Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 10/12/2021 in all areas

 1. 3 points
  Czas rozpaczać temat o wpadkach i błędach w naszej nowej generacji kucyków. Zacznę od magicznie pojawiającej się a potem znikającej odznaki i paska Hitcha. Tuż po piosence Hitch zostaje zdemaskowany przez Pipp w wyniku czego traci odznakę i pasek, po chwili wybiega z sali za Sunny i spółką. Chwile później gdy wszyscy wybiegli z pałacu Hitch posiada odznake i pasek. Z kolei później gdy są w okolicach wielkiego drzewa dowiadujemy się że, Hitch zgubił odznakę a Izzy widziała ją prawdopodobnie parę godzien wcześniej.
 2. 2 points
  Czyli to potwierdza wcześniejszy concept art Wychodzi na to że, Hitch zabawi się w tajemniczego wybawiciela jak kiedyś było w G4.
 3. 2 points
  Zaczyna się powoli teasowanie nowego serialu G5. https://www.equestriadaily.com/2021/10/small-animated-storyboard-from-g5-2022.html Ot całe 2 sekundy storyboardu, ale lepsze to niż nic! Kadr:
 4. 2 points
  Więc... Cień Nocy komentowałem co rozdział i w sumie mi się spodobało. Więc ten... Lecimy z tymi komciami! Po pierwsze to zaskoczyła mnie długość pierwszego rozdziału. Zazwyczaj są krótsze (tym bardziej w fikach). Ale broń Luno nie jest to na minus! To ogromny plus! Zazwyczaj bowiem czyta się pierwszy rozdział na próbę i albo pisarz kupi czytelnika, albo nie. Tutaj nie dość że kupiło mnie parę pierwszych stron, to jeszcze fabuła już zdążyła się rozkręcić! Co prawda ktoś kto siedzi w popkulturze, memach, grach, książkach, czy filmach od razu skojarzy tytuł, te dwa zdania wstępu, oraz ogólny zarys świata i atrybuty postaci. Jednak aby nie wskazywać palcem na tą dość jasną inspirację (dość potężną), zostawię was w atmosferze zainteresowania abyście sami zerkneli. Poza tym nasłuchałem się sporo dobrego o tym fiku, ale w żadnych snach nie śmiałbym myśleć, że opisy i postacie są tu tak wyraziste. (Szczerze zazdroszczę takiego pióra.) Sam opis walki mnie kupił, chociaż cały czas zastanawiam się: ”Jak do psubrata ciemnego mają wyglądać i działać te ,,Kopytojeści”???” Ale dość o formie. Czas na fabułę, postacie i inne pierdoły budujące świat. Od początku poznajemy naszą główną bohaterkę. Od razu mówię, że albo ja polubimy, albo nie. To właśnie ten typ postaci na którą nie można mieć wywalone. Nasza zebra (ponieważ właśnie tą rasę reprezentuje) fajnie wpasowuje się w świat, przedstawiając nam zarys tytułowych wiedźm, a także od razu zwracając naszą uwagę na dyskryminacje ras w ,,Wiedźmowej Equestrii”. Poza tym w kwestii dyskryminacji dostajemy całą scenę egzekucji... mułów (czy osłów?). Ale tego też nie opiszę, aby ponownie was zachęcić, do przeczytania tego dzieła. Jednak wracając, podoba mi się, że główna bohaterka nie zażywa używek dla samego ich zażywania, tak jak robi to większość postaci w dzisiejszych czasach. No bo wiecie: ,,MUSIMY POKAZAĆ, ŻE NARKOTYKI I ALKOHOL ZŁY I SZKODZI!!!”. I mimo że nadal nie popieram palenia, szanuję Chromie, za kupowanie dobrego tytoniu, palenie go w fajce, specjalny sposób jego włożenia do tej fajki i delektowanie się nim, a nie palenie go, bo jest na głodzie i musi zapalić bo zaraz umrze z niedoboru substancji rakotwórczych. Poza tym Veks jest fajnym przykładem zapalczywego hobbisty i handlarza, który dla towaru 1 klasy zrobi wszystko. No a jak wiadomo nikt tego nie kupuje, bo kuce wolą to co tanie i powszechne nie zaś to co dobre i jednak kosztujące niemało grosza. Ale no... Co do fabuły... Jest intryga, jest niejednoznaczne wskazanie tego dobrego i tego złego, są postacie w tle, które opowiadają, co się dzieje poza wątkiem głównym w tym świecie i to wcale nie wchodząc w jakieś większe dialogi, czy przydługie sceny. Po prostu widać że się to klei i przeczuwam, że dalej się nie zawiodę. No a teraz spadam. Muszem lekcje zrobić, żeby móc dalej czytać to cudo. Ella gallopo mi fendo!!!
 5. 2 points
  Jak tak się głębiej zastanowić na brakiem windigos to w sumie ma to jakiś sens. Są to raczej istoty magiczne wiec bez magii mogą po prostu nie istnieć. Nawet jak by mogły istnieć bez magii, a według G4 są to "Zimowe duchy, które żywią się kłótnią i nienawiścią. Im więcej nienawiści wyczuwają tym bardziej wszystko zamarza". A G5 tak na dobrą sprawę nie było kłótni i wojny bo wszystkie trzy rasy odseparowały się od siebie i tak nie za bardzo obchodziło ich to co robią inni, więc jako takiej kłótni i nienawiści w sumie nie było.
 6. 1 point
  W napisach końcowych imię Twilight jest napisane błędnie jako Twighlight. https://derpibooru.org/images/2707646?q=credits
 7. 1 point
  Pojawiły się kolejne storyboardy z G5 https://www.equestriadaily.com/2021/10/two-more-generation-5-my-little-pony.html
 8. 1 point
  Na Teeletoon + są emitowane kolejne odcinki, znaczy od 27., więc pewnie wyemitują już wszystkie
 9. 1 point
  Czym różni się rudy od pszczoły, a opona od murzyna?
 10. 1 point
 11. 1 point
 12. 1 point
 13. 1 point
  Nie mam pojęcia, ale do końca października powinniśmy mieć działające archiwum, które sprawi, że się dowiem. Pisałam to bardzo dawno temu.
 14. 1 point
  Dobrze zacznijmy od... Ciekawy pomysł z tematycznym wydaniem. (Pewnie już takie były, ale ja nie czytałem więć... no...) Chciałem skomentować parę artykułów wiec zacznę chronologicznie. ,,Ostatni Jednorożec" przyznam że zainteresował mnie sam tytuł. Nigdy nie czytałem, ani nie widziałem, ale po recenzjach czuję, że po prostu muszę po to sięgnąć. Brzmi po prostu zbyt enigmatycznie, żebym się nie zainteresował. ,,Unicorn Tails"... Moja pierwsza reakcja? Ale po przeczytaniu recki po raz drugi udało mi się co nieco wyciągnąć. Jednak nadal myślę, że wielu czytelników tak jak ja miało totalny zawrót w głowie i zwyczajnie zastanawiało się: "dlaczego?!". Szanuję oczywiście taki format, bo to coś nowego i dobrze wykonanego gdzie przy wczytaniu się można zainteresować się tematem, ale jednak... Dlaczego? Reakcja przy koniach redakcyjnych? Serio... Po prostu wstawiono jakieś jednorożce. Rozumiem, że to są nieparzystokopytne z gry o nazwie wymienionej powyżej ale... Gdzie jakiś kontekst? Może tak miało być? A może zniknęła gdzieś strona, albo wstęp, a ja nie ogarniam? Może po ograniu tych opowieści o jednorożcach się dowiem... Ano właśnie... Wywiad jest chyba moją ulubioną częścią tego numeru. Dlaczego? Otóż wyjaśnia 3 razy więcej o tajemniczym ,,Unicorn Tails" od recki, czy spisu koni. Po prostu w końcu wiem o co chodzi, dlaczego ta produkcja dostaje swoje pięć minut i jak to wszystko wygląda. I powiem to: Gdyby nie wywiad nie zainteresowałbym się tą grą w najmniejszym stopniu. No i dwie wisienki na torcie czyli podróż po historii z jednorożcami w roli głównej, oraz pokazanie, że nie tylko my widzimy problem w języku polskim w szkołach (dobrze wiedzieć, że kogoś to jednak interesuje chociaż minimalnie). Dowiedziałem się skąd się w sumie wzięły jednorogi i powiem tak: W sumie żal że jednorogi spłycono do konia z rogiem. Wyobraźcie sobie tylko, że w każdym uniwersum fantasy, czy innej opowieści jednorożce wyglądają i przedstawione są inaczej. Jakież by to było piękne! Więc ten... Ponarzekałem więc pora iść i męczyć się z lekcjami... BYE!
 15. 1 point
  Thunderbird Entertaiment, właściciel Atomic Cartoons, którzy mają zrobić serial G5, podał plany rozwoju kilku swoich animacji, w tym MLP: Możemy więc oczekiwać serii 23 odcinków po około 22 minut (czyli jak przy G4), a także cztery(!) odcinki specjalne po 44 minut każdy.
 16. 1 point
 17. 1 point
 18. 1 point
  The-Butcher-X Quoterific: Izzy Sunny Pipp Zipp
 19. 1 point
 20. 1 point
 21. 1 point
 22. 1 point
 23. 1 point
 24. 1 point
 25. 1 point
 26. 1 point
 27. 1 point
 28. 1 point
  Temat był już poruszany kilkukrotnie, odpowiedź się nie zmienia - nie usuwamy żadnych rzeczy (w tym wspomnianych kont) bez wyraźnej, potwierdzonej prośby od właściciela konta (za wyjątkiem rzeczy łamiących regulamin). Stanowisko to się nigdy nie zmieni. Ten temat zajął właśnie więcej miejsca niż kilkadziesiąt takich kont łącznie
 29. 1 point
 30. 1 point
 31. 1 point
  Dobra, obejrzane a więc parę słów komentarza. Film wypadł w moich oczach dobrze, a może nawet bardzo dobrze. Dużym zaskoczeniem dla mnie było to, że nie ma tutaj jakiegoś głównego wroga bohaterów, którego pokonanie miałoby być ich celem. To strach przed nieznanym okazuje się największym antagonistą i za to duży plus dla twórców, bo przecież można było zrobić kopiuj-wklej z poprzedniego filmu, wstawić straszliwego złola z rogami i rózgą, a potem być zadowolonym bo i tak marna fabuła miałaby pewnie znikomy, jak nie zerowy wpływ na sprzedaż zabawek. Nie twierdzę że przedstawili nam jakiś rewolucyjny rozwój wydarzeń którego jeszcze w żadnym innym filmie nie było, ale moim zdaniem wypada to lepiej niż klasyczny, do bólu przerobiony schemat walki dobra ze złem. Oczywiście są kwiatki wciśnięte niepotrzebnie np. ten robot którym jeździ Sprout pod koniec, ale to w końcu tylko animacja dla dzieci, nie można mieć wszystkiego. W ogóle przemiana Sprouta z trzęsącego portkami maminsynka w manipulującego tłumem imperatora to jest dla mnie największa niespójność w tym filmie. Z tych postaci które dostały więcej czasu to on zdecydowanie wypadł najgorzej właśnie przez to że nie ma takiego realistycznego, stałego charakteru. Z dobrych wiadomości, Sunny nie przypomina stereotypowej Twilight, Izzy jest dużo mniej zakręcona niż Pinkie, a Hitcha nie potrafię przyrównać do żadnej innej postaci z G4. W skrócie czuć baaardzo duży powiew świeżości. Natomiast pegazy dostały zdecydowanie za mało czasu ekranowego. O ile Zipp jeszcze coś tam zrobiła i starała się pomóc, o tyle chyba dla Pipp już zwyczajnie brakło czasu i w konsekwencji zrobili z niej taką zwykłą influencerkę która jedyne co potrafi to gadać do fanów przez jakąś kucykową wersję instagrama. Domyślam się że nie taki był zamysł i pewnie w następnych materiałach będzie z niej coś więcej, ale jak narazie wypadła marnie. W sumie jedyne co wnosi to duużą dawkę słodyczy na ekran, ale dobrze by było żeby pokazała się też z innej strony. Jeśli chodzi o piosenki to jak dla mnie znowu Pipp wypada najgorzej. Ale dwie były bardzo fajne więc tu też raczej na plus. Zakończenie zaskakujące, zobaczymy jak poprowadzą dalej tę historię. Podsumowując, serio nie wygląda to najgorzej. Raczej na pewno nie będzie to skrajnie kiczowaty gniot, więc moim zdaniem warto śledzić rozwój nowej generacji bo zapowiada się solidnie, a przede wszystkim świeżo.
 32. 1 point
  Sezon drugi za nami. I powiem tak. Uff... No nareszcie po wielu nudnych odcinkach akcja ruszyła z kopyta. I to jeszcze jak ruszyła! Końcówka drugiego sezonu jest po prostu znakomita i non stop trzyma w napięciu. Mało tego, finałowy epizod zatytułowany "True Colors" jest po prostu FENOMENALNY. Emocje równie duże co w finale Gravity Falls Swoją drogą, to niesamowite, że Disney pozwolił na coś tak mrocznego: Kolosalny spoiler, który zdradza coś BARDZO ważnego. Ech, nie mogę doczekać się sezonu trzeciego
 33. -1 points
  No tak, wywalanie wszystkich postów, reputacji itd. żeby mieć durne nagrody i odznaczenia. Ten fandom i tak się kończy! Na co Wy chcecie robić nowe forum? Na jeden, ostatni sezon?
 34. -1 points
  Przenoście, chce zobaczyć jak forum płonie Also, Rum jest tragicznym pomysłem do przeczyszczenia rany, jak już to brać czystą wódkę
 35. -1 points
  LOL. Te forum i tak nie żyje. LOL
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+02:00


 • Regulamin Forum
 • Ogłoszenia
 • Ekipa Forum
 • Złóż Podanie


 • For Glorious Equestria
 • Przyjaźń to Magia WIki
 • Bronies Polska
 • Bronies na DeviantArcie
 • Ponymemes
 • 6pony
 • Klub Konesera Polskiego Fanfika
 • Sparkle Subs
 • Kącik lektorski Bronies Corner
 • Lailyren Arts


 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Create New...