Skocz do zawartości

Systemy RPG MLP


Barrfind V.

Recommended Posts

Dobra, oto dwa moje systemy RPG nad jakimi pracuje.

1) MLP RPG WoE
https://docs.google.com/document/d/1x7fEZPcZ7HUmT-z-uR8pB2YpKUGq3UZz42rJKzt8kXY/edit
2) MLP RPG Dead Space Pony
https://docs.google.com/file/d/0BzRZgBSwBx--dGpyR2xHSUJUYzQ/edit?usp=drive_web

 

To 1 to moje oczko w głowie, sporo pracy przy nim jeszcze mnie czeka, ale ogólnie w spokoju jak ktoś chce może go używać. Trzeba sporo pododawać.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już 3 edycja, po za tym mi się wydaje grzecznościową wersją serialu. Moje jest jakby to rzecz, realistyczne.

 

Wiem że jest trzecia edycja, ale według mnie druga była lepsza i najlepiej zbackportować sobie część rzeczy (np listę skilli) z trzeciej do drugiej i grać w tę hybrydę. My coś takiego robiliśmy, ale grupa nam się rozpadła. 

 

Przejrzałem to WoE (bo do Deadspace to nawet nie zaglądam) i wręcz przeciwnie, to RiM jest bardziej realistyczne, a przynajmniej stara się naśladować serial i można grać sobie np. źrebakami w slice of life, bez żadnej walki. Jego minusem jest jak dla mnie za małe sformalizowanie stopni trudności i brak mechaniki walki. Jeśli coś takiego się wydarzy, to GM musi wszystko zmyślać na bieżąco.  

 

Ty poszedłeś zupełnie w drugą stronę i zrobiłeś takie DnD, gdzie jest pełno klas, przedmiotów i reguł i wszystko jest nastawione wyłącznie na walkę; wszędzie jest pełno +10% obrażeń <typu>, czy -10% obrażeń <innego typu>; specjalne przedmioty też służą prawie wyłącznie do walki; do tego te klasy i klasy prestiżowe. Nie lubię takich systemów i uważam że są mniej realistyczne niż coś bardziej ogólnego i mają za dużo reguł w których łatwo się pogubić. Tak czy siak, zajrzałem tu tylko dlatego że w tytule było napisane RPG. Widziałem że napracowałeś się nad tym, ale mój komentarz i tak jest taki, że wolę grać w coś innego i ten twój system za bardzo odbiega od Equestrii jaką znamy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...