Skocz do zawartości

World of Tanks bez spiny


Parabellum Edge

Recommended Posts

1. To zależy jakie plany masz względem rosyjskiej linii - jeśli chcesz kiedyś robić HT, to będziesz mógł zacząć od IS'a. Ale w innym przypadku lepiej zrób T-43. Jest to po prostu lepsza opcja ;)

 

2. Tak.... Jagdpanzer IV - Mordowałem się z nim niemiłosiernie. Wchodziłem - zbijałem gwiazdkę - nie tykałem do końca dnia :eww: Ale jak już się dorwałem do JagdPanthery - Cud miód. Mam nią rozegrane prawie 500 bitew i screeny na których robiłem po 1 - 1,5K doświadczenia z bitwę. Specjalista i Snajper na tym pojeździe to chleb powszedni. Teraz mam Ferdinanda i jest epicki - nie dziwię się, że niemiecka 128mm jest uważana za najpotężniejsza armatę II WŚ. Jest epicka. Celna, szybkostrzelna, ma kopa i daje efekt psychologiczny. Na JagdPanther II nawet nie patrz - trzeba się uczyć gry ciężkimi TD. JagdTiger z tego co wiem ma jeszcze lepszą 128, bo jest celniejsza i ma większy DPM. Sam pojazd dostaje pancerz zdolny sporo odbić. No i na końcu JagdPanzer E-100 siejący spory postrach swym nie przeniknionym pancerzem i 1100 Alpha Dmg. W całej linii najgorszy jest właśnie VI Tier, który trzeba przeboleć ;)

 

Jeśli chodzi o francuskie TD: Dostajesz pojazd z 3 pociskowym magiem, świetnym pancerzem, niemal uniwersalny.

 

Jeśli chodzi o ruskie TD: Dostajesz pojazdy z największym DPM w grze, szybkie i praktycznie niewykrywalne (przeczytaj mój poprzedni post). Jednakże 268 jest słabo opancerzona, a 263 wrażliwa na artylerię :shrug: Są to pojazdy wymagające, którymi trzeba umieć grać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Ja tam swoją Jg.Pz,IV bardzo dobrze wspominam :D

Przyjemnie mi się nią grało.

Czołguś szybki,zwrotny,niski,łatwo go ukryć.

Obrażenia niby ma słabe..ale za to jest szybkostrzelny 11 strzałów na minutę z średnimi obrażeniami 200.

Celność jest całkiem dobra a penetracja jak na 6 tiery wystarcza.:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. Tak przeglądnąłem całe brony gaming, ale podobnego tematu nie znalazłem.

Jest to temat, w którym bez żadnych spin można porozmawiać o tym co się w WoT dzieje, a także wymienić własne doświadczenia.

Bardzo bym prosił, aby powstrzymać się od komentarzy w stylu:

-Jak możesz jeździć tym [CENZOR] czołegiem czy ciebie [CENZOR] ty [CENZOR].

-No, a u mnie... BTW rekrutujemy, więc zapraszam.

Oraz wszelkie tym podobne reklamy klanów, modyfikacji, skinów (chyba, że ktoś poprosi o polecenie)

Jak już wspomniałem głównej mierze rozmowa miałaby służyć wymianie doświadczeń i pomocy w rozwoju wszystkim, którzy grają, a trochę nas jest z tego co już zauważyłem. Czyli pojazdy, mapy, taktyki...

Zatem wypadałoby zacząć: U mnie w akademiku WoT jest zablokowany z proxy i od połowy października nie grałem - Mógłby ktoś mi przybliżyć japońskie drzewko?

co do japonczykow to od 6/7 tieru dostaja dzialo z magazynkiem. podobno szybszym niz u francuzow. Linia medow dosyc przyjemna chociaz na 4 tierze trzeba sie troche pomeczyc. Jak na razie spotkalem sie najwyzej z 7 tierem ale nie mogl mnie od przodu przebic (is-3 wszystko tlumaczy)

Ale jakieś konkrety z tym japońcami Dest?

Jeśli chodzi o pojazdy ty mogę się podzielić doświadczeniami takimi: radzieckie TD, niemieckie TD, amerykańskie SPG i drobnice do 4/5 Tieru u niektórych.

Nie tylko ty WilkU zjadłeś zęby na tym ;)

A ma ktoś może TD francuskie i jest w stanie opisać? Jest to następna linia jaką zamierzam otworzyć, gdy wrócę do gry.

co do tdkow francuskich to jak przebrnniesz przez ftac i sau40 to potem jest juz z gorki. Jak napisal flippyn od 7 tieru dostaja magazynek i dobry pancerz na przodzie. Pozatym mobilnosc podobna do StuGa czy Jg.Pz4 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Skurwysyn

1. Chcę iść w ruskie średnie i doszedłem do T-34/85. Ładny czołg ale póżniej się okazało że mogę kupić KV-13 i zniego na T-43. Taka droga kosztuje o połowę mniej expa. Wiele części do KV-13 mogę wziąć z T-34/85. Opłaca się kupować czy lepiej iść normalnie prosto z T-34/85?

 

Może trochę późna odpowiedź, ale... NIEWAŻNE  :rainderp:

Ja wydałem cały swój XP na KV-13 i teraz tego tak bardzo żałuję, gdyż mogłem iść w IS'a. Tragicznie się jeździ na Stock'u KV-13. Dorobiłem mu Silnik, Tracki i lepsze działo, lecz wciąż mi się nie podoba. Chyba po prostu klasa Flanker to nic dla mnie.

Nawet dobrze, że wybrałeś drogę przez Rudego, wydaję mi się, że będzie ci się przyjemniej grało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuce 3 grosze od siebie. Grałem na Common teście patcha 8.11 wieloma czołgami, w tym fochem 155. Strasznie dostał po d.... i według mnie nie opłaca się w niego iść. 3 pociski w magazynku po 750 może są okej, ale wystrzeliwane co 5 sek. już nie. Szczególnie że działo jest dosyć nie celne a ładuje o ile się nie mylę coś koło 60s gdzie WT E100 ładuje 50s. Grając nim miałem wrażenie że czegoś mu brakuje, bo tak jest. Nie potrzebnie obcięli mu to dmg. TD teraz niczym szczególnym się nie wyróżnia.

 

Testowałem też wszystkie premiumy VIII tieru i ich zarobki, gdyby ktoś chciał się czegoś dowiedzieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuce 3 grosze od siebie. Grałem na Common teście patcha 8.11 wieloma czołgami, w tym fochem 155. Strasznie dostał po d.... i według mnie nie opłaca się w niego iść. 3 pociski w magazynku po 750 może są okej, ale wystrzeliwane co 5 sek. już nie. Szczególnie że działo jest dosyć nie celne a ładuje o ile się nie mylę coś koło 60s gdzie WT E100 ładuje 50s. Grając nim miałem wrażenie że czegoś mu brakuje, bo tak jest. Nie potrzebnie obcięli mu to dmg. TD teraz niczym szczególnym się nie wyróżnia.

Testowałem też wszystkie premiumy VIII tieru i ich zarobki, gdyby ktoś chciał się czegoś dowiedzieć.

co do premiumowych... jak tera jest z t26e4/sp??

mam zamiar go kupic :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nim akurat nie grałem :D ponieważ sam go miałem do zarabiania i był bardzo dobry. Teraz znerfili mu pancerz tylko, więc pewnie bardziej go przebijają i to wszystko. Na serwerze testowym i tak strzelają złotem więc ten pancerz na nic się nie zda, więc wyniki nie będą miarodajne. W każdym razie czołg i tak odbija jak gram na zwykłym serwerze.

 

Natomiast i tak wszędzie piszą że ten czołg teraz jest już nie warty świeczki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No T26E4 jest był świetnym czołgiem na swoim tierze. Średnio szybki,z niezłą armatą i tradycyjnie pancerną wierzą jak to u amerykański czołgów. Sprawiał mi naprawdę spore kłopoty, póki nie miałem przeciwko niemu tieru równego, bądź lepszego. Wyjątkiem była JagdPanther'a, którą już tak nauczyłem się jeździć, ze... Ale mniejsza. Mimo to sprzedałem ją po nerfie szybkości (z 46 km/h - 43 bodajże, niby wciąż to samo, ale czuć tę utratę mobilności)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu T26E4 stracił na pancerzu a nic za to nie zyskał i to wszystko :) Ja teraz po tym nerfie za te pieniądze kupiłbym su122-44. Miałem go na poprzednim koncie. Dość że czołg zmusza aby wziąć go do bitwy choćby nawet dla przyjemności, to jeszcze dobrze zarabia. Działo zadające 390 średnich obrażeń i ładujące 6,70s sieje spustoszenie i daje mnóstwo frajdy. Wadą jest droga amunicja, przez co trzeba strzelać tylko gdy jest się pewnym, a i tak, co bitwę płaci się średnio po 10k za ammo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Siema nie mam może mnóstwo czołgów ale mam VK 72.01, T110E5,T110E4, M48 patton, i BC 25t do kupienia to z X zarabiarki mam SU-122-44 i Type 59.

 

Grał ktoś z was T95 ? to jest potwór... powolny 14km/h na prostej wyciąga ale ma potężnom armate 155mm i pancerz przedni nie do przebicia i jest dość spory co stanowi łatwy cel dla artylerii.

 

Po ostatnim patchu dodali odpadające wierze jak ammo rack wybuchnie <3

 

Mój nick: Halidziak

Aktualnie należę do klanu OSY ale chętnie bym zmienił klan bo rozpadł się mój klan

 

kilka moich epickich bitewek https://drive.google.com/folderview?id=0B0ehTVn-_mWkSVVjLXdKaTlxVms&usp=sharing

Edytowano przez Halidziak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, widziałem niedawno T95 w akcji. Potężna maszyna. Całe salwy na siebie przyjmował, a nie zauważyłem, żeby zbytnio się tym przejmował. Po prostu wyjeżdża, strzela i stoi do przeładowania przyjmując "na klatę" kolejne gongi, jakby walczył na pierwsze tiery. I może tak długo dopóki nie przyciągnie uwagi satelit orbitalnych strzelających straszliwymi pociskami HE artylerii, albo nie zostanie zajechany od tylnego pancerza przez stadko średniaków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T95 to właściwie żółw na kółkach. Najwolniejszy czołg w grze, ze świetną armatą i genialnie opancerzony. Jednak nawet od frontu da się zniszczyć - Dowdiłem tego strzelając z Obiekt'a 704 we włazy dowódcy w T95 :3 A potem wysłuchałem bluzgów jaki to zemnie gold ammo noob :3 Niestety maszyna ta pozwala na rozegranie tylko dwóch rodzajów bitew: Bardzo dobrej gdy albo bardzo złej gry. Opcji pośrednich niestety nie załączono. Wiąże się to z magiczną cyferką na prędkościomierzu. W związku z tym trzeba zostać na bazie i bronić, bo: Albo dojedziesz do miejsca gdzie Twoi już będą wykańczać 1hp'owe tanki albo dojedziesz i to wróg będzie wykończał twoich 1hp'owych towarzyszy i zaraz się weźmie za Ciebie. Tak czy inaczej masz przerąbane w obu przypadkach. Dlatego najlepszą opcją na tym czołgu jest jazda w plutonie. Dobrym pomysłem jest E-75, E-100, VK4502B, Maus i inne czołgi z twardymi wieżami z przodu i górnym przednim pancerzem. Dlatego, że gdy jedzie bezpośrednio za nami to: 1. Popycha nas dając dodatkowy 1-2km/h ( :yay: Jakby to robiło różnicę...) 2. Używa T95 żeby zakryć swój brzuch czyli najwrażliwszą część. To jest mój pomysł na jazdę tym. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dopiero t25/2. Gdzie tam jeszcze do t28 prot, t28 i t95 :D Przyznam, że to niezły potwór, ale tylko na dalsze odległości. Wystarczy 100m żeby strzelać celnie we włazy. Natomiast im jest on dalej od ciebie, tym większa szansa że nic mu nie zrobisz ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak grałem T95 na teście to walili do mnie chyba wszyscy... na malinówce na środek wyjechałem i przeżyłem mimo iż wszyscy z golda strzelali i zwiadowcę nabiłem XD

Edytowano przez Halidziak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Tak... Numer z wyjazdem na środek malinówki jest dobrze znany. Zanim Cię uwalą Twoja drużyna zyskuje przewagę 8:1. Jak skończyłem rosyjską linię i doszedłem do Ob. 268 to zastanawiałem się właśnie między T110E3, a JagdPanzer E-100. Ostatecznie mam już wymaksowanego Ferdka i połowę expa do JagdTiger'a. Wolę JP E100, bo bardziej pancerny od T110E3, większy Alpha Dmg i mniej weakspot'ów od frontu. Poza tym jak zobaczyłem co się dzieje po drodze z załogą na tej linii amerykańskiej... :wow: Nope - To nie dla mnie.

Edytowano przez Parabellum Edge
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam E4 i już prawie T95 i powiem ci że E3 jest pancerniejsza od pz e100 bo 1. w właz na górze bez golda nie przebijesz wszak ma tam 257mm pancerza w dolną płytę bardzo często odbija i w nadbudówkę z przodu jest nie do przebicia i ładuje w 14sek., a jg pz e100 raz że w dolną płytę wchodzi nawet z VIII tieru 2 jak strzelają z golda i mimo że schowasz dolną płyte to i tak da się przebić w nadbudówke.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


w właz na górze bez golda nie przebijesz wszak ma tam 257mm

 

:ming: Ja mam średniej zwykłym 303 mm, a na goldzie 450mm. Złotym pociskiem tylko w puste boxy nie wchodzi ;) Pomijam oczywiście fakt kątowania, bo i wtedy da się strzelić by przebić ;)

 


i mimo że schowasz dolną płytę to i tak da się przebić w nadbudówkę.

 

No to tu Cię zaskoczę, bo w nadbudówkę nie przebijam Ob. 268. Tylko pociski nienawiści dają radę, a i tak mogą trafić w spore jarzmo armaty. Poza tym przyznam szczerze, że na CW nigdy nie widziałem aby ktoś używał T110E3. Z niszczycieli na CW widziałem JP E100, Ob. 268, AMX 50 Foch 155 i FV 215(b) 183. Dlatego też patrzyłem pod kątem użyteczności dla drużyny. Z tego też powodu po JP E100 biorę sie za Foch'a 155 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na to pytanie nie odpowiem, gdyż nim nie grałem, a i nie często widywałem w akcji.

Ale chcę się zapytać o dwie rzeczy. Otóż niedługo (znaczy, w moim tempie, to za kilka miesięcy) będę mieć T-54 i już teraz chciałbym, żeby ktoś mi pomógł rozwiązać dylemat z wyborem działa. Zarówno D-54, jak i D-10T2C wydają mi się dobrymi armatami. Która, według was, będzie lepsza zakładając, że jestem graczem, który zamiast siedzieć grzecznie za większymi kolegami i ostrożnie skubać wrogów z bezpiecznych kamp woli, nawet jeśli sam i bez wsparcia, rzucić się między ISy i Tygrysy mając nadzieje, że może kogoś postrzeli?

Drugi moje pytanie dotyczyć będzie kolejnych czołgów. A więc co później wybrać na swój ukochany, pierwszy w karierze X tier? Kiedyś był tam jedynie T-62A, ale teraz pojawił się także Obiekt 140. Czy ten drugi kawałek radzieckiej stali okaże się dla mnie lepszy od wcześniej wymienionej maszyny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pamiętam dokładnie która to była ale weź tą z większą penetracją. 140 jest pancerniejsza ale wolniej jeździ i ładuje natomiast T62 ładuje w około 5,7sek i jest szybsza o jakieś 10km/h na prostej tyle wiem ze statystyk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...