Skocz do zawartości

Uświadamiam Was


EmoTacoZ

Recommended Posts

Mam nadzieję, że wszyscy tutaj wiedzą, że należy POBIERAĆ anime, a nie oglądać na durnych onlajnach typu shinden, animezone i inne fanty. Jeśli niestety znajdzie się osoba, która nadal ogląda japońskie produkcje w jakości 240p i dźwiękami nagrywanymi kalkulatorem i napisami, które przetłumaczył 10 latek - Uświadamiam go!

 

Poradnik napisany przez mojego znajomego, ale bardzo polecam i bardzo pozdrawiam:

 

------------------------------------------------------------->[Tu był link do złego, brzydkiego i śmierdzącego piractwa]<----------------------------------------------------------------------------------------

Link do komentarza

Nie wiem czy my surfujemy po tym samym internecie, ale u mnie na shindenie i animezone są zazwyczaj porządne wstawki w 720p i bitrate takim, że anime wygląda całkiem spoko (film przy takim bitrate wyglądał by raczej do dupy, ale to już co innego). Z jakością napisów znowóż bywa różnie, ale to czy je ściągniemy na dysk osobno, czy obejrzymy hardsuba online niczego nie zmieni, bo autor pozostaje ten sam. Zresztą, uploaderzy zazwyczaj starają się dobierać najlepsze wersje napisów z animesuba. Ten poradnik zaraz przeczytam z ciekawości i też coś o nim skrobnę:f

 

@EDIT

Dobra, przeczytałem (tzn do momentu "gdzie ściągać", o tym czytac mi się nie chce bo i problemu z tym nie mam). No więć ktoś kto to pisał chyba nie zna innych stron z anime online niż kreskowki.fani :D Jak już pisałem wyżej, uploady na stronkach które sam podałeś są raczej porządne (inna sprawa że animezone nie uploaduje same, tylko kopiuje z innych stron z tego co zauważyłem), druga sprawa.. Koleś tam pisał na tym blogu że twórcy Shindena zarabiają na stronie. Nawet jeśli to co? Mi to nie przeszkadza (pomijając fakt że zarobki takich stron ledwo starczają na ich utrzymanie..)

Jeszcze inna sprawa, jeśli ktoś chce obejrzeć, pobrać jakieś stare anime, to często będzie miał problemy z synchronizacją napisów z dźwiękiem i sam będzie musiał się tym zajmować (prosta przyczyna - napisy robione lata temu, dopasowane do uwczesnych TV Ripów, a aktualnie na anglojęzycznych torrentach udostępniają wydania DVD, lub nawet Blue ray które często mają dodatkowe scenki, powycinane openingi itp, itd).

 

Żeby nie było, ja nie zniechęcam do ściągania, bo sam jak nie mogę znaleźć jakiejś serii która mi się spodobała w dobrej jakości online odwiedzam przykładowo nyaa.eu, ale nie sądzę żeby ściąganie było lepsze niż oglądanie online na porządnych serwisach..

Link do komentarza

Ściągać to sobie możesz majtki przez głowę. Przynajmniej oficjalnie - bo zabrania tego regulamin. 

 

Dziękuję, dobranoc

Triste Cordis

 

EDIT. Cytat: "ŚCIĄGANIE Z TORRENTÓW NIE JEST NIEBEZPIECZNE" - Bzzzzt. Jest. Pomijam już dodatki w postaci wirusów kryjących się wszędzie (serial number.exe, password.exe). Pobierając z torrentów jednocześnie udostępniasz. A kto udostępnia, ten podlega pod paragraf. Naudostępniasz zbyt dużo to zrobią ci pobudkę o 4 rano. Miłego oglądania   :rd5: 

Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...