Skocz do zawartości

[Dyskusja] Moce Sombry w postaci cienia.


Veqer

Recommended Posts

Siema. 

Jak jest w tytule - Pogadamy sobie o możliwościach króla, gdy ten jest w postaci cienia, a nie swojej zwykłej materialnej formie. 

Jak myślicie? Czy Sombra mógłby osiągać tą postać na co dzień? Jakie ma dzięki temu możliwości? Zauważmy, że Król w postaci Cienia był w stanie pokryć całe królestwo + i tak był groźny, a kuce przed nim uciekały... więc w zasadzie, czy Luna i Celestia nie pomogły mu tym, że zamieniły go w cień na tyle lat?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to on się kojarzy z Sauronem. Wydaje mi się, że będąc w formie cienia zachował część swojej mocy, ale nie mógł przyjąć cielesnej formy więc był bardzo ograniczony. Co do Luny i Celestii to możliwe, że przemieniły go w cień, by go czegoś nauczyć lub po prostu takie rozwiązanie uznały za najbardziej odpowiednie. Kucyki raczej nie zabijają swoich wrogów. Może forma cienia miała go po prostu zneutralizować na zawsze, ale nie zabić.

Edytowano przez Starlight Sparkle
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, sombra nieco przypomina Saurona i o tym tez już była jedna dyskusja, tak samo jak w wypadku "śmierci" Króla.

Dnia 17.10.2018 o 04:44, Bleflar napisał:

Z cieniami tak to jest że dużo pokrywają i niewiele robią. I zważ na to że kiedy był w formie cienia sprawiał wrażenie kogoś z inteligencją ameby. miał najbardziej proste i jednotorowe cele które zapewne wziął sprzed zcieniowania. Stanowczo nie ktoś kto mógłby zrobić te sprytne pułapki. Więc miał bardzo ograniczone zdolności umysłowe. Trochę mi to przypomina horkruxy z Harrego Pottera. Podejrzewam że Luna i Celestia chciały go wtedy zabić, ale jakaś niewielka część jego przetrwała.

Czy ja wiem, czy postać cienia = obniżony iloraz inteligencji i bardziej prymitywne działania? Wydaje mi się, że to bardziej wina tego, iż Sombra po tak długim czasie nie posiadania fizycznej postaci był pełen gniewu i nie odpuszczał nikomu, chcąc chociaż troche się... no nie wiem... "wyżyć"?

Edytowano przez Veqer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak na to spojrzeć.

To, że praktycznie nic nie mówił wcale nie oznacza, że posiadał inteligencje ameby czy czegoś takiego. W zasadzie to w serialu nie ma praktycznie informacji o tym, jaki był w postaci cienia i jaką naprawdę mocą dysponował. Ciężko coś o nim powiedzieć, ale uważam, że mógł być całkiem potężny, ale zwyczajnie miał pecha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...