Skocz do zawartości

Cahan

Moderator
  • Zawartość

    4072
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    151

Wszystko napisane przez Cahan

  1. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
  2. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
  3. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
  4. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
  5. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
  6. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
  7. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
  8. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
  9. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
  10. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
  11. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
  12. Wierzę w dwóch bogów, ale to nie ma znaczenia w tym temacie. W zasadzie- wiara nie ma tu nic do rzeczy. Powiedziałabym, że oni nie są dobrzy, ani źli, bo nie ma dobra i zła. Zresztą według mojej wiary, bogowie mają nas w zasadzie to gdzieś, a powinniśmy postępować właściwie, nie dlatego, że tak nam mówi wyższy byt, bo inaczej spotka nas kara, tylko dlatego, że tak chcemy i to jest nasz wybór i to my sami powinniśmy wybrać i być odpowiedzialnymi za swoje decyzje. Dobro, zło-to są sztuczne pojęcia. Nasze czyny mogą być niemoralne i niewłaściwe, ale nie jednoznacznie złe, albo dobre. Może się wydawać dziwne, że ja tak uważam. Za nasze czyny odpowiedzialni jesteśmy my. Co prawda biologia częściowo nas usprawiedliwiać może "bo wadliwy mózg", etc., ale... nie możemy brać tego pod uwagę. Temat jest dość delikatny. Uważam, że niemoralne, niewłaściwe jest krzywdzenie siebie i innych- w tym zwierząt, roślin, etc. [oczywiście cele spożywcze i samoobrona stanowią swoiste wyjątki, ponieważ natura tak nas stworzyła, że mięso żreć musimy] oraz nie czynienie swojej woli, życie wbrew sobie.
  13. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
  14. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
  15. Cena nawet, nawet, ale te kolory...
  16. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
  17. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
  18. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
  19. Opowiadanie bardzo zabawne. Oczywiście, nie dało się do końca przetłumaczyć gry słów, ale i tak chylę czoła przed tłumaczem. Autorce, choć tego nie przeczyta, również gratuluję- oryginalnego pomysłu oraz świetnego wykonania.
  20. Nie ma to jak czytać kiepskie fanfiki, nie tylko kucykowe. Od razu mi się humor poprawia.

  21. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
  22. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
  23. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
  24. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
  25. No, akurat u Chińczyków, większości małp, słoni, etc. występuje wyraźny dymorfizm płciowy. Nie występuje [wyraźny dymorfizm płciowy] u wielu ryb [Neon innesa], gadów [zaskroniec zwyczajny], ssaków- określ płeć myszy, nie zaglądając jej pod ogon, co wcale nie oznacza że te zwierzęta są hermafrodytami. U wielu chrząszczy nie występuje dymorfizm płciowy akurat... Akurat końcówka nie ma nic do rzeczy. One równie dobrze mogą się rozmnażać partenogenetycznie, np. z jaj.
×
×
  • Utwórz nowe...