Bertram Quist

Opiekun Minuette
 • Zawartość

  517
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

578 Equestriańska Legenda

O Bertram Quist

 • Ranga
  Szef policji w Ponyville
 • Urodziny 16 Lipiec

Kontakt

 • Strona www
  STEAM: http://steamcommunity.com/profiles/76561198250225954
 • Discord ID
  Colgate#0909

Informacje profilowe

 • Płeć
  Ogier
 • Miasto
  Kraków
 • Zainteresowania
  Interesuje się prawem, psychologią, geografią (głównie sprawy związane z krajami i ich stolicami flagami kulturami ) polityką wiedzą o społeczeństwie i oczywiście MLP :)
 • Ulubiona postać
  -Pinkie Pie
  -Colgate
  -Autumn Blaze

  Tak na marginesie nienawidzę Starlight :/

Ostatnio na profilu byli

3572 wyświetleń profilu
 1. Jak najbardziej Czy planujesz coś dużego na sylwestra?
 2. Autor: CaliAzian Autor: Ambassad0r Autor: sakatagintoki117
 3. Autor: Solar-Slash
 4. Autor: Solar-Slash
 5. Słuchaj, u mnie konkursy przebiegają na luzie Więc jeżeli jakiś uczestnik potrzebuje zmianę wymagań to ja jak najbardziej się temu przyjrzę Dałem małą ilość słów gdyż chce mieć czas sprawdzić tę pracę jak najszybciej. Jednak jeśli opowieść jest dobra i masz na nią pomysł to większa ilość słów jest oczywista. Więc zmieniam wymaganie i nie daję górnej granicy ilości słów Bądźcie kreatywni i nie ograniczajcie się
 6. Witam wszystkich serdecznie w zimowym konkursie literackim w dziale Minuette Najpierw trochę zasad: -Zakazane tagi clop/gore -Limit słów minimum 2000 słów. (Nie ma górnej granicy ) -Minuette musi być postacią pierwszoplanową lub drugoplanową -Minuette może nazywać się Colgate mnie to obojętne -Świat Equestria Girls jak najbardziej dozwolony -Tematyka powinna być klimatu świątecznego -Prace zamieszczany jako link do google docs -Edytowanie zamieszczonej już pracy zabronione -Wspomnę tylko: żeby konkurs miał najmniejszy sens powinny w nim wystartować co najmniej 3 osoby by rozstrzygnąć konkurs. Tyle z nudzenia teraz sprostowanie. Miejsce czas i akcja jest całkowicie dowolna nie musi to być nawet Equestria, może być nawet średniowiecze tysiące lat przed Celestią. Możecie wymyślić własne postacie czy nawet miasta. WSZYSTKO jest dozwolone i zdane na zdolności autora. TERMIN WYSYŁANIA PRAC DO 14 GRUDNIA. Mam nadzieję że o niczym nie zapomniałem Wszelkie pytanie i niezgodności proszę pisać pod tym postem lub do mnie n PW. Powodzenia! Niech wygra najlepszy :* ~Minuette
 7. Wiadomość Automatyczna Temat został zamknięty i przeniesiony do Archiwum Działowego
 8. Wiadomość Automatyczna Temat został zamknięty i przeniesiony do Archiwum Działowego
 9. Jednorożec odpowiedziała na pytanie pegaza: -Chyba że tak jak wcześniej wspominałam: Starlight. Widziałam ją jak wchodziła do tawerny Pod pękniętą lirą, lecz uznałam to za nieistotny szczegół. Wzruszyła ramionami. -I tak, robię własny cydr jak zapewne większość tawern, kilka przepisów mam od dziadka który takie robił. Nie tylko Applejack umie zrobić cydr, lecz pewne jest to że robi najlepszy. Kończąc zdanie z uśmiechem mrugnęła okiem do pegaza. Następnie zwróciła się do starca: -A odpowiadając na Pana pytanie to NIE, oczywiście że nie chciałabym być na waszym miejscu. Sama chcę pomagać innym kucykom, zresztą mam wykształcenie medyczne a bycie dentystą to również pomaganie innym. A co do pana wypowiedzi że "Żaden kucyk nie powinien decydować o życiu lub śmierci innego kucyka" to jak najbardziej prawda, dlatego nie zamierzam już nikogo oskarżać. Powiedziała głośno i stanowczo również uderzając kopytkiem w stół.
 10. Minuette słysząc krytykę starca odpowiedziała lekko zezłoszczona: -Wcale nie oskarżyłabym przyjaciółek by ratować siebie! Po prostu byłam pewna że Lyra ma coś wspólnego z tą sprawą, to przez te ciastka co sprzedaje Lyra wraz z Pinkie. Widziałam je razem gdy obserwowałam tawernę Lyry. Może to nie istotne ale widziałam tam też Starlight lecz nie wydało mi się to podejrzane. Może się myliłam co do Lyry ale to wy spaliliście Twilight a potem ją odrodziliście więc nie mówcie mi o pomyłkach! Po tym ochłonęła i odpowiedziała na pytanie: -O te drzwi chodzi? Tam jest mój gabinet, trzymam tam wszystkie dokumenty oraz przepisy na cydr itp. Dlatego wisi ta kartka by nikt nieproszony tam nie wszedł, na przykład konkurencja. Gdy batpony wstał od stołu i padło pytanie, Minuette skierowała na nią wzrok i rzekła: -Palę węglem, wiem że zdrowiej drewnem ale mam w zapasie trochę węgla i muszę go zużyć, jak to zrobię to raczej przerzucę się na drewno. Ale ważne że jest ciepło. Wtedy miło uśmiechnęła się do zadającej pytanie. Gdy to powiedziała kolejna osoba wstała od stołu, Minuette z uśmiechem odprowadziła go wzrokiem po czym powiedziała do pozostałych: -Wiem że mało się przydaję ale może jest jeszcze coś w czym mogę wam pomóc?
 11. Minuette zrobiła głęboki oddech i powiedziała: -Od jakiegoś czasu każdy dopytuje się mnie o jakieś zepsute ciastka, oczywiście wiem o nich gdyż od pacjentów dowidziałam się że to właśnie u Lyry je kupowali. Nie spodobało mi się to więc postanowiłam ją odwiedzić i spróbować tych ciastek... faktycznie były niezbyt dobre i szybko traciły ważność. Postanowiłam troszeczkę poszpiegować jej tawernę i okazało się że razem z Pinkie sprzedają te paskudne ciastka, wydało mi się to dziwne gdyż Pinkie zna się na pieczeniu ciastek jak nikt. Wy pytacie głównie o wiedźmy więc połączyłam te dwie sprawy i ją oskarżyłam... Tutaj się zawiesiła i dopowiedziała zestresowanym głosem: -A c-co jeśli się mylę!? To przecież moje przyjaciółki! No ale nie mam innych dowodów i nie wiem wiele na ten temat. Nie mam też kogo innego oskarżyć, no chyba że... a nie sądzę. Uspokoiła się, podparła się kopytkiem o policzek i powiedziała zasmuconym głosem: -Większość wiem głównie z plotek od moich klientów czy od tutejszych pijaków którzy siedzą godzinami w mojej tawernie i gadają za dużo... Kończąc zdanie uderzyła głową w stół.
 12. W tym momencie Minuette wróciła do stolika: -Przyniosłam nasz najlepszy cydr! Po czym spojrzała na nowo przybyłego gościa... -Cindy? Ty też tutaj? Nie wiedziałam że też się pojawisz, przyniosłam tylko 5 kufli ale nie martw się, dam Ci swój. Mówiąc to usiadła i podała każdemu z obecnych kufel ich najlepszego cydru. -Eh... już trochę ochłonęłam. Przepraszam za mój stres ale po prostu boję się czarnej magii, możecie mnie pytać o co chcecie. Mam nadzieję że pomogę, choć naprawdę nie wiele wiem. Powiedziała stanowczo.
 13. Minuette ujrzawszy złote monety uśmiechnęła się i wzięła je za pomocą magii. -Podam państwo nasz najlepszy cydr, niech stracę. Następnie potruchtała w stronę baru, goście zostali sami przy stole.