Skocz do zawartości

[Zabawa] Stwórz Samolot!


Sosna

Recommended Posts

Kopia_11.jpg

 

Witam i zapraszam do zabawy!

 

Zabawa polega na tym, że wymyślacie samolot, lub śmigłowiec według własnego widzimisię.

Potem opisy są oceniane i komentowane przeze mnie. Najciekawszy opis będzie doceniony. Miło widziane będzie przedstawienie graficzne, choć nie jest wymagane.

Limit słów to 350 może być mniej, jednakże nie mniej niż 15-20. Liczy się przede wszystkim kreatywność.

Obowiązuje tu ogólny regulamin forum i regulamin działu.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia! ~ Sosna

  • +1 1
Link do komentarza

Mój samolot to "Skalny ptak", samolot pasażerski. Cud techniki na miarę XXI wieku przed Chrystusem. Całość jest wykuta ze skały. Od kokpitu przez bagażownie na skrzydłach kończąc. Ów materiał budowlany to najniższej jakości piaskowiec. A dokładniej to posklejane ze sobą ziarenka piasku zebrane z piaskownicy z przedszkola w Wałbrzychu. Jest więc jak łatwo się domyślić koloru zielonego. Twórca i dyrektor linii lotniczych "Disaster Airline" Profesor Dontanderstend postawił na niecodzienność. Zdecydował się nie dodać takich udogodnień technologicznych jak silnik, koła, czy miejsca siedzące dla pasażerów i załogi. W kokpicie są dwie specjalne korbki. Kręcąc pierwszą w lewo skrzydła się ruszają i samolot startuje, natomiast kręcąc w prawo spowoduje to jego autodestrukcję. Druga nic nie robi i służy dla ozdoby. Samolot potrafi pomieści 3 tyś. osób. Jednak, gdy limit wagowy wynoszący 20 kg zostanie przekroczony samolot nie wystartuje, z powodu obciążenia. Skrzydła są oklejone ptasimi piórami. Niemieccy naukowcy z Włoch, urodzeni w Norwegi zbadali ten pomysł i odkryli, że pokrywając samolot piórami nie zmieni to nic z jego osiągów. Dla komfortu pasażerów dodano poręcze, aby mogli się ich na stojąco trzymać przez 5-10 godzin lotu. Gdyby byli znudzeni mają do dyspozycji jeden, mały, czarno-biały i przymocowany do góry nogami na suficie telewizor. Nazwa samolotu pochodzi od piór poprzyczepianych do skrzydeł i materiału z którego powstał.

Edytowano przez Kacpi01_PL
Link do komentarza
  • 2 weeks later...

Wreszcie temat dla mnie! :)

Ostatnio wróciłem do rysowania samolotów jednak do tego tematu wrzucę jeden ze swoich starszych projektów.

 

Równolegle ze wzrastającą popularnością Amerykańskiego myśliwca wielozadaniowego F/A-18 Hornet, wzrosło zapotrzebowanie na samoloty tego typu w krajach sojuszniczych. Do wyścigu przystąpiło kilka europejskich firm jednak przetarg na wspólny projekt oznaczony mianem E/F-18 wygrał Szwedzki SAAB proponując myśliwiec z tradycyjnym dla tej firmy układem konstrukcji typu KACZKA użyty przy takich maszynach jak SAAB Viggen czy Gripen. W roku 2014 miał miejsce pierwszy lot prototypowego dwuosobowego myśliwca, a w 2016 szwedzkie lotnictwo wprowadziło do służby maszyny noszące pełną nazwę McDonell Douglas - SAAB E/F-18D "VIPER", która zastąpiła wysłużone Viggeny. 

Dzięki nietypowej dla F-18 konstrukcji skrzydeł, Żmije są w stanie nosić większą ilość uzbrojenia do zwalczania jednostek pancernych jak i powietrznych niż ich amerykańskie odpowiedniki, rozwijając przy tym prędkość porównywalną z oryginałem.

E/F-18D to maszyny typowo szturmowe i powstały jedynie wersje dwuosobowe. Sama maszyna szybko zyskała na popularności i jej wersje eksportowe służą w siłach powietrznych NATO, Australii, Japonii oraz Polski.

 

E/F-18D Viper

 

raaf_e_f_18d_top_and_side_view_by_ruhisu[/

e_f_18d_jasdf___fasdf_by_ruhisu-d5b67fp.

e_f_18d_polish_air_force_by_ruhisu-d5b3j

Edytowano przez Ruhisu
Link do komentarza
  • 3 months later...
  • 3 months later...
×
×
  • Utwórz nowe...