Recommended Posts

 

W tym temacie znajdziecie większość moich opowiadań z Lyokoverse.

Czym jest Lyokoverse? To stworzone przeze mnie uniwersum fanfikowe - tysiące lat historii, cały system magii i ogólnie bogate światotworzenie. Wszystko mocno oparte na serialu, choć z własnymi dodatkami ubogacającymi świat.  

Więcej możecie o nim przeczytać tu.

 

Część opowiadań z Lyokoverse ma już swoje tematy i każde dłuższe (no i jakieś kolejne serię - planuję jedną rozgrywającą się po Kodzie Equestria, ale może będzie tego więcej) nadal będzie zyskiwało własny temat, tu zaś będą trafiać wszelkie jednorozdziałowce i miniaturki (drabble i takie tam - opowiadania dużo krótsze niż 1000 słów) - co będzie z opowiadaniami innych autorów, którzy zdecydują się coś napisać w Lyokoverse? O ile te opowiadania zostaną uznane za kanoniczne, to oczywiście tu podlinkuje, ale naturalnie będą mogli założyć własny temat jeśli tylko zechcą.

Na razie przedstawiam wam dwie znane już miniaturki... oraz całkiem nową opowieść: "Podszepty".

 

Opowiadania

(w kolejności chronologicznej, w nawiasach kwadratowych lata Przed Powrotem Luny - PPL; w spoilerach opisy. A w nich spoiler z ewentualnymi dodatkowymi informacjami dla ciekawskich)

 

"Ucieczka królowej Idube" (11705 PPL) [miniaturka(300 słów)][adventure][sad]

Spoiler

 

Miniaturka (droubble) napisana podczas pisania na setkę, edycji 6,5. Opowiada o tym jak Idube - królowa zebr - po obaleniu przez swojego żądnego władzy brata jest zmuszona uciekać z kraju i szukać pomocy u księżniczki Unitas...

korekta: samodzielna

dodatkowe informacje

Spoiler

Unitas - pierwszy historycznie potwierdzony alikorn, trzeci znany w ogóle. Władczyni i założycielka II Królestwa Equestrii, która zakończyła Wojnę Tysiącletnią.

 

 

"Podszepty" (1042-1000 PPL) [oneshot][sad][dark] NOWOŚĆ!

Spoiler

Od pokonania Sombry Luna zaczyna słyszeć tajemnicze głosy w swojej głowie. Głosy podżegające ją przeciwko Celestii… dręczą ją ponad pół wieku i co ta próbuje przed wszystkimi ukryć. I nie mogąc się ich pozbyć sama już nie wie czy te głosy nie są tylko jej podświadomością...

korekta: Midday Shine

dodatkowe informacje (wiążą się z planowanym na 2019 rok opowiadaniem):

Spoiler

Książe Aurus - alikorn, poprzednik Luny i Celestii, zmarł około 50 lat po ich alikornizacji, następca Clovera Sprytnego (tak w Lyokoverse on również stał się alikornem i pierwszym władcą III Królestwa Equestrii, po więcej szczegółów sięgnij do przewodnika po uniwersum)

Królowa Arachne - dawna królowa podmieńców i matka królowej Chrysalis, została pokonana przez Celestię podczas wielkiej wojny kuczo-podmieńczej w latach 2750-2741 PPL

 

"Sami swoi" (~25-30 PPL) [drabble][komedia][slice of life][random] NOWOŚĆ!

Spoiler

Miniaturka powstała podczas spamowania drabblami dla Dolara, realizacja pewnego małego pomysłu, który dość dawno wpadł mi do głowy - czyli kucykowa parafraza sceny z pewnego klasyka polskiego kina, w rolach głównych oczywiście rodzice Applejack:aj5:

Podobnie jak "Najgorszy dzień w życiu" dość luźno łączy się z fabułą Lyokoverse... na dobrą sprawę po prostu nie jest z nim sprzeczna, bo mogłaby być częścią jakiegokolwiek uniwersum. Dlatego datę i tak określiłem dość luźno, bez większych wyliczeń. 

korekta: samodzielna

 

"Najgorszy dzień w życiu" (12 PPL) [Drabble][komedia][slice of life]

Spoiler

Zasadniczo opowiadanie bardzo luźno związane z uniwersum, mogłoby być częścią dowolnego(ale to, że Twilight Velvet jest dobrą kucharką najpewniej zostanie jeszcze wykorzystane...). Miniaturka o tym jak ośmioletnia Twilight wraca zrozpaczona do domu, bo właśnie przydarzyła jej się „największe z możliwych nieszczęść”... jakie? Przekonajcie się sami…

Opowiadanie zdobyło pierwsze miejsca w V edycji pisania na setkę.

korekta: samodzielna

 

 

Pozostałe opowiadania Lyokoverse

Spoiler

 

"Ocalenie" [1061 PPL]

"Od ofiary do oprawcy" [23 PPL] - pierwsza część „Trylogii Sunsetkowej”

"Zostań moją przyjaciółką" [10 PPL] - druga część „Trylogii Sunsetkowej”

"Nocne odkrycie" [6 PPL]

"Nowe Początki" [1 OPL*] - trzecia część „Trylogii Sunsetkowej”

"Śniadanie"  [3 OPL] [autorka: Midday Shine]

"Kod Equestria" [w trakcie publikacji] [3 OPL]

*OPL Od powrotu Luny. Serial zaczyna się w roku 0 OPL, zwanym też po prostu Rokiem Powrotu Luny

 

 


Krótki przewodnik po świecie

Edited by Lyokoheros

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.