Skocz do zawartości

Prawdziwe oblicze muzyki Trance


Cipher 618

Recommended Posts

Witajcie. Wraz z moją nową OC - Musical Destiny

- Trancee! - mam Ci przypomnieć winylem przez łeb... wybacz. Poniosło mnie.

-Rozumiem. :hug3:

- To co my tu właściwie robimy? Alex ma jutro koncert, mam 20 minutowy występ!

- Niestety nie wszyscy są przekonani do muzyki trance. Wielu nazywa ją skaczącą pralkę, młot pneumatyczny, wiertarkę a przede wszystkim syrenę alarmową (dziękujemy Manieczki za zrujnowanie opinii): :lyra3:

-Maniek...co?

-Nie chcesz wiedzieć.

Postanowiliśmy przybliżyć ten gatunek ukazując utwory zasługujące na uwagę i uznanie. Jednym będzie bliżej do dance inne będą "mocniejsze" Mamy nadzieję, że będziecie zaglądać tu regularnie.

Informacja dla Administracji

Wszystkie utwory pochodzą z oficjalnych kanałów wykonawców, wydawnictw.

FAQ

1 Czy mogę umieścić własny utwór?

Jasne pod warunkiem, że pochodzi z oficjalnego kanału wykonawcy/wydawnictwa.

2. Dlaczego tylko oficjalne?

Pomijając piractwo i takie tam... utwory z innych kanałów są dość szybko usuwane.

ZACZYNAMY!

Dash Berlin - The Official Video Hit Mix

Jak tu go nie lubić? Udostępnił za darmo w jakości 720p kompilację The Best Of... czyli +/- godzinę muzyki (ale i tak najlepsze są Dash Upy - czyli remixy)

Motyw przewodni A State of Trance 600 "Expedition"

Na koniec, coś co znają miłośnicy NFS Underground 2. Wersja klubowa.

Link do komentarza
  • 2 weeks later...
Lubie sobie posłuchać. A i mam małe pytanie' date=' w Trance chodzi o to by był tylko ten sam rytm ? Chciał bym sobie zacząć robić muzyke typu Trance - Dubstep - Polecisz mi może jakiś programik. [/quote']

Muzyka trance działa na zasadzie metrum 4/4, tempa 120-138, specjalizuje się beatem opartym na kicku, clapie i o/c hihacie, melodia leci tak: bit, bit+pad,bulid,potem jest hook, breakdown, bulid x2, drugi główny hook, breakdown perkusyjny, rozwiązanie, co do programu to FL Studio albo Cubase, ale ostrzegam że to nie jest 'układanie klocków' tylko trudna robota.

Link do komentarza

Tworzenie muzyki? Bawiłem się tym - podkreślam - bawiłem. Zabawki typu Magix i inne "zbuduj z klocków" są fajne, ale lepiej nie chwalić się efektami pracy nawet własnemu kotu. Chyba że ma zatwardzenie.

Z własnego doświadczenia wiem, że albo potrzeba MNÓSTWO cierpliwości, albo sprzęt midi. A program? Na windowsa FL a iMaca (używają go znani DJe) Logic Studio.

A wracając na chwilę do utworu Dash Berlin - Disarm yourself. Często gra bardzo fajne "dashupy". Oto jeden z nich:

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...