Jump to content

Elementarni [NZ][Gore][Adventure]

Recommended Posts

Witam serdecznie. Elementarni to historia o pewnych kucykach które pochodzą z dalekiej zapomnianej historii Eqestrii. Czy Celestia sobie poradzi ze starożytnymi kucykami i nowymi zagrożeniami?

Wiem że opis fika krótki. Mogą być błędy, choć staram się ich nie popełniać. Rozdziały raczej nie będą przekraczały 15 stron. Możliwe opisy śmierci więc chciałem ostrzec.

Nie wiem w jakim do dziale powinno być, ale moje zamierzenia nie ograniczania się to dałem w Necronomicon. Za wszelkie opinie i rady będę wdzięczny.

https://docs.google.com/document/d/1X7YMpRSVoe1g1IlmK3NxM46XlgxzpfDtWKzmp1gOhA8/edit rozdział 1

https://docs.google.com/document/d/1VcvoDd15I0xvfD1e8XItWelbFNm6yEkKB-t7mW01X_w/edit rozdział 2

https://docs.google.com/document/d/1OGd07sZZNISKDRrNMf08AbBly3YfBDNJ3D93G-pJbH8/edit?pli=1 rozdział 3

https://docs.google.com/document/d/1CGMzcxPSNcup5pBA7t6XZeCh7BLIIEGROooBHXeTfXM/edit# Rozdział 4 (wyszło mi 17 stron ^^ nieplanowane :D)

Edited by Dolar84

• 4 weeks later...

Przeczytałem pierwszy rozdział - na więcej aktualnie nie mam siły.

Po pierwsze Interpunkcja! praktycznie zero przecinków, zgubione kropki itp. Błędy logiczne w zdaniach.

Koledzy wyżej piszą ,że zostały one pozaznaczane i teraz zastanawiam się, czy tylko wywaliłeś ich komentarze, czy jednak je rozpatrzyłeś.

Sama fabuła  trzyma się kupy. Jest ciekawa, wydaje się być dość rozbudowana i przemyślana. Niestety błędy rujnują całą przyjemność czytania.

Poczekam, aż poprawisz pozostałe rozdziały na włąsną rękę lub załatwisz sobie korektora. (Gdy to zrobisz daj znać wiesz gdzie mnie szukać.)

Przydało by się także więcej opisów miejsc i jakaś standaryzacja przy prowadzeniu dialogów. Spotkałem się z trzeba różnymi formami i czasem się nawet zastanawiałem czy bohater nadal mówi czy jednak już zaczął swój wewnętrzny monolog.

Gdy to uczynisz może być z tego dzieło godne polecenia. Aktualnie wygląda to dość słabo. Samą fabułą nie uzyskasz wysokiej oceny i wielu czytelników gdy całość wygląda jak nisko budżetowy film, który ma na siebie pomysł lecz słabe wykonanie niweczy wszystkie starania scenariusza.

Pozdrawiam. ;3

• 2 weeks later...

Właściwie głównym problemem harego jest to, że... jakby to delikatnie ująć... Nie umie pisać. Ma świetne pomysły, ale potrzebuje kogoś kto będzie ślęczał nad nim i poprawiał co drugie zdanie. Fik jest naprawdę ciekawy, ale gdy czytałem pierwszą wersję to oczy mnie bolały od błędów. Niektórych zdań nawet nie dało się poprawnie przeczytać przez składnię... czy może też jej brak. Tak czy inaczej to są jedyne wady tego fika. Konstrukcja. Bo cała reszta jest świetna. Prowadzenie postaci, fabuła, umiejętności. Wszystko jest cacy, prócz tego, że jego korektor musi mieć naprawdę mocne nerwy. (ja się miałem tym zająć, niestety nie mam czasu nawet na swój fik, a co dopiero innych)

Edited by Sandro de Vega

Mam świadomość że mi wiele brakuje w umiejętnościach pisarskich i że robię też masę błędów. Nigdy nie byłem dobry w matmie , j polski itp w ogólnokształcącym liceum. Staram się pisać jak najlepiej umiem, lecz zważając na fakt męczącej korekty... raczej nikogo nie będę prosił o pomoc. Nie lubię wspominać że mam zespół aspergera(lekki autyzm... umiarkowany), mam dziwne postrzeganie świata i wielu rzeczy^^. Grunt że każdy jest unikatowy na swój sposób. Mam mały zastój z chęciami by pisać... w obecnej chwili anime i gry pochłaniają mój czas. Dzięki za wszystkie opinie... ja staram się poprawiać swoje umiejętności... choć mi bardzo daleko do takiego verarda czy kogo kol wiek innego pisarza doświadczonego. Masa pomysłów wciąż kłębi się w mojej głowie :D ciężko wybrać co będzie dobre a co nie. Pozdrawiam.^^