Skocz do zawartości

[QUIZ] Podróże w Czasie


Lordek

Recommended Posts

Witam!

Kolejna zabawa, jaką przygotowaliśmy dla Was z Doctorem!

-Zgadza się! Mój wehikuł - Tardis - jest gotowy na kolejne przygody! Lordku, może powiesz o tym nieco więcej?

Nie ma mowy, to twoja działka. Strasznie się ostatnio rozleniwiłeś.

No dobrze, nie patrz się tak na mnie, dokończę za ciebie. Tak, Doctor będzie podróżował w czasie do różnych miejsc. W każdym wpisie znajdziecie opis okolicy, do jakiej trafi nasz Władca Czasu. Waszym zadaniem natomiast, będzie odgadnięcie, cóż to za wspaniała epoka, na podstawie wyżej wspomnianego opisu.
Zachęcam do wzięcia udziału w zabawie, pierwszy wpis pojawi się już niedługo. Pozdrawiam :fluttershy5:

 

Punktacja

 

Gandzia - 25 pkt - Otrzymana odznaka

Ślimak Parówa - 1 pkt

MaciejKamil - 4 pkt

Magus - 7,5 pkt

Dr. Whooves - 16 pkt - Otrzymana odznaka

Advilion - 1 pkt

Alciapl v2 - 4 pkt

RexCrusader - 9 pkt

Gray Picture - 15 pkt- Otrzymana odznaka

Lunar_Isbre - 3 pkt

BronySWAG - 23 - Otrzymana odznaka
Onyx- 2 pkt

Uszatka - 2 pkt

Velvet Orchid - 7 pkt

Serox Vonxatian- 17 pkt - Otrzymana odznaka

PervKapitan- 2 pkt

Chief - 3 pkt

Edytowano przez Uszatka
Dodawanie punktów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-No, czas na spacer, wreszcie dotarłem! Hmm... A cóż to za miejsce? Pozwólcie, że wyjdę na mały rekonesans.

10 minut później...

-Aaaa! Szybko, zamknąć drzwi! Odlot! Udało się? Uff... To było straszne! Szczere pole, z jednej strony jacyś wariaci z łukami, a z drugiej mnóstwo ludzi na koniach, w ciężkich zbrojach! Ci strzelają, ci szarżują, cóż za chaos! Discord by się nie powstydził! Hmm... Co pokazuje Tardis...? 1415? Francja? Co się wtedy działo...?

A więc moi drodzy - gdzie trafił nasz Doctor? Jakie to wydarzenie historyczne miał okazję zobaczyć? Zapraszam do udziału :fluttershy5:

Edytowano przez Uszatka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, prawidłowa odpowiedź to rok 1415 i Bitwa pod Azincourt.

Lećmy dalej!

-No, może teraz uda się trafić w jakieś spokojniejsze miejsce! No, do roboty. Swoją drogą - pod tym całym Azincourt była straszna pogoda! Po wyjściu z Tardis o mały włos nie zagrzebałem się aż do kłębu. Brrr... wtedy to chyba dołączyłbym do szarży, nieco wbrew mojej woli. No, ale mniejsza o to, udało się wycofać na z góry upatrzoną pozycję! Pozwólcie, że... O! Właśnie dotarliśmy. Zaraz wracam!

Po kilkunastu minutach...

-Hej, wróciłem! Interesujące spotkanie. To było jakieś nadmorskie miast, było dużo mężczyzn wyglądających jak Indianie. Zaprosili mnie na herbatę, a skończyło się na tym, że wyrzucaliśmy jakieś skrzynie z zakotwiczonego statku. Dziwne.

A więc moi drodzy - gdzie teraz trafił nasz Doctor?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowa odpowiedź!

-A więc - czas na następne miejsce i następny czas!. O, zima, jeszcze nie udało nam się trafić w tą porę roku. W porządku, co my tu mamy? Śnieg, leje, więcej śniegu i lasy. Hmm... To chyba jakiś okop. Na jego skraju leży hełm, z wymalowanym na boku asem pik. A w oddali... O słodka Celestio! Czołgi, uciekać! Uff... Udało się. Co pokazuje Tardis? Grudzień 1944.

Do dzieła moi drodzy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Owszem, miejsce o które chodziło, to Bastogne.

Ruszajmy w dalszą podróż. Ech... Czy naprawdę prawie za każdym razem muszę się otrzeć o obrażenia ciała, kalectwo, albo śmierć? Lubię podróżować, ale ja dziękuję bardzo za takie przygody. Spróbujmy. No dobra, czas wyjść i nieco się rozejrzeć. O, znowu zima. Przynajmniej okolica wygląda na spoko... Nie, proszę, nie. Znowu?! Ach, do siana! Jeszcze ten lód! Tam rycerze, tam jacyś wojownicy. Nie, ja odpadam. Do widzenia. O, a co pokazuje Tardis? Kwiecień 1242 roku.

Do dzieła kochani! Gdzie tym razem trafił Doctor?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zgadza się, naszego Doctora zaniosło do mroźnej, XIII-wiecznej Estonii. Czas jednak ruszać w dalszą podróż!

 

Meh... To jakaś paranoja. Czło... Kucyk chce trafić w jakieś miłe miejsce, pozwiedzać, zjeść miejscowy przysmak, poznać nowych ludzi, a jedyne co do tej pory stwierdził, to niezwykłą agresję rodzaju ludzkiego. No, koniec jojczenia! Jeżeli tym razem się nie uda, to chyba zmienię zajęcie. Do roboty, wygląda na to, że dotarłem na miejsce. Czas na malutki rekonesans.

O, nienajgorzej. Stadion, ładny kawałek. Architektura, tak na oko, to XIX wiek, może przełom XX. Niezła pojemność jak na takie czasy. A tam... O, jak miło! Chór, w dodatku grecki, śpiewa hymn! To jest naprawdę, ale to naprawdę miłe miejsce na spędzenie reszty dnia. 

 

Po opisie czas na pytanie - gdzie tym razem poniosło Władcę Czasu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i owszem. Czas wyruszyć w dalszą drogę  :fluttershy5:

 

No, to było niezłe! Załapałem się na niezłe widowisko, nawet wieniec dostałem! O taki, laurowy. Będzie pięknie wyglądał wśród pamiątek na półce. Muszę wykombinować coś takiego, fajnego, jakiegoś, co sprawi, że nie zwiędnie. Hmm... No, ale to na potem, zdecydowanie na potem. Teraz czas na kolejny czas i kolejne miejsce! O, widzę, że Tardis nie próżnowała przez czas mojego monologu, mogę od razu wyjść. 

 

O, jak miło! To mi wygląda na Daleki Wschód. Hmm... Chwila... To brzmi jakoś tak... Groźnie? Daleki? Nieee, to nie to. Daleków tutaj nie ma. O, jest za to coś innego, tam, na niebie! Jakiś samolot. Wygląda elegancko, cztery silniki, cztery śmigła. Trochę nisko leci, ale może to tylko moje wrażenie. Eee... Czyżby coś wyrzucił? Zdaje się, że to... CHWILA - znam tylko dwa miejsca na w Azji, nad którymi przelatujące samoloty zrzuciły ,,prezenty''. Czas brać kopyta za pas. JUŻ!

 

A więc koniec dzisiejszej wyprawy, liczę, że obędziecie się bez wskazań Tardis :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jak zwykle niezawodny :derp2: Przejdźmy więc dalej!

 

JA. MAM. DOSYĆ. DO SIANA. Ileż ja już czasu zmarnowałem na ucieczkach przed zagrożeniami dla wesołego życia doczesnego! Ugh, basta, wracam do Equestrii! Ten guzik wcisnąć, to pociągnąć, tutaj wyjąć tosty i... Jesteśmy w domu. Ooo... A cóż to za część Equestrii, tego jeszcze nie widziałem. Jaka potężna metropolia! Ale... Ech, to jednak ludzka siedziba... Cóż, chodźmy może do tamtego pałacu. O, a co tutaj mamy? Jakiś bal, w dodatku tańczą walca! Lubię ten taniec, do roboty! Ju-Huuu!

 

Co wskazała Tardis? 2 października 1814 roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...