyszła z namiotu i powoli zbliżała się w kierunku małej klaczy, która widząc to stanęła jak wryta. Na jej twarzy malował się zachwyt, a notesik, który trzymała w pyszczku wypadł na trawę. - Cześć młoda. - powiedziała kapitan Wonderbolts oczekując jakiejkolwiek odpowiedzi i długo czekać nie musiała. - Czy ty jesteś prawdziwą Spitfire?! - niemal krzyknęła uradowana klacz i zaczęła szybko machać skrzydłami w miejscu.
×
×
 • Create New...