Skocz do zawartości

[Archiwa Forum] The Crew 2


Cipher 618

Recommended Posts

Kilka słów o grze. The Crew 2 to zręcznościowe wyścigi z otwartym światem. Do naszej dyspozycji oddano pojazdy jeżdżące, latające i pływające (można się między nimi przełączać w dowolnej chwili. Trwa to jakieś trzy sekundy :ohmy:). Po raz kolejny trafimy do USA, dzięki czemu nie można narzekać na brak zróżnicowania. Myślę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Udało mi się uzyskać dostęp do bety, dzięki czemu mogłem przetestować grę przed premierą. 

 

Aha, to poniżej, to tylko i wyłącznie moje zdanie.

 

Uwagi:

- grę trzeba "ogarnąć" - to dość złożona produkcja, dlatego początkowo czułem się zagubiony i kręciłem nosem. Jednak po kilku godzinach połapałem się w tym wszystkim

- można wybrać trzech znajomych i "zmontować ekipę" - niestety wymaga to opłacenia abonamentu PS+ :( 

- tym razem zrezygnowano z fabuły. I dobrze

- tak jak w TDU, tak i tutaj mamy swoje mieszkanie. Zbędny bajer

 

Plusy:

- ogromny i bardzo zróżnicowany świat

- świetnie zrealizowany pomysł z przełączaniem pojazdów 

- doskonały model lotu - latanie sprawia mnóstwo frajdy. Dzięki kamerze z kokpitu jest jeszcze lepiej. Nie ma to jak przelecieć nad grupką ścigających się graczy... kilka metrów nad ziemią... do góry brzuchem... w mieście :x

- model pływania - pływanie motorówkami nie jest tak emocjonujące jak latanie, ale i tak nieźle się ubawiłem

- model jazdy - jest naprawdę dobrze, ale trzeba się do niego przyzwyczaić. Offroad wypadł najlepiej. 

- niezależne kamery dla każdego typu pojazdu - w samolocie i motorówce mam "z kokpitu", w autach "zza pleców". Fajne :YEtmX: 

- brak fabuły 

- rozbudowane malowanie pojazdów i możliwość zarabiania na stworzonych przez siebie projektach

- odgłosy silników - o ile auta nie odbiegają od standardów, to samoloty brzmią cudnie

 

Minusy:

- beznadziejne zniszczenia - nie liczę na wiele, w zupełności wystarczyłoby chociażby tłukące się szyby (tak jak w TC1)

- słaba muzyka - nie podoba mi się, ale to kwestia gustu. Poza tym od czego jest spotify? :)

- dubbing - o Jezu jakie to jest złe :rarity3: Jeden z najgorszych jakie słyszałem. Szkoda, że nie ma polskiego. Może nasz byłby lepszy?

- brak opcji graficznych - obraz jest za jasny a rozmiar wyświetlanego obrazu za duży ("zjadło" mi kawałek interfejsu)

- grafika szału nie robi - jest nieco gorsza niż w "jedynce", ale całkiem możliwe, że to poprawią. Finalna wersja Steep wyglądała lepiej niż beta. 

- problemy z "powracaniem na tor" - czasami "respawnowało" mnie kilkanaście metrów od ściany (samolot). Dopiero po kilku dzwonach gra uznawała, że lepiej będzie przenieść mnie nieco wyżej

- przekombinowane kupno aut

- dość mało dodatkowych aktywności - i po raz kolejny, w jedynce było lepiej

 

Póki co, to by było na tyle. Gra zamówiona, pozostaje czekać na premierę (to będzie świetny prezent na imieniny :YEtmX: ). Polecam!

 

Swoją drogą śmieszą mnie zarzuty niektórych ludzi. Podobno gra jest zbyt zręcznościowa, powinna być bardziej realistyczna, czyli taka jak "jedynka". Tja... bo dragster na skoczni narciarskiej to realizm :drurrp:  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę grał na pewno od premiery. Czekam na tą grę tak jak czekałem na Far Cry 5 i mam nadzieję, że ten tytuł równie dobrze mnie wciągnie.

 

Zastanawia mnie najbardziej jak będzie wyglądać model jazdy... uwielbiam samochody i głównie ścigam się na symulatorach jak i w prawdziwym życiu i zastanawia mnie czy będzie BARDZO odbiegał od realistycznych założeń. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że nie będzie postawione na symulacje, a bardziej na model zręcznościowy, jednak miło by było, jak by gra działała na moim budżetowym symulatorze zbudowanym na Logitechu G29 i nie będzie cyrków jak np. w NFSie gdzie przednionapędową mazdą odwaliliśmy drifty lepsze niż Keiichi Tsuchiya w prawdziwym życiu swoim drift carem, co oczywiście nie miało ani trochę sensu.

 

Tak btw szukam osób, które również będą to grały w wersji na PC. Przy okazji fajnie było by z kimś z fandomu pyknąć.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Osoby, które zamówiły grę w pre-orderze już dziś dostaną swoje kopie (w tym ja) :YEtmX: Z tej okazji mam filmik, który pokazuje jedną z najfajniejszych rzeczy w tej grze - eksplorację

Spoiler

 

 

Nie zabrakło easter eggów (że też chciało im się tego szukać)

Spoiler

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W końcu udało mi się odblokować śmigłowiec (nagroda za pokonanie "bossa" rodziny off-roadu) :YEtmX:  Muszę przyznać, że to najlepszy pojazd z całej gry. Jest wręcz stworzony z myślą o eksploracji, szpanowaniu i robieniu głupich rzeczy (lot w tunelu). Kilka screenów:

 

TVN zrobi wszystko, żeby mieć dobre zdjęcia:

Spoiler

EmT2ByT.jpg

 

Takie tam w Miami

Spoiler

2AzOMkg.jpg

 

Rampa? Gracz w pobliżu? (nick jest niewidoczny w trybie foto) Skok nad śmigłowcem? To będzie takie mega epickie :soawesome:

Spoiler

Albo i nie... :rd11: Nie zrozumiał aluzji

rWd5DYn.jpg

 

Bonus - zrobione na szybkiego (bo nie mam nic z Gravity Falls)

Spoiler

ahHDkp2.jpg

 

PS. Dlaczego TVN? A no dlatego, że logo Polsatu jest trudniejsze do zrobienia, a TVP nie trawię :) 

Edytowano przez Triste Cordis
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Już we wrześniu pojawi się pierwsze, darmowe DLC. Gator Rush wprowadzi do gry wyścigi poduszkowców, nowy poziom trudności oraz nowy poziom przedmiotów (legendarny). Mam nadzieję, że poprawili model jazdy poduszkowców, ponieważ póki co jest bardzo wymagający.  

 

Spoiler

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...