Skocz do zawartości

trylogia "Igrzyska Śmierci" Suzanne Collins


Dark Rose

Recommended Posts

Dołączona grafika
Trylogia składa się z trzech tomów:
- "Igrzyska Śmieci"
- "W pierścieniu ognia"
- "Kosogłos"


Pokrótce zapowiadając, cykl snuje opowieść o wydarzeniach w Panem, wyrosłym na gruzach starego świata, zniszczonego przez siły natury. Nad dwunastoma dystryktami sprawuje władzę Kapitol, co roku, aby przypomnieć o porażce powstania, które wybuchło w tychże, władze organizują tytułowe Igrzyska Śmierci, podczas których dystrykty muszą złożyć daninę, krwawą daninę, czyli młodego chłopaka oraz dziewczynę, i oddać ich na krwawą rzeź ku uciesze kapitolończykom.
W udział w siedemdziesiątych czwartych głodowych igrzyskach uwikłana zostaje, na skutek tragicznego zbiegu okoliczności, siedemnastoletnia Katniss Everdeen. Czy dziewczyna przeciwstawi się rywalom na arenie, zachowując jednocześnie swoje człowieczeństwo?

Czytał ktoś, a może film widział? Jeżeli to drugie, polecam trylogię, znacznie smaczniejsza. Polecam z czystym sumieniem.
Link do komentarza

Ulubiona książka po Heartlandzie! Mam wszystkie części <3 Ale najbardziej lubię kosogłosa. Film widziałam, ale wolę książkę. Z samego filmu nie wszystko można zrozumieć.. Moja koleżanka tak lubi Igrzyska, że zaczęła strzelać z łuku. Nasza pani z chemii też strzela. :F

Link do komentarza

Jedne z najlepszych książek, jakie czytałam. Wciągają niesamowicie, a emocje są niezapomniane. ...choć i tak już połowy nie pamiętam :ming: Meh, muszę sobie wszystko przypomnieć... Ale pamiętam, że to było coś niesamowitego. Po prostu niektóre wątki wyleciały mi z głowy. Oglądałam film. O ile dobrze pamiętam pozmieniali niektóre sceny, jednak moment buntu w dystrykcie Rue był świetny i sprawił, że ryczałam jak bóbr ;p

Link do komentarza

Collins bardzo dobrze gra na emocjach czytelnika, w Igrzyskach wielokrotnie skupia się na wewnętrznych przeżyciach bohaterów, co jest naprawdę dobry posunięciem. Często zastanawiałam się, co jest głównym tematem książki: człowieczeństwo, walka, bunt, wolność czy intryga. Wiele scen mocno porusza, a świat przedstawiony i fabuła są dobrze dopracowana, wiarygodne, tak samo jak bohaterowie. No i nie jest to, co ciężko dzisiaj osiągnąć, zmęczony materiał.

Link do komentarza
  • 2 weeks later...

Zgadzam się. Czytałam tylko pierwszą część, ale już mi się podoba. Teraz poczekać te dwa miesiące do urodzin i poznam całą historię. Igrzyska mają momenty które mnie wzruszyły. Nie popłakałam się jednak, bo mam doświadczenie w powstrzymywaniu płaczu. Uprzedziłaś mnie w stworzeniu tematu :(

Link do komentarza

Ja czytałam wszystkie części dawno, dawno temu. Kiedy dowiedziałam się o filmie, myślałam że bedzie to kolejny niewypał - zrobią jedną cześć, kilka osób obejrzy i jakoś wszyscy o tym zapomną. Igrzyska Smierci są książką rozbudowaną, i pisaną w pierwszej osobie. Z reguły kończy się tak, że w filmie jest wiele niedopowiedzeń i osoby nie znające książki nie zakumają filmu. Tak też było (przynajmniej jak tak to odczuwam). Ale zostawmy film - trylogia jest po prostu świetna. Zważając na mój gust literacki rzadko trafi się książka, która mnie powali z nóg. Igrzyska to zrobiły. I teraz chciałam napisac jakąś mądrą, obszerną krytykę ale powiem tylko, że gorąco polecam!

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...