Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Sign in to follow this  
Enter

Podróż [NZ][TCB][Crossover] Praca Wspólna - Niekanoniczny Epilog

Recommended Posts

"Oto zmierzch przygód... a zarazem początek, Equestria nastała, stała się prawdą... a bohaterowie odeszli w zapomnienie, skrępowani tylko za to kim są i co pamiętają. Stary, prawdziwy świat odszedł w zapomnienie... niemal nikt nie tęskni za nim w pogoni za nowym życiem.

Prawie dwa lata od nastania Equestrii, skrępowany w wiecznym mieście Canterlocie pegaz czuje, ze zgubił swoje przeznaczenie jak i świat który pamiętał. Mimo zakazu wyrusza w podróż by poznać nowy, lepszy świat którego po części jest przyczyną. Jednak nie wszystko jest tak jak powinno, został element, istoty które do świata nie pasują..."

FF opowiadający o przygodach prostego pegaza pomiędzy ostatnim rozdziałem Pracy wspólnej a pierwszy rozdziałem kontynuacji... Jeśli do niej dojdzie.

Cóż.... Oto pierwszy samodzielnie napisany przezemnie ff. Jest to moja, niekanoniczna z Pracą Wspólną wizja świata po finale rzeczonego opowiadania. Efekt na prawdę rzadkiego przebłysku jakiejkolwiek weny w połączeniu z chwilą chęci. Jeśli to się takie rzadkie w moim przypadku połączenie powtórzy to napiszę dalszą część.


Rozdział I

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naprawdę zapowiada się bardzo ciekawie. Przyjemnie się czytało, jednak nie da się ukryć smutku bohatera. Ciekawym wątkiem jest przeniesienie bohaterów waszej wspólnej pracy do Equestii i Dawidowi się nie udało z eliksirem. Niby wszystko jest pięknie, bohaterowie są zadowoleni, ale..... i tu zachęcam do czytanie, przekonajcie się sami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może to i temat-trup i żadne super-duper opowiadanie, jednak chciałbym zgłosić, że nie potrafię dalej tego poprowadzić. Może i mam skończoną cześć finalną (jak na mnie, sporą), jednak zwyczajnie nie potrafię do niej doprowadzić... znaczy ogólny zamysł mam, ale zwyczajnie jest tego za mało by powstało coś sensownego, a zapychaczami i tonami identycznych rozmyślań nie chcę i nie lubię tworzyć fika. Próbowałem kilkukrotnie napisać jednak z bardzo kiepskim skutkiem. Suma summarum to co jest teraz pozostaje jedyną częścią z otwartym zakończeniem. Przepraszam wszystkich (nielicznych, jeśli w ogóle) co wyczekiwali, też mi szkoda, bo chciałem mieć całość do urodzin, niestety nie będzie mi to dane i jest po za moim zakresem umiejętności.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trudno zrozumieć to co się dzieje w tym ficku bez znajomości kolejnych rodziałów pracy wspólnej. Choć można wywnioskować że stanie się coś niedobrego. Jeśli dobrze zrozumiałem to equestria i świat ludzi są od siebie oddzielone i wszyscy konwertyci wylądowali w equestrii, mylę się?

No i trochę szkoda Dawida, biedak tak się starał a jednak stracił wszystko ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie to opowiadanie było finałem pracy wspólnej. Wyszło raczej smutne, ale zaciekawił mnie. Szkoda, że zawieszasz pracę nad ficiem. Mogła być z tego niezła historia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grik - będę próbował, ale raczej albo nic nie wyjdzie, albo trochę zajmie i nie będzie takiej jakości jak część pierwsza (napisana w 2h tak bez planu) reszta idzie bardzo opornie. Też jestem tym zawiedziony

Baneblade - jeśli będzie kontynuacja (teraz to nie wiadomo czy będzie) to Equestria połączy się z Ludzkością, znaczy wszyscy będą pamiętać, że kucyki były wśród nas od zawsze a sama kraina pojawi się na oceanie pomiędzy Europą a Ameryką. Część ludzi zamieni się w kucyki - ale nie będą pamiętać, że kiedykolwiek nimi byli. Efekt: świat na którym są dwie odwiecznie współdziałajace w harmonii rasy. Jedynymi pamiętającymi świat przed przemianą mają być ci co dostali eliksir (kwestia nadal sporna czy książniczki też wiedzą - ja jestem za tym że tak, bo inna opcja mi do nich nie pasuje)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...