Skocz do zawartości

Tablet graficzny - jaki sobie kupić?


Fagglenorusie

Recommended Posts

Hejo wam. ;>

Nie mam pojęcia w jaki dział to wstawić, więc wstawiam w offtopa.

Chcę sobie kupić tablet graficzny(zwykły to ja mam, ale na nim się nie da rysować. :3) , ale nie mam pojęcia jaki.

Chciałabym żebyście tu wymienili tablety graficzne, które przypadły wam do gustu.

Proszę także o ich wady i zalety. To musi być szczere!

Też chcę abyście jeszcze wymienili cenę i sklep w którym dostępny jest ów tablet.

Sklep ma być w BYDGOSZCZY.

Koniecznie, bo odbieram w sklepie. ;]

W Media Markcie (mój ulubiony sklep rzeczy elektronicznych) nie ma zbyt dużego wyboru, a ja nie chcę wyrzucać kasy w błoto.

(Jest tam tylko WACOM Babmboo3 Pen&Touch)

I żeby nie wykraczał granicy tysiąca złotych. ;)

Link do komentarza

Ja posiadam Pentagrama OpenWide P2004 i powiem, że jak dla mnie świetny. :fluttershy5:

Faktem jest, że to stary model, bo bodaj z roku 2005/2006 ale nie kłóci się z nowszym oprogramowaniem graficznym.

A wybór tabletu zależy od kilku czynników:

- ilości pieniędzy możliwych do przeznaczenia na ten cel

- rozdzielczości ekranu na jakim pracujesz

- czy to tylko do hobby czy do profesjonalnej roboty

- prędkość odczytu, wysokość odczytu, dokładność etc.

Dla początkujących wystarczy jakiś mały Bamboo rozmiaru A6, zwykle takiego można wyhaczyć za ~200zł.

Moim zdaniem taki WACOM Babmboo3 Pen&Touch jaki jest tam u Ciebie w sklepie powinien Ci wystarczyć, aczkolwiek to moja opinia. xP

Link do komentarza

Aż te Pentagramy. :ming:

Niby taka nazwa, ale firma jest (bodajże) świetna. :ming:

Co do WACOM'u, to oczywiście że masz rację. :ming:

W opisie tego tabletu było (jest) napisane :

dobre dla początkujących jak i również zaawansowanych użytkowników

(jam początkująca.xd)

Jest też taka funkcja, żeby coś tam zrobić(chyba także rysować.xd), nie jest potrzebne jest piórko(ale jest w zestawie), można palcem. :ming:

Link do komentarza

Też chciałbym Tablet Graficzny, ale na razie składam na aparat... :rd7:

Jeżeli chodzi o Wacomy to sam bym kupił tablet właśnie tej firmy.

Myślałem kiedyś nad tabletem WACOM INTUOS 5 (M) nieco ponad 1 tyś. kosztuje, ale z doświadczenia wiem, że na swoją pasję warto wydać każdego, nawet ostatniego grosza. ;)

EDIT: Marzy mi się by tworzyć własne filmy animowane. Właśnie kończę pracę nad budową własnego najcudowniejszego niskobudżetowego mobilnego studia nagraniowego... ^^ czyli powiedzmy mam fonię, ale upragnionej wizji jeszcze brak. :/

Link do komentarza

@Aglet: Nie, chcę również mangę.

Manga...Anime...To moje życie.

No i MLP też.

I inne rzeczy też, ale mniej. :ming:

Uh, ciekawe kogo to interesuje. :ming:

@Redaveness: Animację? :pinkie2:

To będzie raczej męczące, chyba że animacja ma trwać minutę. :ming:

Ja mam zawsze pełno pomysłów.

Jestem geniuszem. :ming:

O, i powodzenia w zbieraniu na aparat, może będzie promocja : 'Aparat i Tablet graficzny <- TABLET GRATIS!' :ming:

@Naogim: Ależ ja jestem średniozaawansowaną początkującą. :ming:

Czyli że ty...Masz już pewnego rodzaju swoją kreskę?

@Cola: Krótka i zwięzła odpowiedź.

Ja tak nie potrafię.

Dziękuję za odpowiedzi.

Link do komentarza

W komplecie z tabletem Wacom Bamboo Fun Pen & Touch dostajesz bezbateryjne pióro z 3 zapasowymi końcówkami, kabel USB, płyta CD ze sterownikami, samouczkiem i instrukcją online, podręcznik szybkiej instalacji no i ulotkę z kodem uprawniającym do pobrania oprogramowania.

Link do komentarza

Ja mam mało znany tablet firmy Manhattan. Według mnie sprawuje się bardzo dobrze. Za mniej niż 500 zł kupiłam go w formacie A4. Dostajemy w zestawie piórko bezprzewodowe na jedną baterię AAA oraz myszkę bezprzewodową na 2 baterie AAA. Oprogramowanie, instrukcje oraz program Corel Paint i 30 dniowy trial PS CS4. Polecam go, ale z tego co wiem jest mało popularny. Znam tylko 1 osobę z nim, a sama znalazłam kiedyś tylko 1 ofertę na allegro z nim. + rysiki oczywiście też są

Link do komentarza

@Animal Wolę mojego tableta. :ming: Bo wraz z programami cyfrowej obróbki obrazów i malowania można pobrać za darmo z Internetu Adobe Photoshop Elements oraz ArtRage. Posiada dwa czujniki do wprowadzania danych piórem, posiada pióro bezbateryjne (o czym już wspominałem), zwiększona rozdzielczość i jest przystosowany do osób prawo i leworęcznych co ułatwia rysowanie.

Link do komentarza

@Redaveness: Animację? :pinkie2:

To będzie raczej męczące, chyba że animacja ma trwać minutę. :ming:

Ja mam zawsze pełno pomysłów.

Jestem geniuszem. :ming:

O, i powodzenia w zbieraniu na aparat, może będzie promocja : 'Aparat i Tablet graficzny <- TABLET GRATIS!' :ming:

Animacje oczywiście we flashu. Tam wszystko idzie dużo szybciej i sprawniej. :aj:

Wolałbym promocję: 'Aparat i Tablet graficzny <- APARAT ZA 3 KAFLE GRATIS!' :rainderp:

Życzę Ci byś wzniosła się na wyżyny twórczości dzięki temu nowemu tabletowi. (:

Link do komentarza

@Animal: Faktycznie...Ale na pewno życiodajny net ma jakieś zdjęcia Manhattan'a ;>

@Redaveness: Flash? Nie mam pojęcia, co to jest.

No chyba że 'Adobe Flash Player'. :ming:

Jope? Kafle? Zresztą...

Piekielnie dobry lokaj jest lepszy od kafli...

I tak pewnie nie wiesz, o co mi chodzi.

Tak jak prawie wszyscy. :ming:

Dziękuję, ale na pewno tak nie będzie, ale (jak już pisałam) dzięki, chociażby za Twoje chęci. :ming:

Nie cytuję, ponieważ mam brak chęci.

Może kiedyś zacznę...Nie mam pojęcia. :ming:

Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...