Skocz do zawartości

Potrzebna pomoc - niewiasta w opałach


Recommended Posts

Moi drodzy parafianie!

 

Jak sam temat wskazuje, mam problem. Problem ten polega na tym, że mam do zrobienia pewne zadanie, do którego nie do końca wiem jak się zabrać.

Zadaniem tym jest ucznienie lalki, która będzie wykorzystana w animacji poklatkowej. Lalka owa ma mieć ruchome stawy - i to jest ten kłopot. Jak i z czego popełnić szkielet do takowej lalki? Oryginalnie chciałam zrobić to z miedzianego drutu, ale podobno bezczelny śmie się łamać, a to mogłoby mi nieco plany pokrzyżować. No i pojawia się druga komplikacja - lalka musi być na tyle stabilna, żeby stać.

Jeśli ktoś z Was kiedyś już brał się za takie coś, bardzo prosiłabym o podzielenie się ze mną doświadczeniem. Bezgraniczną otchłań internetu już przeszukiwałam i nie znalazłam tego, o co mi chodziło, soł help mi pliz.

 

tigger46sad.gif

 

Kłopot jest większy niż sądziłam - z modeliny NIE DA się tego zrobić bo się skurczysyn łamie i pęka.

Edytowano przez Nocturnal Light
Link do komentarza

Można by zrobić szkielet z stali dociążany ołowiem u podstawy. Potrzebny byłby; zestaw pilników, palnik, jeden z sposobów łączenia (na śruby- łatwiejszy lub do spawanie- wyższa sztuka jazdy) spawarka lub wiertarka (zależnie od sposobu łączenia), jakieś imadło, gilotyna i zestaw kreślarski do metalu. Materiały można by nabyć w sklepie technicznym. Oczywiście trzeba by rozrysować wszystkie poszczególne części łącznie z wymiarami. Robota na parę godzin ale do zrobienia. 

Zalety:

Praktycznie niezniszczalna, ale bez przesady.

Wady:

Potrzebne są podstawowe umiejętności i wiedza z zakresu skrawania metali.

 

Po przebieżce mam prostszy pomysł. Rolujesz na poszczególne kończyny i części ciała folie aluminiową jednocześnie robi za wypełnienie dociążysz kończyny obciążnikami ( np. posklejane w grupy monety 5gr). Konstrukcja prosta, lekka i tania.

Edytowano przez Hoffner
Link do komentarza
  • 2 weeks later...
×
×
  • Utwórz nowe...