Jump to content

Akame Ga Kill


Avro
 Share

Recommended Posts

Jeżeli ktoś jeszcze nie ogląda to gorąco zachęcam do naprawienia tego błędu.

Seria opowiada o losach Tatsumiego, który aby uratować swoją wioskę przed nędzą postanawia rozpocząć karierę w armii stolicy. 
Jak się prędko okazuje życie nie jest tak sprawiedliwe a rząd nie jest taki dobry jak myślą prości ludzie. I w tym momencie wkracza antyrządowa grupa "Night Raid", której członkinią jest między innymi tytułowa Akame.

Seria jest shounenem z bardzo przyjemną kreską, animacją i soundtrackiem a walki stoją na naprawdę wysokim poziomie.
10718698_823838167647575_1636993216_o.jp

Link to comment
Share on other sites

Shounenem, w którym dobrzy często dostają po mordach, a ludzie są traktowani jak śmieci, wieśniaczki gwałcone, dobrzy kolesie torturowani a ci źli mają fajniej. Dla dzieci od lat 3.

 

A tak na serio, anime nie oglądałem, ale widziałem mangę. Bardzo dobra, aczkolwiek dość drastyczna moim zdaniem. Jesli nie masz nic przeciwko nerwom przy każdej walce, bo któraś z twoich ulubionych postaci może umrzeć w KAŻDYM możliwym momencie walki, to polecam.

Link to comment
Share on other sites

Czy anime w porównaniu do mangi aż tyle gorzej wypada, to nie jestem pewien, może dlatego, że ludzi w pełnej krasie ciętych na pół nie mogą w tv rzucić, cenzura może boleć, ale czy to w shounenie ważne? NIby oglądam anime i czytam mangę, ale nie widzę różnic rażących tak bardzo jak w mahouce (anime i powiesć).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Nie jestem anime maniakiem, nie poświęcam całego wolnego czasu na to... ale obejrzawszy aktualnie 16 odcinków stwierdzam, że jest ok, ale jendo mnie martwi

Czy serio ta siostra Akame musi być taka OP i Lajonej (czy jakoś tak) odcieli rękę, a tu pfff co tam odrośnie... i jeszcze ten koleś co się zdetonował razem z imperial armsem... znając naszych rebeliantów to przeżyją i to jeszcze pokonają Esdeath...

Link to comment
Share on other sites

Najfajniejszą rzeczą w tym anime jest to, że bohaterowie nie są aż tacy OP i nie zawsze wychodzą z opresji cało :P

Tylu już naumierało, że nawet nie jest mi smutno xd

 

Halik:

Specjalną zdolnością teigu Leone to regeneracja, a w najnowszym odcinku było wspomniane, że razem z Lubbą mogą tę rękę "naprawić" (Lubba ją przyszyje czy coś, a Leone doda jakiś swój superpowah)

Kurome jest na drugach ze stolicy, to maszyna do zabijania, więc dlatego jest taka OP.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Z tym odcinaniem ręki różnie bywa... w hxh też koleżka zachował spokój po odcięciu ręki. Jeżeli mamy anime skupione na walce, gdzie postaci tracące kończyny mają olbrzymie doświadczenie, to oczywistym dla nich jest że wpadanie w panikę po utracie kończyny czy 2 tylko pogorszy sytuację. Beż tej rąsi mają jakieś (może i marne) szanse wygrać/przeżyć.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...