Jump to content

The Lord High Protector

Brony
 • Posts

  534
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

The Lord High Protector last won the day on January 17 2015

The Lord High Protector had the most liked content!

3 Followers

Informacje profilowe

 • Gender
  Ogier

Recent Profile Visitors

5974 profile views

The Lord High Protector's Achievements

Nastoletni kucyk

Nastoletni kucyk (5/17)

128

Reputation

 1. Bardzo fajne opowiadanie. Nie wiedziałem za bardzo jak można EQG połączyć z country, truckami i kierowcami, ale teraz już wiem, że można i to w bardzo udany sposób. Opisy sympatyczne, reakcja R. na różne ewenementy wydaje mi się prawidłowa z perspektywy jej historii. W zamieszczony tekst piosenki wplótłbym opis drogi (widoki, ruch, pogoda itd.) bo jej mi najbardziej w opowiadaniu brakowało. Chociaż nie słucham country, to wybrałeś całkiem ładny kawałek i myślę, że wraz z tymi opisami nadałby opowiadaniu filmowego charakteru lat 70. To też jest kwestia gustu, więc nie bierz sobie tego do serca, ale szerszego opisu drogi brakuje. Poza tym wydaje mi się, że wszystko jest z tekstem w porządku, drobne błędy i literówki. Na koniec napiszę, że żal mi było, że R. nie jedzie dalej. Bardzo polecam opowiadanie każdemu, szczególnie ludziom lubiącym długie trasy, słońce i wakacje. Byle do wiosny i LWG!
 2. Wszedłem po jakimś miesiącu przerwy. Popatrzyłem na daty, kiedy, kto i gdzie zostawił komentarz i stwierdzam, że fandom dogorywa. Ktoś zna jakieś fajne fora, strony, gdzie są ludzie chętni poczytać i podzielić się opinią? (mogą być fandomy anime, mogą być literackie, fantasy itp.) Bo zostałbym tu, ale jeśli nie można liczyć na komentarz do czegoś nad czym się spędza nieraz dwa miesiące albo więcej, to nie widzę sensu, tym bardziej, że już się jazda na poniacze skończyła ze 2 lata temu i nie ma siły, żeby się pojawili nowi ludzie. Proszę, nie odczytywać tego komentarza jako niegrzecznego, do nikogo nic nie mam, co więcej większość z zebranych w tym temacie to zaawansowani pisarze, którzy się moim zdaniem tutaj troszkę marnują. Nikomu pisać o kucykach nie bronię, ale według mnie czas najwyższy emigrować. Pozdrawiam serdecznie.
 3. Czyta się przyjemnie i bez jakichkolwiek problemów, wodotrysków również nie uświadczymy. Narracja pierwszoosobowa, siląca się na swobodną, idziesz w dobrym kierunku, ale musisz to dopracować, bo tekst jest za sztywny i ma się wrażenie, że czyta się opowiadanie kogoś, (z całym szacunkiem) kto jest jeszcze na etapie gimnazjum-liceum, wie co i jak, ale musi więcej pisać i czytać, żeby "chwycić" swój styl. Natomiast zdecydowanie jesteś na dobrej drodze, bo widać, że pilnujesz, aby tekst był składny. Dopracuj interpunkcję, bo przecinki są nie tam, gdzie trzeba. Fabularnie nie zachwyca, pogadanka o niczym z wyciągnięciem dosyć oklepanego wniosku, który nadaje się do każdego odcinka Pokemonów jak i na koniec kolejnej części przygód Harrego Pottera. (Ale możliwe, że nie ogarniam już psychiki pospolitego kuca). Tak czy inaczej, warsztacik masz niezły, tylko wymyśl coś z pier... z fabularnym przytupem i postaraj się to dopracować pozwalając sobie na nieco więcej swobody, ale bez zachwiania spójności i przejrzystości tekstu. Pozdrawiam, Ja.
 4. Masz tu, polecane przez samego Rogasia z doliny Hapeła: https://allegro.pl/listing?string=przewód silikonowy 17awg&sourceid=Mozilla-search&order=m&bmatch=base-relevance-floki-5-nga-hc-uni-1-4-0803
 5. Miesiąc czekałem na zwrot kasy z redberet... Za co? Za sukę E&L z krzywą lufą, ale powtarzając za Panem Stanisławem M.: Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło i po okazyjnej cenie, zamówienie otrzymał sklep położony koło Kielc, mam nadzieję, że wszystko będzie w dyntke. W ściśle tajnym spoilerze wrzucam zdjęcie świetnie wykonanej, osiowej niczym rakiety nośne NASA, suki E&L: Także tak:
 6. Real sword wrzuca w wydmuszki palnych chińskich kałachów gearbox. Celcius ptw znowu jest słaby w stocku i nikt w naszym nieszczęśliwym kraju nie wie jak to działa i z czym to jest kompatybilne, gdyby się chciało zrobić z tego dobrą replikę. Lepiej LCT, ewentualne modyfikacje sprowadzają się do: kupić, wsadzić, strzelać dalej.
 7. Ja bym podbijał EQ szybko, w końcu działania wojenne do tanich nie należą. Jednak przed podjęciem inwazji na pełną skalę, zastanowiłbym się czy nie użyć raczej jednostek zmotoryzowanych ze względu na mosty i przede wszystkim drogi w Equestrii, które nie są asfaltowe. Ewentualne błoto może być dużo gorszym przeciwnikiem niż kuce, szczególnie w przypadku, gdy liczy się czas. Natomiast z pewnością nie ograniczałbym się w użyciu lotnictwa i, chociaż to bardzo niehumanitarne, pozwoliłbym na naloty terrorystyczne na największe miasta, panika i chaos wśród kolorowych istotek mogą tylko pomóc, tym bardziej, że większość nie miałby zielonego pojęcia z kim właściwie Equestria prowadzi wojnę.
 8. Jeśli chodzi o transport zaopatrzenia na wojnie to koń robi robotę od... zawsze? Wymyślacie sobie głupie przeszkody. Elektronika pewnie działałaby i tu i tam, chociażby z tego powodu, że tamtejsza fizyka ewidentnie pozwala na działanie mechanizmów, które działają i u nas. Artyleria, czołgi, atomówki... No fajne to wszystko, ale sądzę, że lotnictwo zaorałoby Equestrię wzdłuż i wszerz i to na długi czas zanim ktoś postawiłby na jej terenie nogę. "You know how to stop an A-10, general? Hmm, me neither!" - Malcolm Granger
 9. Ambitne i drogie masz plany. Mam kolegę z VSR, strzela pięknie (strzelałem, widziałem, miodnie to strzelało co się często w snajpach nie zdarza) bodajże na lufie pdi z rhopem i z czymś tam jeszcze w środku robionym na drukarce 3d. Zasadniczo, aby wyciągnąć 100m to potrzebujesz R-hopa, około 500-550fps i dobrych, ciężkich kulek. Od razu Ci napiszę, że wg. snajperów, tłok pchany przez sprężynę jest znacznie lepszy niż mancrafty czy FE P* itp. Tylko pamiętaj, że jak trafiasz ze 100m to twój "ogień" nie będzie zbyt skuteczny, a dlaczego, to zobaczysz w lunecie :D.
 10. Tak. Aczkolwiek... http://www.huffingtonpost.ca/2012/12/11/quantum-stealth-invisibility-hyperstealth_n_2277394.html Jeśli oczywiście to prawda.
 11. http://www.taiwangun.com/s/58850,rc WUT?
 12. Nieee #HPairsoftzabija najszybszy serwis HP w PL, replika zagazowana w jedyne 6 miesięcy!
 13. Rapapara, rapapara, miała ryja, jak kopara! Łydka the best :D

 14. 4.3 Kg (Podobno PP-19 Witiaź od LCT waży więcej niż palny :D)
×
×
 • Create New...