Skocz do zawartości

Rainbow Dash ;) rysuje.


Gość Nie sądzę

Recommended Posts

Gość Nie sądzę

A więc chciałam żebyście zobaczyli jak rysuję, ale że świeżych prac nie miałam, to wzięłam ołówek i mazak i coś nabazgroliłam, żeby po prostu (mniej więcej, bo prace robione na szybko) pokazać jak bazgrolę, a potem dostać opinie i rady, które z chęcią przyjmę  :rd7: .

Edytowano przez Rainbow Dash ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie jest źle, ale te nogi nie powinny się tak zginać. Osobiście nie podobają mi się też paczały. Wyglądają nienaturalnie. Oczy powinny być bardziej owalne niż okrągłe. A źrenice nie sięgać od samej góry, do samego dołu oka. Tęczówki podobnie Powinny być bardziej zaokrąglone. Źrenice bardziej czarne, a tęczówki pocieniować. Poza tym naprawdę fajny styl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu wszyscy piszą że robią przez 5-10 minut :despair:

 

Jak chcesz coś zrobić to zrób to porządnie.

Rysunki sprawiają wrażenie przerysowanych prosto z monitora/oryginału

 

Źrenice z teczowkami za duze

Glowa w stosunku jest za duza/reszta ciala za mala

Wstawiłes dwa razy to samo :despair:

Praktycznie ta sama poza postaci

Czemu wszystkie prace są w tej samej pozycji, tylko zmienia się jedna rzecz - Grzywa i czasem CM? :despair:

 

Jak nie potrafisz narysować czegoś z pamięci, to rysuj ze wzoru, na przykład tego. Nie chodzi mi o przerysowaine kreske w kreskę, ale patrzenie na obrazek i rysowanie na kartce.daring_do_explores_your_desktop_icons_by

Ale zrób to z mocnymi konturami, lepszym cieniowaniem[Mówię o źrenicach] i w dobrych proporcjach :despair:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nie sądzę

 

 

Czemu wszyscy piszą że robią przez 5-10 minut  :despair:

Ja naprawdę nie mam czasu, ale akurat w tej chwili nic nie robię i popracuje chwilę dłużej :). Jednak wolę zrobić 2 pracę lub jedną dokładną, niż jedną niedokładną pokolorowaną.

 

Jak chcesz coś zrobić to zrób to porządnie.

Rysunki sprawiają wrażenie przerysowanych prosto z monitora/oryginału

Ale takie nie są zapewniam! Mam po prostu dziwny styl. Najpierw rysowałam fatalnie (dlatego wszystkie pierwsze prace podarłam na najmnniejsze kawałki jakie umiałam i wyrzuciłam do śmieci :rainderp: ), więc przerysowałam 2 prace (jedyne jakie wogóle przerysowałam), potem przez jakieś 10-15 prac się wzorowałam, a następnie zaczęłam kształcić własne rysunki.

 

 

Praktycznie ta sama poza postaci

Ta sama, ponieważ najpierw chciałam na szybko przedstawić mniej więcej mój styl.

 

 

Jak nie potrafisz narysować czegoś z pamięci, to rysuj ze wzoru, na przykład tego. Nie chodzi mi o przerysowaine kreske w kreskę, ale patrzenie na obrazek i rysowanie na kartce.

Nie słuszne oskarżenia  :OTE2F: .

 

 

Poza tym naprawdę fajny styl.

Przynajmniej jedno pocieszenie  :rd7: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nie sądzę

Nowa praca, tu mi Pinkie nie wyszła i kartka się pogięła :(, ale nie poprawiałam, bo by wyszło jeszcze gorzej:

2pgj.jpg

Osobiście uwielbiam gdy w serialu są momenty Rainbow i Pinkie Pie  :soawesome: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny styl, ale:

dlaczego Pinkie jest widoczna z kąta ok. 15°, a Rainbow jest narysowana "na płasko"?

może jestem ślepa, ale gdzie są skrzydła Rainbow?

czemu grzywa, ogon i przednie nogi Rainbiw opierają się prawom fizyki?

Pinkie ma krótkie ciało, a Dashie jest trochę za chuda.

Żeby nie było negatywnego wydźwięku komentarza: robisz postępy. Ćwicz trochę więcej :fluttershy5:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nie sądzę

Nowy rysunek, znów mi się kartka zgięła :( :

9m8n.jpg

 

Plus dodatkowo moje pierwsze prace na komputerze, 2 sprzed tygodnia jedna z wczoraj. Uważam, że nie wyszły za dobrze  :fluttercry: :

ou8d.png

y5rx.jpg

35kv.jpg

Edytowano przez Rainbow Dash ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz za małe tęczówki w stosunku do źrenic. Pinkie ma za małe ciało w stosunku do głowy, za grubą szyję i źle osadzoną głowę. Cieniuj tęczówki, to zawsze fajnie wygląda i o wiele poprawia ogólny efekt wizualny. Rainbow ma dziwną głowę. Czoła jej brakuje, a uszy są za duże i źle osadzone. [Mówię o przedostatniej pracy z tymi dwiema]

 

Zielony kucyk byłby śliczny, gdyby nie te statyczne, proste jak druty nogi.

 

Powiem ci, że często dłuższe posiedzenie daję o wiele szybsze postępy. Sama odkryłam to niedawno, a do roboty zmotywowały mnie prace forumowej Ottodand. Jej kolorowanie jest bowiem wspaniałe. Uznałam, że też tak chcę. Kiedyś się pewnie nauczę. Więc ćwicz i się przykładaj :aj5:

Edytowano przez Cahan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nie sądzę

Dziękuję za radę :).

A i 2 nowe rysunki:
zdu9.jpg

Tu inne skrzydła próbowałam zrobić:

4t1k.jpg

Kiedyś nigdy nie robiłam prac z przodu, nie umiałam  :ppshrug: . A teraz lubię rysować z przodu  :rainderp: , może to dlatego, że wreszcie się nauczyłam (z przodu umiem dopiero 2 miesiące, a rysowałam jeszcze ''trochę'' zanim zostałam pegasis).

Edytowano przez Rainbow Dash ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt mi się podobają te nowe skrzydła. A tęczówki nadal za małe [za cienkie] w stosunku do źrenic i nadal niepocieniowane. Na drugim rysunku nogi Dashie są nierównej długości [wzięłam poprawkę na perspektywę i nadal są nierówne]. Głowy są za duże w stosunku do ciał, ale to raczej celowy zabieg i wygląda uroczo :rd6: . Rób jednak mocniejsze kontury, a najlepiej daj jakieś wypełnienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Nie sądzę

 

 

Niezbyt mi się podobają te nowe skrzydła. 

Mnie też nie, będę robić jak wcześniej.

 

 

 Głowy są za duże w stosunku do ciał, ale to raczej celowy zabieg i wygląda uroczo  :rd6: .

Głowy akurat robię duże celowo.  :kuv81: 

 

 

Rób jednak mocniejsze kontury, a najlepiej daj jakieś wypełnienie.

Na wypełnienie nie mam czasu, chyba że jakaś specjalna praca, ale kontury to dobry pomysł. Jednak nowe prace jeszcze mocniejszych kontur nie mają:

Dashe:

qa3a.jpg

Moja OC'ka pierwszy rysunek. Może dodatkowo krótki opis wyglądu...Jest ona zielonym pegazem o tęczowej grzywie (niestety zbyt mnie kusi mój ulubiony kolor) i niebiesko-żółtym znaczku:

v0qj.jpg

Moja druga (w życiu) Sweetie Belle, jednak muszę przyznać, że spojrzałam na jej grzywę przed zaczęciem (nie przerysowywałam ani nic tylko musiałam sobie odświerzyć):

nalt.jpg

No i  moja dorosła wersja Sweetie Belle (jakoś naszła mnie wtedy straszna ochota na jej rysowanie):

3oi1.jpg

I to na tyle. Proszę o rady :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nie sądzę

Na dopracowywanie zbytnio czasu nie mam, ponieważ mam dużo na głowie  :facehoof:. Rysuję gdy znajdę chwilę czasu. A i dzięki za skomentowanie, ale jakoś specjalnie nie mogę się w tym poście doczytać rad, ani zbytnio rozwiniętej opinii. Jak ci się nie podoba to może powiedz dlaczego  :rdblink:. Jestem otwarta na propozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczekałaś się opinii na jaki temat? kwadransówek? No bo to kiepskie bazgroły są, co Ci tu więcej powiedzieć, mało co jest w nich poprawne a Ty nawet się nie przykładasz aby zrobić to lepiej więc poco mamy to pisać... 

Anatomia jest koslawa, oczy się rozjeżdżają, kuce wyglądają jakby były spuchnięte albo miały jakąś chorobę rozwoju prenatalnego. Włosy jak jakiś glut, nie wiem czy chodzisz do przedszkola, ale właśnie tam takie rzeczy dzieci rysują. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nie sądzę

W kwadransówkach widać co mniej więcej umiem. 

 

 

nawet się nie przykładasz aby zrobić to lepiej więc poco mamy to pisać... 

Żebym wiedziała co mam inaczej zrobić. Na razie lepiej nie umiem  :lol:.

 

 

Anatomia jest koslawa, oczy się rozjeżdżają, kuce wyglądają jakby były spuchnięte albo miały jakąś chorobę rozwoju prenatalnego. Włosy jak jakiś glut, nie wiem czy chodzisz do przedszkola, ale właśnie tam takie rzeczy dzieci rysują. 

W przedszkolu rysowałam ładniej. To nadal nie jest opinia, to jest hejt-opinia  :rdwild:. Że jesteś artystką to nie poradzę, że moje prace wydają ci się nie godne niczego, jednak są osoby, które rysują gorzej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwadransówkach widać co mniej więcej umiem. 

Żebym wiedziała co mam inaczej zrobić. Na razie lepiej nie umiem  :lol:.

W przedszkolu rysowałam ładniej. To nadal nie jest opinia, to jest hejt-opinia  :rdwild:. Że jesteś artystką to nie poradzę, że moje prace wydają ci się nie godne niczego, jednak są osoby, które rysują gorzej.

Pytasz co jest źle to Ci dokładnie napisałam. Dokladnie to musisz w pierwszej kolejności poprawić. Może dlatego ludzie nie komentuja bo jak widac na tym przykladzie - nawet jak Ci się dokładnie wytknie błedy rysunku to jestes obużona i nie bierzesz do siebie rad. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nie sądzę

Biorę do siebie gdy uwagi nie są bezpośrednim hejtem i porównaniem do tego: :lol:

80pe.jpg

Ale rozmazane wyszło, trudno. (tak mam młodszych braci i w przedszkolu rysowałam ładniej)

Przy okazji Scootaloo dorosła i jakaś taka dziwna OC'ka:

k0bh.jpg

eyyw.jpg

Edytowano przez Rainbow Dash ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy tutaj typowy spór, który wziął się z tego, że krytykujący nie umie w odpowiedni sposób dobrać słów do swojej wypowiedzi.

 

Twoje dwie ostatnie prace:

Scoot- głowa za duża w stosunku do reszty ciała, tym razem wygląda to źle. Powinnaś nieco bardziej pociągnąć ganasze, tak by ich linia wychodziła poza miejsce w którym szyja łączy się z głową [od przodu patrząc]. Widzę dużą poprawę jeśli chodzi o rysowanie oczu, ale tęczówki nadal nie są pocieniowane. Dodatkowo jej prawe oko jest za małe, a 3 rzęsa [od góry licząc] jest, albo zbędna, albo za nisko [powinna wychodzić nie dalej od pierwszej rzęsy niż druga rzęsa]. Kłoda jest za chuda i dziwnie wklęsła. Nie narysowałaś osadzenia przednich nóg. Osadzenie tylnych jest niepoprawne. Tylne nogi są źle skątowane [radzę zapoznać się z anatomią prawdziwych koni, to pomaga]. Grzywa i ogon są całkiem fajne, ale gdzie na litość Chrysalis zgubiłaś skrzydła :rdblink:?

 

OCka- tutaj o wiele lepiej. Podjęłaś próbę cieniowania tęczówek- nadal nie jest to TO, ale grunt, że podjęłaś wyzwanie :cheese: . Fajne refleksy światła na źrenicach. Kształt oczu też dobrze wyszedł. Popełniłaś jednak jeden mały, wielki błąd- lewe oko kucyka ma więcej rzęs niż prawe. Nawet dobrze z anatomią, brakuje jednak osadzenia kończyn. Przeuroczy wyraz pyszczka. Dobrze narysowany znaczek. Grzywa jest za bardzo ulizana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam je razem z gestem a po co?! A dlaczego!? i beznadzienym porównaniem. Chyba że listonosz pomylił przesyłki  :derptongue: .

Nie rozumiem... z jakim gestem? co dlaczego? 

Porównania są dla zobrazowania błędu, całość dokładnie rozpisana poprawną polszczyzną, naprawdę nie mam pojęcia co Ci trzeba wyjaśniać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...