Skocz do zawartości

[Dyskusja]- Zmiana i znajomości Chrys


Recommended Posts

Tutaj będziemy dyskutować na temat Chryss, będziemy mówić o jej znajomościach i przemianach. Jeśliwki pytacie się jakich przemianach, to chodzi mi o to że prawdopodobnie była kiedyś alicornem. Ale ttakim alicornem typu Luna albo Cadance. Albo krążą pogłoski że Chryss to Pappilon. Będziemy też dyskutować czy kiedyś była dobra...

Edytowano przez Ice Bubble
Link do komentarza

Papillon [z francuskiego- motyl] jest to twór jakiegoś fandomowego artysty. Jest to biała klacz ze skrzydłami ważki i niebieską grzywą. Z artów wynika, że to Chrysalis przed przemianą. Kanonicznie jest to tak samo prawdziwe jak to, że Chrysalis  jest siostrą Sombry [natknęłam się na to w swoją drogą świetnym ficku].

Link do komentarza

A co to? Że niby teraz już nie jest Alicornem? >:(

I wszędzie widzę "według fandomu to, według fandomu tamto"...

 

Do tego taki tekst od moderatora:

Zwracajcie uwagę na pisownię. Plis. Bo to trochę głupio myśleć o Chrysalis jako o ulubionej postaci i jednocześnie patrzeć jak ktoś pisze imię jej siostry z błędem. Może i wy nie widzicie, ale przynajmniej jedna osoba w tym temacie zauważyła.

"Papilon, Pappilon"... Pisze się przez 2 L, nie przez 2 P.

 

I ostatnie: Praktycznie taki sam temat już istnieje :P

Link do komentarza

Tematy proponuję połączyć.

 

Czy teraz jest, czy nie jest alikornem? Jest podmieńcem, więc nie jest kucem, więc na chwilę obecną nie jest alikornem. A piszę "według fandomu", ponieważ chcę w ten sposób zaznaczyć wersję nieoficjalną, stworzoną przez fanów. Bo bez tego rozróżnienia powstałby chaos. Bo co z tego, że według ficka klimiuka

Chrysalis romansuje z Bluebloodem i jest zaginioną siostrą Sombry

skoro w serialu nic by na to nie wskazywało. A ludzie różne rzeczy tworzą [i dobrze!], ale czasami trzeba umieć fanon i kanon rozgraniczyć. Więc stwierdzenie, że Krysia to Papillon, lub jej siostra jest moim zdaniem niewłaściwe. Co innego "Uważam, że Chrysalis to Papillon, albo jej siostra".

Link do komentarza

Z tym się zgodzę. Ktoś coś wymyślił, a inni biorą to za pewnik. Ja osobiście lubię własne teorie i spekulacje, więc wymyśliłam jej całą przeszłość przed przemianą, ponieważ Chrysalis jest wspaniałą postacią, do tworzenia takich teorii. To, że tak mało o niej wiemy, sprawia, że jest idealną postacią do tworzenia artów i ficków.

Link do komentarza
  • 1 month later...
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...