Jump to content

Veqer

Brony
 • Posts

  20
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Informacje profilowe

 • Gender
  Ogier
 • Zainteresowania
  YouTube, Filmy, Grafika i programowanie. Kocham wszelkiej maści sprawy techniczne.
 • Ulubiona postać
  Król Sombra i Fluttershy

Recent Profile Visitors

1394 profile views

Veqer's Achievements

Źrebaczek

Źrebaczek (1/17)

12

Reputation

 1. Siema, Tak jak stoi w tytule, chciałbym się dowiedzieć jakie są wasze przypuszczenia dotyczące rodziny Króla. Ogólnie poczynając od tego, czy w ogóle może ją mieć, kończąc na tym jak mogła przebiec jej historia. Z tego co ja pamiętam, w którymś komiksie opowiadającym jedną z wersji genezy Króla, jego "Matką" był kryształ który również podarował mu jego moce i to jedna z pierwszych wersji wydarzeń która tutaj zasugeruje. Sombra wydaje się być niezwykły, a biorąc pod uwagę fakt jaką dysponował mocą (a mógł chociażby zmuszać kucyki do wypełniania jego woli), oraz jego tyranię, raczej nie sądzę by jego rodzina była od zawsze Królewskiej krwi. Ba! - W przytoczonym komiksie jest nawet scena w której Król dosłownie "Zabija" ówczesną władczynie Imperium. Nie mam pojęcia jaki kryształ miał cel w zesłaniu Sombry i daniu mu jego mocy, ale cóż... pogdybajmy. Chce zobaczyć jakie wy znacie, bądź też jakie macie domysły odnośnie krewniaków Króla.
 2. Owszem, sombra nieco przypomina Saurona i o tym tez już była jedna dyskusja, tak samo jak w wypadku "śmierci" Króla. Czy ja wiem, czy postać cienia = obniżony iloraz inteligencji i bardziej prymitywne działania? Wydaje mi się, że to bardziej wina tego, iż Sombra po tak długim czasie nie posiadania fizycznej postaci był pełen gniewu i nie odpuszczał nikomu, chcąc chociaż troche się... no nie wiem... "wyżyć"?
 3. Siema. Jak jest w tytule - Pogadamy sobie o możliwościach króla, gdy ten jest w postaci cienia, a nie swojej zwykłej materialnej formie. Jak myślicie? Czy Sombra mógłby osiągać tą postać na co dzień? Jakie ma dzięki temu możliwości? Zauważmy, że Król w postaci Cienia był w stanie pokryć całe królestwo + i tak był groźny, a kuce przed nim uciekały... więc w zasadzie, czy Luna i Celestia nie pomogły mu tym, że zamieniły go w cień na tyle lat?
 4. Siema. Co sądzicie o porównaniu Króla Sombry do Storm Kinga ze znienawidzonego przeze mnie mlp movie? Ja osobiście widzę między nimi całkiem sporo podobieństw i wcale nie wykluczone, że tworząc Storma twórcy mlp movie czerpali trochę z odcinków w których wystąpił Sombra. Nawet skończyli w bardzo podobny sposób... No, ale powiedzcie czy też widzicie jakieś podobieństwa i czy również uważacie, że postać Storma mogła być inspirowana Naszym kochanym Królem :V.
 5. Jedna odpowiedź, ale zawsze coś... Uważam, że Starlight i Trixie również powinniśmy brać tutaj pod uwagę. Bo skoro odrzucilibyśmy je ze względu na mocne zreformowanie, to równie dobrze moglibyśmy odrzucić samego króla Sombre, bo nie żyje, albo Nightmare Moon, bo tak samo przeszła transformacje w miłą księżniczkę. Jeśli chodzi o ranking według ciebie, nie zgodziłbym się lekko z kolejnością, ale tylko w niewielkim procencie. Uważam chociażby, że drugie miejsce należałoby się bardziej Tirekowi. No, a na pierwszym miejscu umieściłbym Celestię ze względu na to, że na swoje zawołanie ma najpotężniejsze kucyki w EQ, jednakże pomijam ją jeśli chodzi o ten ranking bo nie została ona nigdy oficjalnie przedstawiona jako antagonistka), poza tym co za dużo kontrowersji to nie zdrowo.
 6. + Przetrwałem wszystkie lekcje matmy pod rząd wychodząc z oceną "5". + W końcu posprzątałem parapet. + Skończyłem pisać jeden ze swoich pluginów do mc. + Pograłem z Szonszczem i Lunarem w EFT. - Nie wyspałem się. - Nie ubrałem się ciepło, przez co wiatr zmieszany z deszczem prawie mnie zabił. - Jak wróciłem to okazało się, że nie ma kajzerek i sera więc nie mam co zjeść jutro na śniadanie.
 7. Siema. Już kiedyś sobie rozmawialiśmy o magii Króla jednakże zastanawialiśmy się wtedy jak Król poznał swój specyficzny rodzaj magii. Natomiast do dziś w sumie nie było spekulacji na temat tego jak duża ta moc mogła być. Jak myślicie... Na którym miejscu byłaby moc Króla Sombry w świetle innych potężnych antagonistów takich jak chociażby Tirek (Który w zasadzie miał jedynie moc zabierania mocy innym...), czy też Discord?
 8. Cóż. Kto co lubi. Ja natomiast gdyby takie coś miało miejsce, pewnie poczułbym się dotknięty przez hasbro i za pewne mój szacunek do nich spadłby jeszcze mocniej, a warto podkreślić, że już teraz jest niesamowicie niski za to w jakim kierunku poprowadzili niektóre wątki.
 9. Nie chodzi o to czym się kierowali. Chodzi o to, że tak czy siak w efekcie zniszczyli oni życie naprawdę pokaźnej ilości kucyków.
 10. Ja szczerze powiedziawszy obawiałbym się powrotu Króla do serialu... Wolałbym nawet, aby pozostał "Martwy" niż tak popsuty (przynajmniej moim zdaniem) jak Discord. Jest to moja ulubiona postać, jak nie trudno się domyślić i jego "przemiana" byłaby dla mnie ciosem jak dla nie jednego fana ciosem była zmiana Discorda. Owszem, potencjał został zmarnowany, ale można zmarnować go bardziej, a tego nie chcemy :V. Mi osobiście komiksy nie przypadły do gustu, zwłaszcza pokazując dobrą stronę Króla, o czym już mówiłem. Jego śmierć poprzez rozbicie była dość wyraźnie nakreślona, ale zważając na to, że to bajka dla dzieci... Cóż - nie wiadomo. Strasznie oburza mnie to, ze w sumie taka kara spotkała go za swoje przewinienia... Kiedyś mówiłem dużo o tym, że jak dla mnie cały świat kucyków przesiąknięty jest Feminizmem i matriarchatem - Sombra za niszczenie życia kucykom i dyktatorskie rządy został na tysiące lat pozbawiony cielesnej formy, a potem prawdopodobnie zabity. Starlight zrobiła z grubsza to samo - zniszczyła wielu kucykom życie i stała się w tej swojej śmiesznej wiosce czymś na wzór tyrana... I co dostała? >"O siema bądź moją uczennicą" >"Ok" Lecz to już temat na inne wątki dyskusyjne
 11. Czołem Armio! W zasadzie miałem rozpocząć dyskusje na ten temat już dawno, lecz jakoś wyleciało mi to z głowy. Mianowicie... Chciałem z wami podyskutować i dowiedzieć się czy również odnieśliście wrażenie, że Król zginął bardzo niegodnie w serialu? Przez całe dwa odcinki dookoła Sombry budowano w nas przekonanie, że jest to serio potężny jednorożec, jednakże ostatecznie w ogóle nie dano mu się wykazać... Nawet nie dano mu nic powiedzieć... W zasadzie nawet nie wiemy, czy umarł. Jak waszym zdaniem powinno to wyglądać? Czy w ogóle podzielacie moje zdanie? Czekam na waszą wypowiedź.
 12. Ojejciu... byłem przekonany, że na to odpowiedziałem Dobrze. Jeżeli chodzi o moje zdanie... Hmm... Sombra w komiksach został momentami "znijaczony" i sprowadzony nawet momentami do kogoś kto został na złą droge sprowadzony... Troche jak w wypadku animacji "A Tale of one Shadow". Wolałbym raczej myśleć o Sombrze jako o kimś kto po prostu z charakteru jest zły, a nie jak o kimś dobrym opętanym jedynie przez mroczną magie. Jednakże nie zrozumcie mnie źle. W jednym z komiksów mimo udziału mrocznej magii na charakter młodego króla, widać także wyraźnie jego wkład i chęć do takich, a nie innych czynów.
 13. tematem nie jest to, czy komiks jest kanoniczny czy nie, tylko co wy o nich sądzicie, oraz o tym jak zostały tam przedstawione konkretne aspekty.
 14. Czołem Armio. Temat komiksu przewijał się już w jednej z poprzednich dyskusji a propo Magii której używa Król. Teraz jednak pomyślałem, że warto by było ogółem podyskutować o samym komiksie. Co więc wy o nim sądzicie i jak podoba się wam geneza Króla która została tam przedstawiona i co waszym zdaniem mogłoby być przedstawione lepiej? Ja wypowiem się po was.
 15. Siemano Armio! Dosyć znany temat, lecz wart przegadania, mianowicie co wy myślicie o porównaniu Sombry do Saurona z uniwersum Śródziemia? Waszym zdaniem mógł on być jakąkolwiek inspiracją dla hasbro przy tworzeniu postaci króla? Piszcie co myślicie!
×
×
 • Create New...