Skocz do zawartości

[PC] Karta Graficzna... i inne...


Recommended Posts

Powinieneś podać pierw specyfikacje obecnego sprzętu byśmy wiedzieli czy procesor nie ograniczy możliwości karty, bądź zasilacz nie okaże się za słaby etc. Również pułap cenowy, bo cena bez przesady to wartość względna.

 

Obecnie najtańszą z nowych i opłacalnych kart jest radeon r7 250x (~330 zł), powinna ogarnąć na średnich/wysokich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC jeszcze nie mam :rainderp: Chcę, by cały PC był nie za drogi (3000 zł to max.), bo laptop z którego teraz korzystam to NFS Underground 2 nie umie na najwyższych ustawieniach odpalić :rainderp: chyba że wyłączę V-Sync. Procesor wolałbym z Intel (i5), ale AMD też może być, a z Radeon mam złe przeżycia :tom: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=91113&s=92559&s=55155&s=78622&s=77781&s=69151&s=80162&s=40151&s=78629&s=77608

 

Tu masz cały zestaw łącznie z monitorem i systemem. Ze względu na połączenie intel+nvidia musiałem przyciąć koszty w innych podzespołach, ale wyszło nieźle

Edytowano przez EnergySky
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zasugerował nieco inaczej: http://www.morele.net/inventory/info/1w0bfa/

Co prawda koszt nieco wyższy, ale to dlatego, że w Morele coś drogo monitory stoją. Ale monitor zawsze można kupić w Tech planet, albo gdzieś w okolicy, jeśli znajdziesz taniej. 

A teraz dlaczego tak:

-Dysk 1000 GB zamiast 500, a cena prawie taka sama. Nie wiem ile miejsca zużywasz, ale moim zdaniem, to nie szkoda za takie pieniądze.

-RAM. Nie dość, że tańszy, to jeszcze szybszy.

-Zasilacz tani i sprawdzony (sam mam tej firmy, tyle że 620W i modularny)

-Płyta główna tańsza i ma niezłe opinie.

-660 OC Gaming od MSI jest szybszy od 750TI, a cena chyba nawet niższa.

-Cała reszta oszczędności została pochłonięta przez Windows 8.1, trochę mocniejszy Proc i ten nieszczęsny monitor. Tutaj też kryją się jedyne możliwe oszczędnośći.

Od siebie dodam, że z Morele można nieco negocjować ceny. Niewiele, bo niewiele, ale zawsze. (ja na zakupach za jakieś 3700 utargowałem 100)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szczerze mówiąc to nie wiem. Zawsze możesz ich spytać mailowo, albo złożyć taki zestaw w innym sklepie, który wysyła, albo jest w twoim kraju. 

Jeszcze taniej/lepiej powinno być jeśli spróbujesz ściągnąć ten sam sprzęt ze Stanów.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 3k Bf4 spokojnie pójdzie na nowym sprzęcie na wysokich detalach. Jeśli chodzi kartę graficzną poleciłbym ci GTX760. Karta bardzo dobra za rozsądna cenę. Jeśli chodzi o inne części PC to za bardzo nie znam się na zasilaczach i płytach głównych. wyżej wymieniona karta dość dobrze działa z procesorami Intela- im nowszy tym lepiej. Polecam jednak co najmniej IntelCore i5 trzeciej lub 4czwartej generacji. Jeśli jednak zdecydujesz się na IntelCore i7 to wybierz najlepiej najnowszy procesor, ponieważ ma 4 rdzenie i dość wysoką częstotliwość. Dysk co najmniej 750GB, max 1T bo wyżej nie ma sensu. SSD obecnie nie warto kupować, bo są bardzo drogie. RAMu co najmniej 8GB. Pociągnie wtedy wszystko.

Nie wiem czy zmieści się to w granicach 3k, chociaż pewnie nie. Myślę jednak że warto dołożyć trochę gotówki by mieć kompa który spokojnie przetrzyma kilka lat.

Udanych zakupów ;)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 3k Bf4 spokojnie pójdzie na nowym sprzęcie na wysokich detalach. Jeśli chodzi kartę graficzną poleciłbym ci GTX760. Karta bardzo dobra za rozsądna cenę. Jeśli chodzi o inne części PC to za bardzo nie znam się na zasilaczach i płytach głównych. wyżej wymieniona karta dość dobrze działa z procesorami Intela- im nowszy tym lepiej. Polecam jednak co najmniej IntelCore i5 trzeciej lub 4czwartej generacji. Jeśli jednak zdecydujesz się na IntelCore i7 to wybierz najlepiej najnowszy procesor, ponieważ ma 4 rdzenie i dość wysoką częstotliwość. Dysk co najmniej 750GB, max 1T bo wyżej nie ma sensu. SSD obecnie nie warto kupować, bo są bardzo drogie. RAMu co najmniej 8GB. Pociągnie wtedy wszystko.

Nie wiem czy zmieści się to w granicach 3k, chociaż pewnie nie. Myślę jednak że warto dołożyć trochę gotówki by mieć kompa który spokojnie przetrzyma kilka lat.

Udanych zakupów ;)

Za 3 k nie ma sensu się bawić w I7 duża różnica w cenie kosztem niewiele większej wydajności. Co do SSD to się zgadzam, ze w tym zestawie nie ma na niego miejsca. Gdyby nie monitor, to zgodziłbym się w 100% z przedmówcą, ale  z nim nie zmieścisz się w tej cenie (chyba, że jakaś promocja się trafi albo zastrzyk gotówki.) A jako, że użytkownik sprzętu raczej kręcić nie będzie (popraw mnie jeśli się mylę) to tania płyta, zasilacz i ram, a reszta jak najmocniejsza, czyli to co podałem by się w cenie zmieścić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 3k Bf4 spokojnie pójdzie na nowym sprzęcie na wysokich detalach. Jeśli chodzi kartę graficzną poleciłbym ci GTX760. Karta bardzo dobra za rozsądna cenę. Jeśli chodzi o inne części PC to za bardzo nie znam się na zasilaczach i płytach głównych. wyżej wymieniona karta dość dobrze działa z procesorami Intela- im nowszy tym lepiej. Polecam jednak co najmniej IntelCore i5 trzeciej lub 4czwartej generacji. Jeśli jednak zdecydujesz się na IntelCore i7 to wybierz najlepiej najnowszy procesor, ponieważ ma 4 rdzenie i dość wysoką częstotliwość. Dysk co najmniej 750GB, max 1T bo wyżej nie ma sensu. SSD obecnie nie warto kupować, bo są bardzo drogie. RAMu co najmniej 8GB. Pociągnie wtedy wszystko.

Nie wiem czy zmieści się to w granicach 3k, chociaż pewnie nie. Myślę jednak że warto dołożyć trochę gotówki by mieć kompa który spokojnie przetrzyma kilka lat.

Udanych zakupów ;)

Dziękuję wszystkim za pomoc, najwyżej jak coś będę chciał kiedyś ulepszyć (np. karta graficzna, procesor i zasilacz) to dokupię kiedyś, na razie tylko taka stabilna i dobra budowa jest dla mnie ważna, by spokojnie na nim większość poszła :) A monitor chyba kupię na miejscu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie, że słabsza karta GTX660 jest wyposażona w port umożliwiający złączenie dwóch takich samych kart. W ten sposoób 2 GTX660 (każdy za ponad 600zł) da potworną wydajność ;)

750 też można w SLi łączyć ale to bez znaczenia. Zwłaszcza, że 660 i 750 to prawie to samo (niewielkie różnice, ale chipset ten sam) Gdyby mieć jeszcze trochę większy budzet, to można by mój zestaw wzbogacić o 8 gb ramu zamiast 4. Można to osiągnąć biorąc win 8 zamiast 8.1 i inny monitor (Podobno 8 ma darmową aktualizację do 8.1)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Ale jak tak teraz patrzę, to 8 jest droższy od 8.1, więc to też bez sensu. Z drugiej strony, patrząc przez Allegro, to klucz do 8/8.1 kosztuje 100zł (Około), więc to też jest dobre rozwiązanie. (Trzeba tylko się zaopatrzyć w płytę instalacyjną we własnym zakresie (czytaj, ściągnąć pirata i nagrać)) O legalności wcale nie decyduje naklejka, tylko klucz produktu. A ten otrzymujemy razem z dowodem zakupu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Plany się zmieniły, rodzice jednak chcą mi kupić PC z normalnego sklepu (nazwa: LEFDAL), a tam znalazłem pewnego Acer'a. Dokładnie nie pamiętam jaki to był sprzęt, ale zapamiętałem, że karta graficzna to AMD Radeon R5 235 2GB, a procesor AMD A10 3.7 GHz. Co o nim sądzicie?

 

http://www.lefdal.com/product/data/stasjonar-pc/ACDTSV8EQ010/acer-aspire-tc120-stasjonar-pc To prawdopodobnie ten, nie jestem pewny. Kartę graficzną pewnie kiedyś wymienię tak jak całą resztę (jak bozia da do portfela groszy to wymienię :rainderp:), choć z tego co widzę to ten komputer jest dostępny w sklepie, gdzie widziałem taki, więc to może jest ten :O http://www.lefdal.com/INTERSHOP/web/WFS/store-lefdal-Site/no_NO/-/NOK/ViewStoreFinder-Start?mapStore=E2EKeQuvjpEAAAEoIWI7Uj8R Tutaj sprawdziłem czy to ten sklep. To jest ten :ming:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego ci potrzeba, bo karta jest słaba :P

Głównie do gry :rainderp: W sklepie gdzie ja byłem to był jeszcze komputer z GTX 760 1.5 GB, link: http://www.lefdal.com/product/data/stasjonar-pc/ACDTSQYEQ082/acer-predator-g3-605-stasjonar-gaming-pc

To na pewno ten :ming: Tylko jest jeszcze jeden problem: Koleś od serwisu (NAPRAWIŁEM JUŻ TEN BŁĄD!!! :flutterage:) powiedział, że nie ma Wi-Fi, a od rutera do mojego pokoju jest tyle odległości, że kabel od sieci ledwie do połowy by dosięgnął (zależy jaki), a granie bez internetu nawet jeśli ruter jest w pokoju obok to dla mnie jest dziwne :P

Edytowano przez PanMinish
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acer Aspire, to szczerze mówiąc paskudztwo nie nadające się do grania (ta grafa to śmiech na sali, procek też nie powala.) Po prostu na tym nie pograsz w coś trochę bardziej wymagającego.

Predator już trochę lepiej tylko nie podoba mi się taka dziwna ilość VRAM (1,5gb). Niemniej zawsze odradzam kupowanie takich składaków, bo to potem więcej problemów i wyższa cena niż zakup samych komponentów.

Na twoim miejscu mimo wszystko rozejrzałbym się za sklepem z bebechami, kupił na części i poskładał. To naprawdę nie jest żadna filozofia (złożyć kompa). Mój norweski jest zerowy, ale znalazłem jeden, ale on ma tylko wysyłkowo. https://www.komplett.no/k/k.aspx

Może jakby dłużej poszukać to znajdziesz taki blisko twojego domu i będziesz mógł odebrać osobiście albo coś. Choć teraz chyba wszystkie szanujące się sklepy oferują serwis Door to door. Znaczy zgłaszasz, że coś się zepsuło i kurier przyjedzie po część.

I rada na koniec. Jeśli możesz, to daruj se takie gotowce, szkoda pieniędzy moim zdaniem 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...