Skocz do zawartości

[Zabawa] Tworzymy cukierki dla Lyry!


Cipher 618

Recommended Posts

1. Zła zachowanie imigrantów w Equestrii.

2. TO: https://youtu.be/U-EQJA8Ahac.

3. Zastąpienie wyrazów "Serbia", "Serbowie", innych ludzkich nazw i wszystkich ludzi nazewnictwem tychże emigrantów i kucami.

 

Przepraszam, jeśli ten post kogokolwiek uraził - zdaję sobie sprawę, że w latach '90 na terenie Jugosławii toczyła się seria wojen, które pochłonęły tysiące istnień. Niech wszyscy, którzy byli ich ofiarami spoczywają w pokoju.

Cóż, dość kontrowersyjne, ale nie popadajmy w jakąś paranoję.

Po zjedzeniu cukierka, Lyra otrzymała dar "wykrywania" Podmieńców, które to Celestia przygarnia z uśmiechem na ustach. Oczywiście dopóki nie zrobią czegoś złego, ale dotyczy to każdego kucyka. Podmieńca czy nie... Niestety wielu Podmieńców straciło szansę zostania pełnoprawnym mieszkańcem Ponyville i okolic, ze względu na łamanie prawa i bycia niegrzecznym.

 

Dużo, duuuuużo pieniędzy

Chęć ich wydawania

Przeceny w sklepach

- Lyra, po co nam choinka? Jest lato!

- Bon Bon... była na wyprzedaży.

- A ta kurtka dla pegaza?

- Przecena 50%

- Gumowy kurczak - zabawka do gryzienia dla psa? Przecież nie mamy psa!

- Ej, 70%... grzech nie kupić!

- I te książki? Rzut podkową mamy bibliotekę!

- Bon Bon... 60% Wiesz ile zaoszczędziłam?

- Lyra... to już kupnoholizm

- Ile to kosztuje... I co ma do tego "kupa"?

- :facehoof: 

 

Pokora

Ryż

Woda.

 

Lyra spokojnie i z pokorą zjada "ryżowego" cukierka. Zjeść można, ale niekoniecznie trzeba...

 

Kisiel malinowy

Trawa

Kamień

 

TRZASK!

- Ups... Lyra, ktoś tu chyba pójdzie do Colgate

- Ale szmieszłe  :lyra3: 

 

Gwiezdny pył

Figle

Smocze łuski

 

Lyra, z niewyjaśnionych nikomu przyczyn, postanowiła poflirtować ze Spikiem. O dziwo Rarity jest zazdrosna... :wat:  

 

Konfetti klauna

Diamentowy pył

rzęsy czarodzieja*

 

*-pozdro dla kumatych.

Lyra blokuje drogę do ubikacji dla Bon Bon. Trzyma w kopytach mopa i drze się: "YOU SHALL NOT PASS!!!" Z mopa spada fontanna konfetti. Lyra mówi sama do siebie: "kurcze, miało być... inaczej".

 

mlfw1079_medium.jpg

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczypta magii 

Odrobina miłości

Tuzin łagodności

Lyra otrzymuje cukierka, który uczy ją jak przyrządzić eliksir "niewyleczalnej" miłości. Czuje, że wlewając go do zbiornika wody pitnej, zrobi coś dobrego dla Ponyville. Skutki są opłakane...  

 

Fizyka

Matematyka

Elektrotechnika

"- Bon Bon, czy wiesz, że jeśli używając monochromo-matematycznego ściemniacza powietrza, będę mogła obliczyć wzór, który będzie niepodważalnym dowodem na istnienie ludzi?" Bon Bon, nakłada na Lyrę karę - zero cukierków przez miesiąc. Najwidoczniej poziom cukru, przekroczył wszelkie możliwe granice.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triste Cordis

Dayan

Cahan

 

- Oho... Triste, lecisz do piekarnika!  :cheese:

- Lyra, a ty mnie zjesz. Aha, mówiłem ci, że lubię kokosy?

 

Niestety Bon Bon odmówiła przerabiania - jak to ona nazywa - Alicornów na cukierki. Po pierwsze są z mięsa, po drugie są Alicornami.

 

Ziemniak

Jabłko

Czosnek

 

Okazało się, że cukierek jest doskonałym, naturalnym antybiotykiem poprawiającym trawienie oraz perystaltykę jelit. 

 

Fedora

Mafioso

Film noir

 

Lyra zmieniła umaszczenie na dziwaczny kolor. Podłożyła też Bon Bon rybę pod drzwi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burak

Pomidor

Woda utleniona

 

- Yyy... Lyra... Nie pytaj, dlaczego ten cukierek tak piecze. Masz uszkodzone dziąsła, a to coś leczy rany... co trochę boli. 

- TROCHĘ??? Dawaj czekoladę, bo mi dziąsła na wylot przepali  :lyra3:

 

MLG

TO (Uwaga mogą wystąpić szybko migające światełka)

C4

 

BUM!!! - i po kuchni. 

 

PS. Dzięki za ostrzeżenie o "światełkach" - nie oglądałem tego. I nie obejrzę (Triste)  :lyra:

 

Czosnek

Nosferatu

Komar.

 

Komar odpada - mięso (co prawda w śladowych ilościach, ale jednak)

 

Cukierek eksplodował po połączeniu tak skrajnych składników: książka o wampirze oraz czosnek.

 

Chmura

Wata cukrowa

Bita śmietana

 

Lyra idzie wściekła po drabinę, żeby zabrać cukierka wiszącego pod sufitem.  :eww:

 

Ziemniaczki

Więcej ziemniaczków

Budyń waniliowy

 

"Bon Bon... to ma być cukierek? Wygląda jak pyza z budyniem" 

"Sorry, takie dostałam składniki"  :bonbon:

 

Szokolada

Mlyko

bedzie lało

 

Lyra, przez okno spogląda w niebo, po czym mówi:

 

- "Bon Bon, szmaszne to, ale szbieraj pranie bo będzie lało"

- "Niebo jest bezchmurne, pegazy zapowiadają opady na piątek. Mamy poniedziałek"

- "Szaufaj mi... szuję to pszez kości"

- "I dlaczego, tak dziwnie mówisz?"

- "Szama nie fiem. Mosze to przes tego sukierka? Szama sprubuj" [ Bon Bon zjada ]

- "Na litoścz Szelestii... Jak to odwróczić"?  :bonbon2:

- "Nie wiem, ja tu tylko tesztuję..." 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śnieg

karmel

czekolada

Lyra spogląda na efekt końcowy: lód karmelowy w czekoladzie. Klacz zaczyna biegnąć w twoją stronę wrzeszcząc: NO CHODŹ TU, MORDO TY MOJA!!! Od ponad 30 stron, nie jadłam czegoś tak pysznego  :pinkie2:  (Ja bym uciekał. Czasami Lyra potrafi przytulić... dość mocno - ostatnio "przytuliła" mnie tak bardzo, że strzeliła focha, po tym jak ją odepchnąłem. Wybacz, muszę pogadać z Bon Bon)

 

- Bon Bon, to miał być cukierek, a nie lód na patyku - takie zasady  :burned: 

- Cukierek z NORMALNYCH składników... Skoro ty złamałeś zasadę, to ja również mogłam to zrobić.  :hmpf:

 

 

Pokrzywa

Rododendron

Marchewka

 Kucze, niby wyjątkowo dziwaczna zabawa, a może tyle nauczyć :) Nie miałem pojęcia czym jest drugi składnik. Teraz już wiem.

 

Lyra zjada dziwacznego cukierka, który wedle Bon Bon ma właściwości lecznicze. Tylko dlaczego grzywa Lyry stała się ryża?  :rarity5: 

 

Burak cukrowy

Jajko na twardo

Mięso z trawy.

 

Chałwa

Proszek do pieczenia

Jakiś inny dowolny składnik.

 

To sześć składników  :stare:  Mają być trzy. Bon Bon wraca do dzieciństwa i robi wyliczankę: "tego szkoda, tego szkoda, wywalimy tego smroda..." Ostatecznie na stole zostają: burak cukrowy, chałwa, cukier. Cukierek smakuje paskudnie, ale lepsze to niż przemycanie mięsa w trawie :P

 

PS. Co prawda to tylko zabawa, ale ma swoje zasady. Każda propozycja, która będzie miała więcej lub mniej niż trzy składniki, zostanie pominięta.  :pinkiep: 

 

Tymbark

Frugo

Coca - cola

 

Lyra jest bardzo pobudzona, co nie wróży nic dobrego. A zjadła tylko wieloowocowego cukierka, z dodatkiem kofeiny (która jest składnikiem Coca-Coli, dzięki czemu uzależnia :) - ciekawostka naukowa ) 

 

Mirinda

Pomarańcz

Woda

Lyra podskakuje pod sufit - dawno nie jadła tak pysznego "sczelającego", pomarańczowego cukierka. Po zjedzeniu kilograma, beknęła tak głośno, że Bon Bon przez kilka sekund słyszała pisk w uszach. Pomijam "zapach" jaki roznosił się po domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie dwa dni, a tu tyle fajnych propozycji. Dzięki  <3

 

Azalia 

Bez 

Winogrona

 

Azalja? I po raz kolejny, człowiek się czegoś nauczył :) "Najdroższa Księżniczo Celestio... Dziś dowiedziałem się czym jest Azalia..." xD 

 

Cukierek jest do niczego. Bon Bon przeczytała to: Azalia bez Winogrona. Azaliowy cukierek, należy do grupy tych, które zjeść można, ale niekoniecznie trzeba.

 

Petarda

Fajerwerk

Większa petarda

 

Szyby w okolicznych budynkach wyleciały z  hukiem, po 2 minutach od włożenia składników do piekarnika. Lyra i Bon Bon leżą półprzytomne. Piszczy im w uszach, a z domu przez rozwalone okno, wydobywa się dym. 

 

zap jabłka

lukrecja

melon

 

Bon Bon stworzyła pierwszy w historii Equestrii, "energy drink" w postaci cukierka. Lyra nie spała przez tydzień. Gdy ten "odpuścił" padła i przespała na podłodze dwa dni. 

 

Mięso nie będące mięsem, a wyrobem mięsopodobnym imitujące mięso.

Cytoplazma

Fluttershy grająca w "I Am Bread"

 

Mimo, że to nie mięso, ale wygląda jak mięso. Bon Bon wściekła wywaliła ten składnik za okno. A co do Fluttershy i cytoplazmy...

 

MfiErcN.jpg

 

1.Beton.

2.Beton.

3.Beton.

Bon Bon, wiedząc, że Lyra połyka mniejsze cukierki w całości, tym razem stworzyła coś w rodzaju draży. Lyrę czeka długie "posiedzenie na tronie" (o ile go nie rozstrzela).  

 

M&Msy miętowe

Krówka miętowa

Mięta

Lyra ma wrażenie, jakby zjadła kostkę lodu. Taką, która ma -200 stopni. Zapija to wszystko wodą pogarszając sytuację. Są i plusy. Ma świeży oddech.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...