Skocz do zawartości

Marzenia czasami się spełniają... [NZ][Crossover] [Random] [Romans] [Violence]


Gość Iluzja Pie

Jak oceniacie tego FF i czy jest warty kontynuacji ?  

12 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak oceniacie tego FF i czy jest warty kontynuacji ?

    • TAK ! Twilighticious ! Jest świetny ! 9-10
    • Tak, są małe niedociągnięcia ale świetnie się czyta 7-8
    • Możesz spróbować ! Ale zadziw nas bo jak narazie średnio 5-6
    • Nie , to tak jakby Pinkie Pie wzięła się za pisanie... 3-4
      0
    • Nie , jest okropny , wolałbym wogóle go nie czytać 1-2


Recommended Posts

Gość Iluzja Pie

Witam Witam i o zdrowie Pytam !
Moi drodzy postanowiłam sama się popisać w FF.
Proszę o wyrozumiałość :)
WAŻNE INFORMACJE !
-Utwór może zawierać śladowe ilości wulgaryzmów.
-Tag [Human] Nie jest potrzebny w tym opowiadaniu gdyż człowiek występuje tylko w Prologu.(Doradzono mi aby nie dodawać [human])
Korekta : Estherenn
Pomoc:
-Foley :)
Zapraszam do komentowania i dawania mi rad dotyczących treści !
Rozdział pierwszy (Jeżeli prolog się przyjmie ) pojawi się w ciągu 3-5 dni.
Wiem , 3-5 dni trochę długo ale praca wzywa , w święta może będzie troszkę szybciej .
A więc bez zbędnego gadania zapraszam !

Prolog
Rozdział 1
Rozdział 2
Rozdział 3
Rozdział 4
Rozdział 5
Chwilowo praca nad tym FF'em została przerwana ponieważ wymaga on dokładniejszej korekty
Dziękuje za uwagę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Przeczytałem prolog i...kilka spraw:

1. Jest trochę, a właściwie to sporo, błędów interpunkcyjnych. Korektorzy nie spisali się za dobrze. Choć większość z tych błędów to nie stawianie spacji po znakach, czyli: "-teskt", a jak wiemy powinno być "- tekst".

2. Za mało opisów...? Nie żebym chciał czytać 2 strony opisujące np. meble, ale jest ich troszkę za mało.

3. Może też jakieś opisy przeżyć wewnętrznych oraz tego co czuje, jak się czuje bohater.

4. Oklepana historia. Czyli bohater ma ciężkie życie, trafia do Equestrii, żyje mu się dobrze, podrywa jedną z M6, ratuje świat...albo coś podobnego. Wiem, że to prolog, ale po tych tagach można strzelać, że tak właśnie będzie.

5. To w zasadzie tyle. Krótki tekst, krótki komentarz. I żeby nie było, że napisałem to tylko po to, aby zjechać tego fika. Napisałem co mi się nie podoba oraz co według mnie jest nie tak.

Więc, pisz dalej. Jak pojawi się kolejny rozdział, też skomentuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Iluzja Pie

Dziękuje za Ocenę i proszę o dalsze komentarze ! :)

Konstruktywna krytyka to coś czego autorzy potrzebują najbardziej :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie to zaciekawiło. Flutt kto ci powiedział, że on poderwie jedną z M6? Może trafi do świata idealnego, ale co się z nim stanie to wie tylko autor. Co do samego Fica to tak... Zmień korektorów... Błędy błędy błędy... Ale (chyba) dopiero zaczynasz, więc nie będę twoją "teściową" :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja tradycyjnie dodam coś od siebie. Od strony technicznej nie jest źle, choć gdzieniegdzie coś się zdarzy, a niewyjustowany tekst kłuje w oczy. Trochę przykrótkie opisy, ale generalnie jest dobrze. Coś czuje że to opowiadanie dołączy do grona które tworzą "Najpiękniejsza z najpiękniejszych" i "Tęcza ponad wszystko". A co za tym idzie zyska niesamowitą popularność w przeciągu kilku dni. Czy jednak zasłużoną? Czas pokaże...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Iluzja Pie

Dzięki za miłe Oceny a co do korektorki ( Estherenn ) to zaufam jednak jej .

Miła , a tak pozatym te błędy to raczej moja wina w połowie więc nikogo nie obwiniajmy .

Tak , to mój pierwszy FF dzięki za wyrozumiałość .

P.S. Foley nie jest korektorem , raczej wsparciem duchowym i pisemnym , ocenił to zanim dodałam w tym dziale za co mu bardzo dziękuje.

A i mała prośba od następnego komentarza piszcie czy mam kontynuować tę serię !

Postaram się wytczytać większość z opowiadań bronies i dostosować tak fabułę żeby się nie powtarzała :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem prolog. Szału nie robi, ale zaciekawił mnie. Błędy oczywiście się zdarzają. Na samy początku w tytule nawet("-" nie wiem po co został ten myślnik użyty), nie będę ich wymieniał ale i tak nie jest tragicznie.

Czekam na ciąg dalszy. Opowiadanie na razie ciężko jednoznacznie ocenić, ale moja ocena jest pozytywna. :twilight3:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Iluzja Pie

A więc podsumowując mam do zrobienia :

1.Praca nad błędami.

2.Więcej opisów ! :) Okej , dostaniecie swoje opisy :P

3.Opisać co czuje bohater.Dobrze , zastosuję się .

Coś przeoczyłam ? Jeżeli tak to śmiało , piszcie .

Za 1 rozdział ( Oczywiście za waszym głosem ) wezmę się około czwartku lub piątku (Praca nie pozwala )

Pozdrowienia dla wszystkich !Wszyscy forumowicze poprawiają mi codziennie humor !:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tytuł rzucił mi się w oczy .

Prolog całkiem niezły , troszkę błędów ale zapowiada się ciekawie i sądzę że może równać się z ,,Tęcza ponad wszystko" jak narazie ^_^

Ocena 8/10

Pisz dalej ! :) i Polecam tego FF tak samo jak powyższego .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anekito

Nie piszcie, że podrywanie Mane6 jest oklepane, bo autor jeszcze zmieni to i będzie np. Octavia :ming:

Nie ma jakichś rażących błędów, logicznie jest dobrze, językowo też. Była masa takich historii, ale i tak czekam na kolejne rozdziały. Lubię tego typu historię, są... Relaksujące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Iluzja Pie

Nie planowałam romansu z mane 6 ani z Octavią :) Myślę że pod tym względem to będzie wyglądać inaczej.

Dziękuje za oceny .

Nie wiem jak wypadnie z tym rozdziałem pierwszym bo praca zajmuje mi teraz każdy czas wolny , dobrze że od czasu do czasu mogę wpaść na komputer tak jak dzisiaj.Na szczęście trochę ratują mnie święta i gdy nie będe spędzać czasu z rodziną napewno zajmę się pisaniem.

Z pozoru może będzie to wyglądać na zwykły motyw ,, Człowiek w equestrii " i takie tam nudy .

I mam nadzieję że czytając prolog i pierwsze rozdziały nie przekreślicie go odrazu .

Gdyż planuję jak najbardziej zaskakiwać czytających ( O ile takowych znajdę ) a szczególnie na końcu.

Więcej nie spojleruje a zainteresowanych zachęcam do komentowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Za mało opisów...? Nie żebym chciał czytać 2 strony opisujące np. meble, ale jest ich troszkę za mało.

3. Może też jakieś opisy przeżyć wewnętrznych oraz tego co czuje, jak się czuje bohater.

4. Oklepana historia. Czyli bohater ma ciężkie życie, trafia do Equestrii, żyje mu się dobrze, podrywa jedną z M6, ratuje świat...albo coś podobnego. Wiem, że to prolog, ale po tych tagach można strzelać, że tak właśnie będzie.

Głównie zgadzam się z 4,już po tagu romans to widzę,oby jednak było więcej przemocy(i cyck...cyk cyk cyk cyka zegarek) i liczę,że to nie będzie oklepany schemat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Iluzja Pie

Rozdział 1 Dodany ! :)

Komentujcie czy pisać dłuższe i mniej czy krótsze i więcej rozdziałów .

Śmiało wytykajcie błędy ale i plusy ( O ile jakieś znajdziecie xD ) .

[Romans] Zostanie głębiej wprowadzony w rozdziale 2 , gdyż wydało mi się dziwne aby w pierwszym dodawać już wątek miłosny :P

Mam nadzieję że się podoba , po przeanalizowaniu FF typu Crossover staram się jak najbardziej odbiegać od reszty.

A Więc Kochani ! Komentujcie , polecajcie lub hejtujcie do woli ! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdział pierwszy już dużo lepszy ale czekam z niecierpliwością na drugi bo zaciekawiło mnie w kim zakocha się główny bohater :)

Rozdział 1 - 8/10 Jeżeli mogę w takiej skali :P

Dzisiaj mam wesoły dzień to jeden pkt masz w górę . I jednocześnie gratuluje nie wychwalania Rainbow Dash ponad niebiosy ! Jeden z nielicznych gdzie RD nie gra głównej roli jako kochanka albo hardkorowa Pegazica .

Ale jak już mówiłem , czekam na więcej .

Pozdrawiam , Krytyk .

A co do rozdziałów to pisz chyba dłuższe i żeby ich było mniej .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anekito

Kolejne beznadziejne pytanie, teraz to już No.3:

Czy dobrze robię, kojarząc motyw z odebraniem ręki'/kopyta Jakubowi z Fullmetal Alchemist? "Jeśli coś dostajesz, musisz dac coś o tej samej wartości"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Iluzja Pie

Dziękuje za Trafną metaforę o babeczkach bardzo bliskich mojemu sercu zresztą xD

A co do pytania Anekito :

Nie , nie brałam tego motywu z Fullmetal Alchemist.

Mam już to wszystko rozplanowane i odpowiedź na twoje pytanie pojawi się w ostatnim rozdziale :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...