Skocz do zawartości

[QUIZ] Podróże w Czasie


Lordek

Recommended Posts

Jak wyżej.

16c1db369f.png

Uprzejmie proszę avatara o ogarnięcie i przestanie podpierdzielania artykułów z wikipedii na pytania, bo ta zabawa pierwotnie miała być czymś wymagającym nieco wyobraźni od prowadzącego. Elo.

Na początku mojej "kadencji" robiłem pytania z mojej wiedzy( ale kiedy wykorzystałem swoją wiedzę co do której miałem 100% wiedzy zacząłem robić błędy, więc troche przystopowałem), potem zamieniłem na wikipedię, bo dzień zaczął być za krótki, następnie uznałem, że na samej wikipedii lecieć nie można, więc przeplatam ją swoim podręcznikiem od historii. Skoro tak bardzo jęczysz to mogę się wysilić i pomyśleć nad pytaniem, co oznacza, że następne pytanie pojawi się jutro. Zadowolony? ~ RexCrusader

Edytowano przez Rex *Monster* Crusader
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się.

 

Następne pytanie: Co uniemożliwiło generałowi Weverowi, pierwszemu naczelnemu dowódcy Luftwaffe, wprowadzenie w życie przekonania o ogromnym znaczeniu wojskowym ciężkiego bombowca strategicznego. Jakie wydarzenie w 1936 roku uniemożliwiło mu to?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagła śmierć niszczy wszystkie plany, ale odpowiedź jest jak najbardziej poprawna.

Kolejne pytanie: Kto to? Posiadał wybitne talenty objawiane w dyplomacji( jednał sobie zwolenników i łagodził przeciwników), ale znał także rolę siły jako argumentu politycznego i gdy wymagało tego dobro ojczyzny, nie wahał się go używać. Gdy miał 8 lat wybuchło powstanie Chmielnickiego, które rozdzieliło jego rodzinę. Ta postać była wielokrotnie ośmieszana( dokonał tego między innymi Henryk Sienkiewicz), choć w rzeczywistości nie była takim złym królem Polskim. Zwycięskie dla Polaków starcie z Turkami pod Chocimiem zapewniło Janowi Sobieskiemu sławę, choć jak się często zapomina, zorganizowanie armii nie byłoby możliwe bez aktywnej działalności tego króla. O kim mówię?

Edytowano przez Rex *Monster* Crusader
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, brakuje Ci już tylko dwóch punktów do odznaki. Powodzenia :)

 

Kolejne pytanie: W jakich dniach odbył się zwycięski atak łodzi podwodnych III Rzeszy? Zatopiono wtedy siedem statków wrogów Nazistów. Podpowiem, że tylko dwóm U-botom( U-124 i U-94) udało im się zatopić siedem statków wrogów. W jakich, więc dniach odbywał się ten atak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała akcja wilczego stada była w dniach 11-13 maja 1942 roku, U-569 odnalazł konwój ONS-92 11 maja 1942 roku i naprowadził na niego kolejne okręty: U-94 i U-124. Alianckie statki zatopiono w dniach 12-13 maja 1942r.

 

A tu trochę historii w formie śpiewanej.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Eai5UFmh-jI

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się.

 

Kolejne pytanie: Kto to? Ustanowił monarchię patrymonialną w Królestwie Franków, którego stolicą był Akwizgran. Ustanowił również, że najważniejszym urzędnikiem był palatyn. Za jego czasów państwo zostało podzielone na hrabstwa i przygraniczne marchie. Rozwinął naukę i kulturę, a także wprowadził ją w erę( rozwojową) którą nazywa się teraz jego imieniem. Wielokrotnie walczył z plemionami germańskimi i próbował odbudować Cesarstwo Rzymskie. Był dziadkiem Lotara, Karola Łysego i Ludwika Niemieckiego. O kim mówię?

Edytowano przez Rex *Monster* Crusader
Kolorowanie tekstu, bo Rex zapomniał :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, chodziło o Karola Wielkiego.

 

Kolejne pytanie: Kto w 1887 roku stworzył Ligę Polską w Szwajcarii? ( Bardzo proste pytanie, dlatego nie ma żadnych podpowiedzi)

Edytowano przez Rex *Monster* Crusader
Rex znowu zapomniał pokolorować tekstu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...