Skocz do zawartości

Język Japoński


Gość Ziomisz12

Recommended Posts

Gość Ziomisz12

Może ktoś z was uczy się języka Japońskiego :) ? Ja od niedawna zacząłem uczyć się owego języka i narazie znam alfabet Katakane i Hiragane. Jeżeli ktoś chciałby podjąć nauke to polecam na początek tego użytkownika

Zapraszam do dyskusji.

Link do komentarza

Niezbyt mam czas na naukę, ale uwielbiam go słuchać. Dlatego nigdy nie włączam anime z dubbingiem :P A na podstawie japońskich głosów i angielskich napisów gramatyka wydaje mi się dziwna (:ming:). Ale japoński plasuje się w moim językowym top 3 na drugim miejscu :3

Ps. Wiem tylko że aoi hana to niebieski kwiat :rainderp:

Link do komentarza

Uczyłem się kiedyś, intensywny kurs w półtora miesiąca w miejskim centrum kultury japońskiej i do dziś całkiem sporo pamiętam, a i często coś sobie powtarzam, a to oglądając anime, a to czytając coś po japońsku (co o dziwo wcale tak rzadko się mnie nie zdarza xd)... Na pewno znam hiraganę, katakanę i trochę kanji w... różnym stopniu, tzn. niektórych znaczków nie umiem przeczytać, ale wiem co znaczą i tak dalej... ^^

 

Koleś na filmiku sprawia wrażenia, jakby sam nie do końca wiedział, co mówi xD Katakana służy do zapisywania zagranicznych słów, nie do czytania, lol, to było na żywo kręcone? Niekoniecznie angielski, po prostu wyrazy obce zapisuje się w katakanie. Ale z tym dziwnym czytaniem to ma rację, tak to jest jak czytają obce słowa po swojemu, co z tego, że niektórych głosek u nich nie ma xD

 

Hej, ja przecież mam tytuł pod nickiem po japońsku! lol, zapomniałem xd cóżでも 私 は ピンカミナ の 祭司 です!!^^

Link do komentarza
Gość Piter Wan Kenobi

Heh, ogólnie japońskiego nigdy się nie uczyłem bo to brakuje mi motywacji a to brak czasu i inne rzeczy, ale bardzo lubię ten kraj, słuchać ich języka. Muzyka przyznam że brzmi świetnie w ich języku :fluttershy5: Anime też jest na wysokim poziomie, dlatego uważam że najlepiej się ogląda z napisami. Od razu słówek można się nauczyć. Cóż.. jak będzie więcej czasu to trzeba zacząć się uczyć powoli bo warto ;).

Link do komentarza
  • 4 weeks later...
×
×
  • Utwórz nowe...