Jump to content

Sakitta

Brony
 • Posts

  282
 • Joined

 • Last visited

About Sakitta

 • Birthday 01/06/1995

Informacje profilowe

 • Gender
  Ogier
 • Miasto
  Lębork

Recent Profile Visitors

35909 profile views

Sakitta's Achievements

Kucyk

Kucyk (4/17)

84

Reputation

 1. W sumie, to nie wiem, czy jestem jeszcze bronym. Straciłem jakiekolwiek zainteresowanie tą bajką. Ostatnio nawet robiąc miejsce na dysku wyrzuciłem wszystkie odcinki MLP, zostawiając z kolei kilka serii anime. Czy to kryzys wiary? A może w końcu wyrosłem? (w końcu 21 lat... zaczynałem mając 18 - no dobra, są i starsi) Mimo wszystko ciepło wspominam serial jak i fandom, ale nic co dobre, nie trwa wiecznie. Teraz... to nawet wstyd mi się przyznać, że pisałem fanfiki do tej bajki... ech... Być może jest to moje pożegnanie. Jutro pewnie wpadnę, żeby zobaczyć, czy trzeba odpowiedzieć na jakieś komentarze, ale na tym już chyba się to skończy, przynajmniej na razie. Może kiedyś jakaś złota igła ponownie przekłuje moje serce i wrócę, ale raczej tak się nie stanie...

   

  Byliście najlepszym fandomem, do jakiego należałem. Do zobaczenia w innych!

  1. Show previous comments  5 more
  2. Sakitta

   Sakitta

   Cytować was nie będę, bo wiele komentarzy bardziej bądź mniej pokrywa się nawzajem, więc ogólnie:

    

   - I tak od dłuższego czasu jestem już coraz mniej aktywny, więc nie robię tego nagle. Gdy zauważyłem, że praktycznie już tu nie wchodzę, postanowiłem domknąć sprawę, ponieważ zawsze tak robię. Dzięki temu rzadziej patrzę za siebie, częściej przed siebie.

   - Rety, to fandom, społeczność fanowska, do której się wchodzi i wychodzi, a co niektóre głosy brzmią, w moim odczuciu, jakbym opuszczał sektę, której przysięgałem lojalność.

   - Kucyki były fajne, w pewnym sensie nawet odmieniły moją mentalność, min. znacząco zwiększając tolerancję, ale ile można. Każdy odcinek z 4. pierwszych sezonów obejrzałem chyba co najmniej 8 razy - przy niektórych to pewnie i tak mało, ale należy zwrócić uwagę na słowa "co najmniej".

   - Fajnie się tu bawiłem, ale to minęło. Poza tym są też inne uniwersa. Do kucyków obecnie czuję... właściwie nic...

   - I tak, wstyd się mi teraz chwalić fanfikami z MLP, zarówno dlatego, że były jakie były, jak i dlatego, że lepiej ich nie pokazywać osobom spoza fandomu, bo mogą je opacznie zrozumieć. Wybrałem kilka bardziej nadających się do tego i przerobiłem je na wersje z ludźmi. Obecnie piszę już tylko o ludziach.

   - A w ogóle wkręciłem się w to, bo miałem deprechę oraz myśli samobójcze i MLP były moją oazą szczęśliwości. A teraz... ze znacznie większym optymizmem patrzę na przyszłość i choć tak naprawdę na studiach mam ciężej, to nie robi to na mnie większego wrażenia, bo nauczyłem się inaczej radzić sobie z problemami. Bez głównego powodu, dla którego byłem w fandomie... jakoś ciężko dalej to ciągnąć.

    

   No to cóż, narka. Nie umieram, tylko idę się wylogować ostatni raz. Na dalsze komentarze już nie odpowiem, ale jak przez przypadek usłyszę kiedyś o kolejnej generacji MLP, z pewnością rzucę okiem na pierwszy odcinek.

    

   Pa!

  3. FrozenTear7
 2. Pociągi SKM wewnątrz niewiele różnią się od autobusów. Cztery miejsca naprzeciwko siebie i korytarzyk przez środek. Było wtedy jeszcze niewielu posażerów i siedziałem sam, otoczony trzema wolnymi miejscami. Podeszła do mnie ładna dziewczyna i zapytała się, czy można się dosiąść. Była to jednak z tych chwil, gdy człowiek myśli, że w końcu odmieni swoje beznadziejne życie, więc ochoczo przytaknąłem i... ona zawołała dwie swoje koleżanki. Przez całą drogę ględziły między sobą...

 3.  Zaplanowałem sobie tyle rzeczy sobotę, a skończyło się na tym, że oglądałem Anime...

  1. Show previous comments  3 more
  2. Sakitta

   Sakitta

   @Uszatka Wiesz, obiecałem sobie nadgonić w niedzielę, ale w sumie w ten poniedziałek nie ma wykładów...

  3. Salto

   Salto

   Ja zaplanowałem oglądać anime i na tym się skończyło. Czuję się spełniony. 

 4. Wyobraź sobie, że twoja dziewczyna jest psychopatycznym mordercą, o czym doskonale wiesz. Leżycie sobie razem w łóżku i próbujecie zasnąć, gdy nagle ona cię pyta:

   

  - Śpisz?

   

  Co zrobisz?

 5. Jechałem se pociągiem po 20:00, czyli wtedy, gdy dzieją się najciekawsze rzeczy. Przód pociągu zajęły studenciaki, w tym ja. Obok nas przeszedł chwiejnym krokiem bardzo zmęczony mężczyzna i zapytał się, gdzie toaleta. Ktoś pokazał mu kierunek, więc tam też się udał. Niedługo później zobaczyliśmy, jak w sąsiednim wagonie doszło do szarpaniny, zakończonej tym, że wyprowadzał go konduktor, jednocześnie wykręcając mu rękę w nawet fachowy sposób. Z tamtego wagonu do naszego przeniósł się inny studenciak. Oczywiście pojawiły się pytania w stylu: "cóż się tam stało?" A ten odpowiada (i tu cytuję): "Piłem sobie herbatę a ten wyciąga fujarę i zaczyna lać!".

 6. Jak będziecie mieli jakieś nieudane opowiadanie, dajcie jako temat: "12. Kończ waść, wstydu oszczędź!". Trochę szkoda, bo kilka tematów jest ciekawych, ale raczej nie zabiorę się za kolejny konkurs do końca tego roku (najprawdopodobniej, bo przecież nieoczekiwanie mogę zostać milionerem, rzucić wszystko i zająć się kucykowymi konkursami). Cóż, mam teraz coś innego na głowie. A więc życzę tylko szczęścia reszcie!
 7. Bo to było jeszcze z opowiadań konkursowych, gdzie Dolar chciał wyłączenia możliwości dodawania komentarzy
 8. Czy jest coś, co gdyby wyciekło, miałbyś niekopytną sytuację jak Twilight?   :wow:  :twiblush2:

   

  20160817131544uid287.png

 9. I jak tam, był ktoś na premierze naszego arcydzieła, które niebawem zgarnie wszystkie oscary, film o prawdzie historycznej: "Smoleńsk" autorstwa Antoniego Maciere... Krauze?

  1. FrozenTear7
  2. Krisu

   Krisu

   No, ja cały seans spędziłem z takim wyrazem twarzy: 

   Untitled.png

  3. Dabrowski

   Dabrowski

   W filmie Jest błąd!!! To nie Amerykanie wysadzili nas samolot dzięki przekupionej smoleńskiej obsłudze lotniska, której członkowie tak naprawdę byli terrorystami z iranu co zatuszowano. To byli chińczycy! Trzeba im wypowiedzieć wojnę. Już macierewicz sie tym zajmie a przy okazji wypowiemy tez wojne paru innym państwom.

    

   3.jpeg

    

    

 10. Są jacyś eksperci (ekspert to ktoś, kto testuje na własnej skórze)? Zastanawiam się, czy codziennie trzeba chodzić spać. Bywało, że gdy w ogóle nie poszedłem spać, a następnego dnia (następnego... można to tak nazwać?) byłem bardziej wypoczęty i energiczny, jak w dniu standardowym. Jak tam u was? Śpicie codziennie? Pytam, bo za parę dni mam pociąg na 7:00 i łatwiej byłoby mi doczekać, niż pójść spać zaraz po północy.

  1. FrozenTear7

   FrozenTear7

   Ja sobie zawsze wyznaczam sen tak, aby spać 7-8h. Podczas szkoły często chodziłem spać tak, że miałem 4-5h snu i też o dziwo nie odczuwałem zmęczenie było supcio. Wydawałoby się że żadnych konsekwencji.
   Ale z czasem to wróci i uderzy. Potem gdy zacząłem się trochę ograniczać w czytaniu nocnym i spałem po 6h czy czasem ciut więcej nawet to i tak cały dzień umierałem i nie miałem na nic sił.
   Można olać spanie raz czy dwa, ale gdyby się chciało tak robić częściej to niestety to wróci po czasie przynajmniej patrząc na to z mojego doświadczenia.

  2. Silicius

   Silicius

   Mam pewne doświadczenie z tym, lubię eksperymentować. Na początku może ci się wydawać, że tylko zyskujesz, ale tracisz na koncentracji i ciągłości myśli. Choć na początku rzeczywiście jest fajnie, ale i tak musisz kiedyś odespać to co straciłaś.

   Jeśli chcesz zaczekać, to dzień wcześniej się po prostu wyśpij i to samo dzień po żeby nie było większych konsekwencji. Sili radzi.

 11. Co tak właściwie oznacza skrót "SS"? Natykam się na różne wersje. Ponoć to Szare Szeregi, choć bardziej skłaniam się przy wyjaśnieniu, że to Starsza Siostrzyczka. A jakie są Wasze pomysły na rozwinięcie tego skrótu?

  1. Show previous comments  9 more
  2. PervKapitan

   PervKapitan

   Właściwie to każdy z nas miał racje, skrót nie ma przecież jedynego słusznego rozwinięcia i w sumie nie rozumiem tego statusu xD

  3. Kuracyja

   Kuracyja

   Jako SS pierwsze wyskakuje w Google Die Schutzstaffel der NSDAP. Zamykam.

  4. Talar

   Talar

   W ogóle się bawić nie umiecie!

 12. Zastanawiam się, czy istnieje coś takiego, jak kultura i sztuka polska XXI w.

  1. Show previous comments  4 more
  2. Sakitta

   Sakitta

   @Talar Ale przyznać musisz, że husaria najlepszą kawalerią była ;)

  3. Talar

   Talar

   Nie rozumiem, co ma jedno z drugim wspólnego.

   Poza tym, taką husarie można porównać do chociażby bomby atomowej. Niby robi rozpierdol, ale głównie się nią straszyło, niż używało. Poza nią, to Polska w tym okresie miało armie na poziomie jaskiniowców, a jak już chwalić, to całość a nie jednostki.

  4. Silicius

   Silicius

   Polecam serie książek FNiN. Pisarz przedstawił w niej Polskę jako kraj kuriozalny, ale z ogromnym potencjałem. (polski naukowiec podczas IIWŚ opracował napęd antygrawitacyjny, Instytut Badań Nadzwyczajnych i prawdziwa sztuczna inteligencja polskiego autorstwa wykorzystywana na całym świecie) jednocześnie nie szkalując przy tym innych narodów.

   Masz w tym Polski bezsens jak np regulacja że w ustawie jest napisanie "Ewakuacja powinna trwać 3-5 minut" i jak będą dwie minuty to nie dostanie się ceryfikatu bezpieczeństwa.

   To jest dopiero sztuka.

 13. Dzięki wielkie za przywrócenie starego systemu ogłoszeń!

  1. The Silver Cheese

   The Silver Cheese

   Nie tylko ty taki chciałaś :squee:

 14. Jestem zaskoczony... gdybym wiedział, że tego typu eksperymenty mają sens, przeczytałbym swoje opowiadanie przynajmniej dwa razy, eliminując literówki i inne bugi XD Swoją drogą, oceny dały mi do myślenia. A gdyby tak każdą literkę zrobić w innym kolorze tęczy na różowym tle i jeszcze gdzieniegdzie powstawiać gwiazdki i rury z Mario? Albo napisać całe opowiadanie za pomocą WordArta i to w alfabecie Morsa w tłumaczeniu na niemiecki (dokładnie gwarę bawarską)? Hmmm... I cóż, do zobaczenia w przyszłych edycjach. Trzeba będzie wymyślić coś unikalnego...
×
×
 • Create New...