Skocz do zawartości

Dyskusja na temat FF "Pieśni upadłych"


aggar

Recommended Posts

Już nie mogę się doczekać twoich wypocin. Po obrazku zapowiada się na coś w stylu "cupcakes". Zaskoczysz mnie jeśli główną bohaterką nie będzie Pinkamena. Jeśli jednak będzie to różowa klacz po przejściach z prostownicą do włosów, bedzie to zapewne lekki plagiat :P. Ale co tam, puki nie przeczytam to się nie dowiem.

O której godzinie można się spodziewać premiery?

Ja już rozgrzewam mój wzrok... A ty?

Dołączona grafika

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chief, odpowiedziałem ci wyczerpująco na wszystkie pytania, ale po skończeniu usunąłem post. Nie chcę niszczyć spolierami tego nad czym pracowałem. Myślę, że jutro z rana wrzucę, chyba, że zdarzy mi się przesiedzieć dziś do północy, to wrzucę pierwszy rozdział 3 godziny. Keola...ach ten nadgorliwy Keola....:) Już napisałem, że nie opublikuję drastycznych scen bez zezwolenia moderacji. Jeśli będzie trzeba opublikuję owe fragmenty w zamkniętych działach, lub po za forum, zaś w temacie zastąpię brakującą treść ocenzurowaną wersją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzeżenie.

Zbyt szybkie przechodzenie od wspomnień do realizmu robi małą dysharmonie.

Często zbyt szybka zmina czasu akcji.

Przykład:

"Wyrzuty z powodu dzisiejszej kłótni nie mniej ją trapiły. Bez względu na przyczyny sumienie nie dawało jest wytchnąć ani na chwilę, nękając już od kilku dni."

Sam tekst czyta się nieźle pomijając te przejścia między wspomnieniami a sypialnią. Chodź raz na początku można dać kilka słów o przeniesieniu się do jej wspomnień by nakierować czytelnika co się właściwie stało.

Ograniczył bym też używanie słów zrozumiałych jedynie dla polonistów takich jak np "żachnęła".

Na błędy ortograficzne nie zwracam uwagi bo sam ich robię od groma, więc nie będę nikogo sprawdzał, bo może się to skończyć katastrofą.

I takie pytanie do ciebie:

Gdy chciałem sprawdzić twój wiek, wpadło mi w oko takie zdanie:

"Nie jestem bronym i nigdy się tak nie nazwę." - Czy nadal tak uważasz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nadal tak uważam, ale może po prostu jestem bronym, który nie chce się nazwać po imieniu? Tak, czy siak, to tylko słowo i bez względu na to czy je użyjemy w stosunku do mej osoby, czy też nie, niczego to nie zmienia. MLP nie poznałem w środowisku bronych i nie mam zamiaru oficjalnie przynależeć do jakiejkolwiek popkultury, gdyż ta nakłada pewne ograniczenia i schematy zachowania, oraz spostrzegania.

Co do znalezionych błędów:

Jutro sprawdzę, czy faktycznie zmiana czasu akcji nie przechodzi zbyt gwałtownie, jednak do tego potrzebowałbym opinii kilku osób. Założeniem było wprowadzać czytelnika w drobne zakłopotanie w związku z nagłymi retrospekcjami. To zabieg artystyczny do którego trzeba nieco przywyknąć aby docenić jego zalety, jednak jak pisałem jeszcze to sprawdzę.

Trudne słowa już ograniczyłem i pozostawiłem niezbędne minimum. Kto ich nie rozumie może poświęcić 30 sekund na sprawdzenie w google ich znaczenia. Jeśli po przeczytaniu powieści, czytelnik staje się mądrzejszym człowiekiem, to wiedz, że była to książka warta poświęconego czasu. Po za tym mam nadzieję, że słowa te odstraszą dzieci które nie powinny tego czytać. :)

Zastanawiam się czy rozdziały nie są za długie (ten pierwszy wyszedł dość obszerny, ale kolejne też mają co najmniej jego połowę długości) i czy obecny tytuł nie wprowadza ludzie w błąd co do treści fanfic'u?

Jak sam widziałeś, nie ma tam na razie nic z gore, a nawet pojawia się tkliwa scena na końcu :aj:

Myślę też na ilustracjami. Dotychczas do każdej robiłem obrazek, ale to czasochłonne i nie wiem czy warte wysiłku. W dodatku zły moderator zabrał mi obrazek otwierający powieść. :lyra3:

Każdy z nas widział ostrze czy rozlaną krew, zaś w mięsnym widzimy gorsze rzeczy od końskich serc. Jeśli tamten obrazek to gore, to do tego gatunku można również zaliczyć Biblię, czy Dr. House. :rd7:

Jeszcze raz dzięki za uwagi. :fluttershy5:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi na twoje pytania Rozdziały za długie? A czemu nie - ten kto chce poczytać będzie chciał zanurzyć się w lekturze na dłużej niż 5min. Tytuł. Troszeczkę, ale może to wynikać z braku kolejnej cześć, bo nadal nie wiemy czy owa krew wystąpi czy nie (mrok jest). Na razie Rainbow zniknęła i nie wiemy dla czego. Możliwe że za kilka rozdziałów znajdzie się jakaś krew. Ale to już zostawiam autorowi. Co do obrazku otwierającego zapomniałeś wspomnieć o powycinanych cutie mark'ach leżących po prawej stronie na stole. Jeżeli dobrze pamiętam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to tylko kawałki futra :) Uwaga gore:

Makabryczny obrazek, gore w czystej postaci, byłem zmuszony zdjąć :raritylaugh: ~Keola

Co do krwi i mroku jak i pieśni. te słowa mają być jednymi z motywów przewodnich występujących w różnym kontekście jednak czym same pieśni krwi i mroku są...

zostanie ujawnione dopiero w 2 tomie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W ten weekend kolejny rozdział. Tym razem jednak grafika jest z internetu. Polskiego autora roro, czy riri. Nie pamiętam już. Mimo wszystko głupio mi było więc ulepszyłem ją trochę. Może jeszcze zdążę zrobić drugą grafikę.

Kolejna rzecz to to, że piąty rozdział będzie z poślizgiem. Kolejny tydzień będę miał zawalony i nie wyrobię się z jego napisaniem. Jednak wpadłem na pomysł epilogu, więc może uda mi się go zrobić zamiast piątki.

Z grafiką będzie również problem przy czwartym rozdziale. Tu też się prawdopodobnie z nią nie wyrobię.

I teraz sprawy ostatnie. Potrzebował bym pomocy. Otóż w FF miejsce znalazło się dla muskularnego pegasa:

Dołączona grafika

Niestety nie mam pojęcia jak się nazywa i czy w ogóle się nazywa. I tutaj potrzebował bym waszej pomocy. Znacie jego imię? Jeśli nie posiada imienia to liczyłbym na wasze pomysły.

Po za tym, w FF pojawi się pierwszy OC. To co powinniście wiedzieć o postaci to to, że jest głuchoniema i jest samcem. Rasa jest jeszcze nieokreślona podobnie jak talent, imię, czy sam wygląd. Zastanawiam się nad pegazem/kucykiem o niezwykłym talencie do rysowania, lub jednorożcu o talencie teleportowania się. Liczę na wasze pomysły i propozycje. A może uda się te cechy wcisnąć do już istniejącego kuca? O postaci dodam jeszcze tyle, że nie będzie odgrywała ważnej roli w pierwszym tomie.

A! Zapomniałbym. Czy chcielibyście aby dłuższe rozdziały jak np pierwszy były by rozbijane na 2 części z czego pierwsza publikowana byłaby w połowie tygodnia, zaś druga w weekend, czy może tak jak jest obecnie, całość naraz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FF bardzo fajny :D' date=' pytanko czy będzie tego więcej? Ja bardzo bym chciał. [/quote']

Będzie więcej, jednak już wiem, że obecnie pisany rozdział będzie z poślizgiem i będzie to początek zwolnienia tępa pracy. Zbliża się okres świąteczny z czym się wiążą nadgodziny w pracy, a co za tym idzie - mniej czasu wolnego. Innym słowem, aż do świąt rozdziały nie będą wychodzić raz w tygodniu.

Dziękuję, już to poprawiłem, chociaż znowu miejsca mi zabrakło :)

Mimo wszystko myślę, ze teraz lepiej widać czym będzie opowieść.

Chciałem również poinformować o już pewnej decyzji zmiany tytułu. Będzie to teraz tylko jedna tytułowa pieśń, dla której obecnie szukam alternatywnej nazwy niż obecna.

Prawdopodobnie powstanie zwiastun animowany Fanficka. Będzie to gif, zaś sama animacja zawrze sceny ze wszystkich trzech tomów w koncepcji obrazu trójkolorowego. Innym słowem będą spoilery, ale forma uniemożliwi zdradzenie jakiekolwiek istotnych zwrotów akcji.

I na koniec. Prawdopodobnie zrezygnuję z wątku prowadzenia własnego śledztwa Przez Twilight. Jest zbyt długi i nie mam pomysłu aby go wystarczająco dobrze poprowadzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Witam. Chciałem tylko napisać, ze fanfic nie upadł. Zaczął się okres świąteczny i totalnie nie mam czasu na nic. Mimo to prace posuwają się pomalutku do przodu. Napisałem część kolejnego rozdziału, ale w trakcie pisania stwierdziłem, że nie ma on sensu i poszedł do śmietnika. Obecnie mam napisany kolejny długi rozdział i wymaga tylko dopisania końcówki, sprawdzenia i poprawienia, ale nie mogę na to znaleźć czasu. Spisałem też ręcznie fragmenty przyszłych rozdziałów oraz ich streszczenia, w sumie jakieś 8 stron zapisanych bardzo drobnymi literami. Fanfic zmieni nazwę z "Pieśni krwi i mroku" na "Pieśń upadłych" .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam po długiej przerwie.

Być może Fanfick niektórzy spisali na straty, ale przez cały czas praca bardziej, lub mniej sunęła do przodu.

Seria zbiegów okoliczności takich jak brak internetu, brak komputera, brak czasu, czy po prostu czasowy brak weny sprawiły, że nie publikowałem przez kilka miesięcy kolejnych rozdziałów.

Obecnie powstały trzy niepublikowane, ilustracja, oraz wstęp, który już teraz można przeczytać w pierwszym poście tematu : http://mlppolska.pl/Watek-FanFic-Piesni-upad%C5%82ych-Violence-Random-Przygoda-Sci-Fi-Fantasy-Grimd--4067

Zmieniłem również opis fanfiku, jak i jego tytuł. Teraz są to Pieśni upadłych.

Z publikacjami chcę pójść bardziej zdecydowanie kiedy już stworzę animowany zwiastun, ale pomimo zamierzonego prostego stylu graficznego i tak będzie to kupa roboty.

Serdecznie zapraszam do lektury. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
×
×
  • Utwórz nowe...