Skocz do zawartości

[Konkurs] Wielki konkurs muzyczny - muzycy


Cipher 618

Recommended Posts

UWAGA! Skracam datę oddawania prac. Termin: 19.10 23:39. Szczegóły - tutaj



Zasady uaktualniono dnia 5 października. 

 
Witajcie muzycy. Kochacie tworzyć muzykę? Macie talent? A może dopiero zaczynacie? To bez znaczenia. W tej kategorii liczy się wasza twórczość muzyczna. Potrafisz grać na instrumencie? Spoko. Nie? Też dobrze.
 
Pamiętajcie o jednym. Nie ma taryfy ulgowej, dla tych, którzy potrafią grać na gitarze czy mandolinie. Mniej uzdolnione osoby, mogą skorzystać z programu Music Maker. Każdy ma identyczne prawa. 
 
Wersja demo znajduje się tutaj.
 
Zasady:
 
1. Utwór nie może być dłuższy niż dwie minuty. Przymykam oko na 30 sekund. Przekroczenie limitu (34 sekundy) - ban. 
 
2. Proszę umieszczać utwory na Google Docs. Najlepiej w mp3. Wav zajmują mnóstwo miejsca.
 
3.  Pamiętajcie, że trial działa tylko przez tydzień! (po rejestracji - 30 dni)
 
4. Nie mam nic przeciwko innym programom, śpiewaniu czy instrumentom. Nie wpływają one na ostateczną ocenę!
 
5. Jurry to dowolny użytkownik, który weźmie udział w ankiecie.
 
6. NIE MA, NIE BĘDZIE podziału na muzykę "zwykłą" i elektroniczną. Nie obchodzi mnie to, czy zagraliście na waltorni czy syntezatorze. 
 
7. Nie mam nic przeciwko zespołom. Mimo to, nie wpływają one na ocenę. 
 
Edit. Magix działa, pozwala na zapis do mp3 - do dzieła!  :enjoy:

Edytowano przez Triste Cordis
edycja zasad
Link do komentarza

Tematyka (w muzyce?) oczywiście, że dowolna. Na stronie są 4 wersje. Niestety brakuje klasycznej. 
 
1. Na stronie są 4 wersje trial. Gatunek dowolny.
2. Można zamieścić tylko jeden utwór. Zamieścisz dwa i więcej? Praca się nie liczy. Oczywiście można wprowadzać poprawki, ale pamiętajcie - jedna osoba, jeden utwór. 
3. Tematyka (?) jak najbardziej dowolna. Aha, możecie też nagrać swój głos. Jest tam taka funkcja :P
 
O ile się nie mylę po pobraniu wszystkich wersji, sample łączą się.   - Przepraszam dotyczyło to programu e-Jay, którego ogarnąć nie mogą chyba, nawet sami twórcy :derp: MAGIXa nie używałem od kilku lat, ale z tego co widziałem niewiele się zmienił.

 

Po prostu wybieramy kategorię (bass, vocal etc.) i przeciągamy "kafelki". Można je rozciągać, aby nie wrzucać n-tu trwających po 5 sekund sampli xD

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza

Nie trzeba mam nadzieje obowiązkowo uzywać tego programu?
Pytam, bo właściwie w każdym poście o nim wspominasz, co robi wrażenie mocnego naciskania na jego użycie, zaś ja ostatnio zaczęłam trochę próbować swoich sił w muzyczeniu, jednak używam innego programu i nie chciałabym teraz zaczynać próbować ogarniać innego.

Link do komentarza

Gwoli wyjaśnienia:

 

1. Naciskałem na Magixa z jednego powodu = takie same szanse. Jeśli jednak ktoś chce nagrać kawałek w inny sposób, nie mam nic przeciwko. Pamiętajcie jednak, że nikt nie dostanie dodatkowych punktów, bo zaśpiewał czy zagrał na gitarze. Każdy ma takie same prawa. Bez względu na to, jak powstanie utwór. 

 

2. Cover? Proszę bardzo :)

Link do komentarza

Kiedyś powinien być konkurs osobno dla elektronicznej i osobno dla "rzeczywistej" muzyki bo to 2 tak różne rodzaje muzyki w kwestii brzienia i sposobu ich tworzenia, że ocenianie ich na tych samych zasadach wydaje mi się absurdalne. x.x Taki konkurs w kategorii osobno Vinyl i Octavii. ;D

Edytowano przez Burning Question
Link do komentarza

Voilà!
Utwór posklejałem z sampli, które nagrywałem nie dalej niż miesiąc temu oraz pięciodniowego wkładu. Jest to wersja konkursowa, finalną może zaprezentuję kiedy indziej (Ale kogo to obchodzi). Tak więc miłego słuchania :)https://docs.google.com/file/d/0BxKlPQ6ebOhbbzFVQ2xORVNkQ00/edit

EDIT: najlepiej słuchać na słuchawkach

 

Naprawiłem ci link i zmieniłem ten cholerny kolor na automatyczny. Mam tego dość  :burned: 

 

Triste

 

 

Dziękuję serdecznie i przepraszam za kłopot.

Edytowano przez The Rain
I znowu... AUTOMATYCZNY KOLOR!!!
Link do komentarza

Voilà!

Utwór posklejałem z sampli, które nagrywałem nie dalej niż miesiąc temu oraz pięciodniowego wkładu. Jest to wersja konkursowa, finalną może zaprezentuję kiedy indziej (Ale kogo to obchodzi). Tak więc miłego słuchania :)https://docs.google.com/file/d/0BxKlPQ6ebOhbbzFVQ2xORVNkQ00/edit

 

Naprawiłem ci link i zmieniłem ten cholerny kolor na automatyczny. Mam tego dość  :burned: 

 

Triste

Hmm, chyba coś jest nie tak z plikiem, przynajmniej u mnie (zamiast czasu jest -:--, odtworzyć się nie da).

U mnie po pobraniu jest OK. Spróbuj TEGO

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza

Zasady uległy niewielkim zmianom. 
 
- Stworzyłem temat w którym, możecie dyskutować na temat muzyki. 
- Utwory związane z MLP proszę zamieszczać na Google Docs. Powód jest prosty. Istnieje (bardzo) niewielka szansa, że snajperzu z Hasbro was namierzą :rainderp:

- Ten temat służy do zamieszczania utworów, lub zadawania pytań. Off-top znajdziecie w osobnym wątku  :fluttershy5:

Link do komentarza
  • 2 weeks later...

Zdziałałem cuś, szkoda, że termin tak krótki, a w szczególności na tworzenie muzyki.
Mówiąc szczerze, trudno jest robić utwór, którego przesłania się nie zna, dlatego poszedłem w coś lżejszego,

bardziej odprężającego, ni wyszło tak jak bym chciał. :flutterblush:
Dzieło sztuki jest dziełem, gdy artysta uzna, że dzieło jest ukończone. ;)

https://drive.google.com/file/d/0B-MOZZsyyijLeGJneFJFSWNYYm8/view?usp=sharing

Użyłem programu FL Studio 10

Link do komentarza

Ostateczne wyniki dla muzyków:

 

Słuchałem waszych utworów na słuchawkach, dość głośno. Chciałem skupić się tylko na nich, a nie Faktach, które ogląda ojciec w pokoju obok :P

 

Do rzeczy:

 

Pisklakozaur 3pkt - świetny kawałek, serio. Miałem wrażenie, że pochodzi z "nazwa gry remake HD". Propozycja - poćwicz i zajmij się tworzeniem fandomowych utworów? Ok?  :lyrahappy:

 

Coming TrueMusic 2pkt - nie było tak źle. Nie odbierz tego jako: "Triste nie wiedział jak napisać do pupu". Wiedziałeś co robisz, zmieniałeś fragmenty (środek), basy mogły być trochę bardziej intensywniejsze, ale to twój utwór. Za jedno obrywasz w łeb poduszką - wokal. Zbędny. Mimo to, niezłe. 

 

The Rain - 1pkt - kurcze... początkowo miałem DUŻE wątpliwości, komu przyznać drugie miejsce. Tym bardziej, że początek twojego utworu sprawił, że zatęskniłem za Unreal'em (6 sekunda). Serio! Przez ciebie do niego wrócę! :lyra3:  Ok, na serio. Wszystko fajnie, miło się słucha, aż tu JEB... pierwsza minuta i: "piiii piii piiii". Zbyt wysokie tony (strasznie piskliwe), do tego miałem wrażenie, że zapomniałeś wyłączyć efekt "flanger"

 

Mimo to - dziękuję za wasze starania 

 

Proszę o przesłanie pełnych adresów. Swoje nagrody otrzymacie po 10 listopada (brak gotówki)

Link do komentarza
  • 2 weeks later...
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...