Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Anathiela

Digitale Anathieli

Recommended Posts

Praca z tabletem to kwestia przyzwyczajenia, choć mam wrażenie, że również lepiej operuję na kartce papieru. Czy robiłaś to w Paincie? Jeśli tak to się zapoznaj z innym programem, który nauczy Cię jak się na warstwach operuje. Do tego polecam GIMPa, choć to raczej narzędzie edycyjne, ale można tam też rysować lub darmowy program Kritę, która jest darmowa i posiada cechy, które tablet wykorzystuje. Spróbuj od niego zacząć. Z innych programów to jeszcze Paint Tool SAI oraz Photoshop od Adobe, ale te są już płatne - ale takiego SAIa warto mieć, bo to jeden z najbardziej intuicyjnych programów do rysiania :)

Kritę nie mogę rozgryźć rysuje na MediBang Paint Pro darmowy i po Polsku, ma fajne pędzle jak i pracuje na warstwach. Kwestia ćwiczeń tablet mam naprawdę bardzo dobry jak dla mnie, bo jest czuły tylko muszę poznać co tak naprawdę potrafi.:D

Wpierw czy go w ogóle skalibrowałaś, bo jeśli poprzez nacisk program nie przechwytuje dobrego odcienia (im mocniejszy nacisk tym ciemniejsza kreska) to coś jest nie tak z kalibracją. Albo ja się mylę, bo wnioskuje to po rysunku. Powinno wyglądać to tak:

Spoiler

Warstwy.thumb.png.a37db4a1c66aef14153390b9a75535a0.png

Rysowałam w Pen, nie pomyślałam o nacisku teraz zauważyłam. Muszę nad tym popracować to mój pierwszy raz.

Do zakupionego tabletu powinny zostać dołączone sterowniki, które skonfigurują tablet na twoim komputerze. Jeśli nadal coś byłoby nie tak, a może, to ściągnij sterowniki od producenta na swój system operacyjny. Na Win10 mam teraz tak, że z płyty mi sterowników nie odczytuje po instalacji, więc musiałem ściągać inne, aby tablet funkcjonował poprawnie. 

A nacisk to pierwsza w sumie rzecz zanim się weźmie do roboty z rysowaniem. Tablet do tego właśnie jest, aby przechwytywać nacisk piórka. Bez tego równie dobrze dałoby się tworzyć obrazki na myszce :D

Wszystkie sterowniki mam zainstalowane. Jest dobrze, po prostu użyłam Pen który jest taki normalny. Na pierwszy raz zaczęłam od tego.

2 minuty temu, The Silver Cheese napisał:

Co to, nowy sprzęt się kupuje czy już nie rysujesz?

Kasy potrzebuje, a tablet jak na razie  leży i się kurzy. maluje farbkami i kredkami.

19 minut temu, Anathiela napisał:

Kasy potrzebuje, a tablet jak na razie  leży i się kurzy. maluje farbkami i kredkami.

Ja bym nie sprzedawał, bo zawsze można wrócić do innej techniki malowania, no ale twoja decyzja tak czy inaczej.  

Potem to ja już tak czasu nie będę miała, a monitor męczy mi oczy. Więc sprzedaję i kupuję lepsze kredki i blok.

Sama osobiście mam mieszane odczucia co do Wacomu- od prawie dwóch lat mam model One ale nie sprawdza się za dobrze- po kilku miesiacach zaczęły się pierwsze usterki, z początku małe ale na chwilę obecną po kilkunastu minutach muszę resetować komputer aby wychwyciło stabilizatory

ale to dygresja na temat tabletu

Osobiście bym go nie sprzedawała, ponieważ za jakiś czas możesz odczuć chęć zrobienia coś digitalowego 

Rysunki fajne choć jeszcze nie oglądałam kredkowych wersji ^^'

Edited by Victoria Luna

12 godzin temu, Victoria Luna napisał:

Sama osobiście mam mieszane odczucia co do Wacomu- od prawie dwóch lat mam model One ale nie sprawdza się za dobrze- po kilku miesiacach zaczęły się pierwsze usterki, z początku małe ale na chwilę obecną po kilkunastu minutach muszę resetować komputer aby wychwyciło stabilizatory

ale to dygresja na temat tabletu

Osobiście bym go nie sprzedawała, ponieważ za jakiś czas możesz odczuć chęć zrobienia coś digitalowego 

Rysunki fajne choć jeszcze nie oglądałam kredkowych wersji ^^'

Ten tablet który mam ani razu mi się nie zawiesił nawet bardzo dobrze się nim rysuje. Jednak go sprzedaje bo po co ma się kurzyć? Komuś się na pewno przyda.

10 godzin temu, Victoria Luna napisał:

Za jaką cene chcesz wystawić? 

Wyżej podałam link do tableta. Sprzedaje za 300 zł mam go tylko 3 miesiące a użyłam z 6 razy.