Skocz do zawartości

FLCL (Furi Kuri)


Imeshovy

Recommended Posts

flclSeries.jpg

 

Jak pewnie widzicie - temat ten będzie dotyczył wszystkiego, co jest związane z wyżej wspomnianym tworem.

 

FLCL (jap. フリクリ Furi Kuri; ang. Fooly Cooly) - sześcioodcinkowe OVA stworzone przez studio Gainax (odpowiedzialne m. in. za Neon Genesis Evangelion czy Tengen Toppa Gurren Lagann) i Production I.G. Oprócz tego powstała także dwutomowa manga i trzytomowa powieść.

 

Opis auf Anime Shinden:

 

Naota, dwunastoletni chłopak wiedzie zwyczajne życie, spędzając popołudnia ze swoją przyjaciółką Mamini. Właśnie podczas jednego z takich spotkań chłopiec poznaje Haruko Haruharę, a dokładniej, zostaje przez nią przejechany. Właścicielka żółtej Vespy postanawia zrobić Naocie sztuczne oddychanie, a gdy chłopak odzyskuje przytomność uderza go z caіej siіy gitarą, potrząsa nim parę razy i wyraźnie rozczarowana odjeżdża. Niedługo potem, bohaterowi wyrasta ogromny guz wyglądający jak róg, a z jego głowy wyskakują roboty o dziwacznych kształtach. Jednak to dopiero początek absurdalnych i nieprawdopodobnych wydarzeń zapoczątkowanych przez Haruko.

 

Zakładam ten temat, gdyż ciekawią mnie opinie innych użytkowników forum na temat FLCL, ewentualnie zachęcić tych, co jeszcze nie oglądali (6 odcinków to jeden wieczór do poświęcenia). W moim odczuciu - jeden z największych mózgotrzepów, jakie oglądałem. Fabularnie - początkowo trudno było się połapać, o co tak naprawdę chodzi. Tak, jak w przypadku Eva - symbolizmy etc. Jednak imho anime jest świetne. Każda postać jest wyjątkowa na swój sposób. Kreska, choć już trochę przestarzała, bardzo ładna (a wstawki 3D robią do teraz wrażenie). Genialne OST w wykonaniu The Pillows. Długościowo może i krótkie, ale dla mnie to zaleta, bo można szybko obejrzeć i się szybko zachwycić ^^. Podsumowując - dla mnie fantastyczne anime, przez które nie można przejść obojętnie.

 

No i znajdźcie mi drugie anime, w którym jest nasz kochany Maluszek

:D

34sibf5.jpg

 

Poniżej kilka kucykowych artów z FLCL:

30946+-+cool+Cooly+filly+FLCL+guitar+sco

pinkie_pie_flcl_by_xx2wolffeather1xx-d4l

tumblr_ml3qi17eP81rcj3xeo1_500.gif

fooly_cooly__harupie_and_naota_mash_by_t

rickendasher_by_boneitis-d4j5d7z.jpg

medium.png

RIDEONSCOOTALOOSTAR.png

flcl_scoots_by_ookamithewolf1-d5yc24w.pn

 

Pozostaje mi tylko zaprosić wszystkich do dyskusji :derp2:

Edytowano przez Imesh
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Ta seria nie należy do takich które osobiście bym polecił komukolwiek. Te kilka odcinków oglądałem przez dobre kilka miesięcy tylko dlatego że kończę serię które zacząłem. Ni to romans, ni to mecha... Trochę nieokreslonego humoru, odrobina walki (ta akurat była ciekawa) i kilka całusów okraszone blenderem do mózgu, brakiem oppeningu i dupnym endingiem.

Dla mnie to niewiele więcej niż 3/10. Dam 4 bo lubię te wstawki 3D (szczególnie tą na moście (głowa)) i jej za :yay: bistą gitarę :v

Tapnięte z tej pieprzonej niedziałającej cegły jaką jest Xperia Tipo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem chyba z dwa odcinki, ale to na początku swej przygody z anime. Wtedy nie miałem siły tego oglądać - było dla mnie, europejczyka, za ciężkie. Teraz, kilkadziesiąt serii później, nie mam czasu się za to zabrać.

Ale muszę przyznać, że to mózgotrzep i trudno ogarnąć, o co chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

JimJoy, od razu widać, że nie jesteś targetem tego anime, albo oglądałeś je bezmyślnie. To jest ten tytuł, który z każdym kolejnym seansem "smakuje" coraz lepiej, ale nie jest to coś, co nadaje się po długim, męczącym dniu w ramach odprężenia. Polecam serdecznie myślącym widzom!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... Jakoś nie jara mnie wielkie penisopodobne coś wystające z głowy... co potem okazuje się robotem :v

Mają wielki plus za zanimowanie naszego fiacika ale to i tak nie dla mnie .-.

Tapnięte z tej pieprzonej niedziałającej cegły jaką jest Xperia Tipo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...