Skocz do zawartości

Deviantart pytanie


Recommended Posts

Mam pytanko do dewiantów tu obecnych. Niecałe dwa lata temu założyłem sobie konto na devianart, no i dodawałem tam swoje bazgroły przez jakiś czas, po czym miałem długą przerwę i teraz znowu czasem coś wrzucę. Zauważyłem, że moje początkowe prace mimo że były na dużo niższym poziomie niż obecne miały dużo więcej odsłon i ulubionych, no i co z tym idzie również komentarzy (hmm, powiedzmy że teraz jak by mi na jedną pracę w ciągu dnia wbiło 10 odsłon to był by szok, a kiedyś czasem po tyle ulubionych dostawałem), no więc ciekawy teraz jestem jak to działa. Czy deviantart jakoś wspomaga nowych użytkowników, czy to takie złote czasy dla tej strony po prostu były?

Link do komentarza

Pff jeszcze czego! Samych odsłon i favów za nicnierobienie nie dostaniesz na tej stronie..... taka okrutna prawda

 

Jeżeli rysujesz kucyki....nie będziesz miał wybicia jako początkujący ,bo jest tego NADMIAR na tym portalu....użytkownikom kuce się powoli przejadają i tylko ludzie którzy wyrobili sobie tam konkretnie opinie ...posiadają taką aktywność ze strony odbiorców

-Tak jak już wspominałam coś za coś ....chcesz favów\komentów? Przykro mi Ty też musisz być aktywny i komentować innych i favować..czyli po prostu musisz się udzielać..DeviantArt life ..coś za coś

 

Nawet ludzie co maja fajnie wyrobione style *patrzy na moim starych znajomych* ..często maja butthurty za brak aktywności ze strony ludzi....no jak się przestali udzielać to takie są tego owoce

 

 

 

....czasami czuje się jak ufol na DA...bo ja osobiście rysuje tylko dla przyjemności a nie dla plusfav.gif czy wchodzeń na dany obrazek

  • +1 1
Link do komentarza

Nie rysuje kucyków, nie lubię tego. A o wejścia pytam raczej z ciekawości, poza tym jest to jakaś satysfakcja kiedy ktoś doda Twoją pracę do favów, czuje się taki niedoceniony :D No i zawsze miło jak ktoś skomentuje, skrytykuje, można potem pogadać na konkretny temat.

Poza tym, wtedy sam innym ludziom komentarzy raczej nie pisałem, nawet wtedy kiedy wchodziło do mnie dużo więcej ludziów.

Link do komentarza

Tak jak określiłeś...złote czasy..miałeś po prostu dużo szczęścia..

 

 

Sama miałam taki okres kiedy byłam masterem w komixxach i miałam taki nawał ...."śmiesznych" ludzi (favy ..bezwartościowe komentarze,watche) ,że powiedziałam sobie....

 

WALE TO WSZYTKO! RYSUJE TYLKO DLA SIEBIE!

  • +1 1
Link do komentarza

WALE TO WSZYTKO! RYSUJE TYLKO DLA SIEBIE!

 

To tak jak i ja. Tak na prawdę mam 3 konta na dA, jedeno z nich (pierwsze) kiedyś było dość 'sławne',bo mnie zwatchowali (czy jak jej tam) jakieś grupy deviantowe (nie wiem za bardzo o co z tym chodzi, ale chyba samemu też można się do takiej grupy przypisać). Ale i tak w końcu z pewnych powodów to konto zostało całkowicie przeze mne zaniedbane i zawieszone. Teraz prowadzę tylko www.turonie.deviantart.com ale nie chce mi się też za bardzo wstawiać tam wszystkich prac (Ja dA używam przede wszystkim dla sta.sh żeby mieć linki do obrazków :P Ale ja też rozumiem, że te komantarze czy "favy" innych ludzi są jakby bardziej motywujące. A wszelka motywacja to dobra rzecz. 

Link do komentarza

Rysujesz tylko dla własnej satysfakcji, a gdy komuś podoba się to co robisz to jest to bonus

 

Najkrótsza droga do sławy?

Ćwiczyć i uczyć się rysować, a nie zadawać durne pytania

 

 

 

[...] (nie wiem za bardzo o co z tym chodzi, ale chyba samemu też można się do takiej grupy przypisać) [...]

 

Jakby to ująć... grupy działają na zasadzie Ty wrzucasz art i komentują/favują Tobie/watchują Cię <-> oni wrzucają art, Ty komentujesz/favujesz/dodajesz do watchów.

Takie dajesz i dostajesz.

Link do komentarza

Nie byłbym takim pesymistą. Na DA to, czy Twoja praca będzie cieszyła się zainteresowaniem wynika z wielu rzeczy. Po pierwsze, warto udzielać się w grupach tematycznych (czyli podczepiać swoje prace pod te grupy). Po drugie, mieć dużo znajomych  którzy otrzymawszy powiadomienie o Twoim uploadzie, dodadzą to do swoich favów... i tak się wieść rozniesie. No i po trzecie... faktycznie być aktywny i u innych. Jednak nie przesądzałbym, że aby zyskać te kilka komentarzy trzeba być jakimś wymiataczem. Zależy gdzie się sadzi ten obrazek.

 

 

Ale rysowanie dla siebie jest podstawową satysfakcji. Szczególnie, że na DA ciężko o naprawdę konstruktywną krytykę. Raczej tam obowiązuje nieco głupia zasada, że jak coś się nie podoba, to nie komentujesz.

Link do komentarza

Nie chce mi się w żadnych grupach na DA udzielać :D A faktycznie, te obrazki które do różnych grup dawali cieszą się największą popularnością. btw, połowa tutaj odpowiada tak jak bym się pytał jak zdobyć sławę na deviancie, w sumie możecie przestać się akurat o tym produkować, bo nie zadawałem nigdy takiego pytania ;)

Link do komentarza

Ja tak samo, rysuję tylko dla przyjemności a nie dla sławy.

Moze przez to ze te strasze rysunki były dłuzej na DA zyskały więcej komentarzy i favów. A jak chcesz mieć ekspresową drogę do sławy to musisz duzo cwiczyć i często dodawac nowe rysunki, warto tez dodawać prace do róznych grup.

Link do komentarza

Pomyślę :D Ale nie teraz, jakiś czas temu przestałem kolorować (głównie mangę przerabiałem na kolorowe wersje), bo uważam że daleko mnie to nie zaniesie (to znaczy z każdym kolejnym kolorowaniem robiłem to coraz lepiej i lepiej, więc jakiś progress był, ale chciał bym teraz robić coś własnego od podstaw) i przerzuciłem się głównie na tradycyjne "arty" (czytaj nie robię żadnych większych projektów, tylko ćwiczę to czego się nauczę z tutków) czytając przy tym mnóstwo tutoriali (głównie o perspektywie. Matko, jak ona potrafi dobić :D Ale ćwiczyć trzeba..)

Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...