Skocz do zawartości

ArroyoPl on DeviantART


Arroyo

Recommended Posts

Witam wszystkich w temacie dotyczącym mojego profilu na DeviantART! Będe zamieszczał tutaj swoje prace, a Wasze zadanie polega na wyrażeniu swojej opinii na ich temat, oraz konstruktywnej krytyki. No dobrze, na początek pokażę Wam projekt, który ukończyłem wczoraj: http://fav.me/d56z41e. Lubię także rysunki wykonane tradycyjną metodą, chociaż ostatnio mam z nimi spory zastój. Jestem pewien, że wrócę do rysowania na kartce, tylko nie wiem kiedy. Zachęcam więc do obejrzenia również moich starszych rysunków.

Pragnę jeszcze pochwalić się Wam moją poprzednią pracą, gdyż uważam że jest to mój dotychczas najlepszy projekt. Oto ona: http://fav.me/d52h7aj. Oceniajcie, komentujcie i wyrażajcie swoje opinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Fakt, ten napis jest chyba trochę za mały. I ta czarna przestrzeń z tyłu... Co myślisz o dodaniu jakiegoś delikatnego, rysunkowego tła? Takiego co by oddawało klimat, ciemnego i nie skupiającego od razu uwagi... Dyskretnego no. Zniszczone miasteczko albo cmentarz :rainderp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniszczone miasteczko, albo cmentarz nie pasowałyby :P. Ale macie rację: tło w przypadku Hitpony: Absolution jest zbyt puste. Przy tworzeniu tej pracy, wzorowałem się na dwóch tapetach:

Dołączona grafika

Na tym oparłem pozę Rarity. Natomiast puste tło wziąłem stąd:

Dołączona grafika

Jednak tutaj jednolite tło pasuje, bo większość obrazka zajmuje Agent 47. Dziękuję za konstruktywną krytykę, może kiedyś zrobię drugą wersję obrazka, gdzie poprawiłbym pokazane mi błędy.

Oprócz tego, chciałbym pokazać Wam kolejny rysunek: http://fav.me/d5ctq93. Przedstawia kucykową wersję żołnierza w chemicznym kombinezonie z gry Metal Gear Solid (dokładne info w opisie). Szczególnie tutaj czekam na Wasze opinie i sugestie, ponieważ jest to mój pierwszy rysunek wykonany tradycyjną metodą od długiego czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem go zamieścić z podstawowego powodu: gdyby kombinezon był nieszczelny, to praca byłaby pozbawiona sensu. Gdzie podział się ogon? No cóż, został ostrzyżony. Planuję w najbliższym czasie zrobić elektroniczną wersję (przy użyciu Gimpa), więc wyczekujcie nowych rysunków ;) !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Chciałem przy użyciu Gimpa powtórzyć swój rysunek, ale niezbyt mi to wychodziło (na komputerze lepiej udają mi się bardziej 'regularne' rzeczy). Tak więc narysowałem kolejny rysunek tradycyjną metodą: http://fav.me/d5e76o. Przedstawia on skucykowaną postać Cyborg Ninjy, przedstawiającą się jako Deepthroat z gry Metal Gear Solid. Powiem szczerze, że niezbyt mi się udał, ale chciałem usłyszeć Waszą opinię i krytykę, szczególnie jeżeli chodzi o proporcje, bo z tym mam największy problem.

(Czy tylko ja mam problem z linkiem do mojego ostatniego arta? U mnie pisze, że strony nie znaleziono... W razie kłopotów wejdźcie po prostu na mój profil i wybierzcie najnowszą pracę.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy art jest połączeniem gry Metal Gear Solid z odcinkiem 'Read It and Weep': http://fav.me/d5f01wh. Proszę Was o wszelkie opinie, sugestie, oraz konstruktywną krytykę. Starałem się, aby projekt był co najmniej na poziomie Dash & Pinkie: Dead Ponies, które jest jak dotąd moim flagowym artem.

Mam również pytanie do osób rysujących kucyki w Gimpie: mianowicie, jak? Wszystkie moje dotychczasowe prace, to głównie powycinane rendery, ale jak samemu od zera narysować taki wektor? Macie jakieś sposoby, albo znacie jakiś dobry poradnik który mógłby mi w tym pomóc?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

No nic, szkoda że nikt nie pokusił się o skomentowanie poprzedniej pracy. Wrzuciłem na swój profil kolejną ponifikację gry Metal Gear Solid: http://fav.me/d5hgro9. Przedstawia Rainbow Dash w stroju Solid Snake'a z Sons Of Liberty. Tak jak zawsze, czekam na Wasze sugestie. Powiedzcie, powinienen wymazać ołówek przed pokolorowaniem? Czy może wyostrzyć kontury cienkopisem tak jak w przypadku skucykowanego strażnika z MGS?

Aha, oczywiście możecie wyrazić opinię na temat poprzednich prac, bardzo bym się ucieszył.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pamiętacie mój poprzedni rysunek przedstawiający skradającą się Rainbow Dash? Otóż zrobiłem jego komputerową wersję przy użyciu Gimpa: http://fav.me/d5ilktm. Proszę bardzo o wyczerpującą krytykę, jako że jest to moja pierwsza praca tego typu - wcześniej używałem tego programu jedynie do wyciania i drobnego edytowania renderów. Możecie również poradzić, jakich powinienen użyć narzędzi.

Jak zawsze mawiam, konstruktywna krytyka mobilizuje do pracy, a uczymy się na błędach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że moje prace spotykają się z tak małym zainteresowaniem. Oczywiście zachęcam do komentowania poprzednich rysunków, natomiast dzisiaj przedstawię Wam mój nowy projekt: http://fav.me/d5iw8i1.

'Wcisnąłem' Rainbow Dash w mundur niemieckiej Bundeswehra, który kupiłem sobie do ASG (pisałem o tym tu). Czekam na Wasze opinie, nie bójcie się ponarzekać - powiem że nawet bardziej lubię słuchać czyjegoś narzekania na moje prace, bo dzięki temu motywuję się do narysowania ładniejszego rysunku następnym razem ;). Uczymy się przecież na błędach, więc śmiało wytykajcie wszelkie niedociągnięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dziękuję :D. Tylko dlaczego jest niepraktyczny? Jest to standardowa bojówka Bundeswehra. Chyba że masz na myśli kieszenie, z których kopytkami raczej nic by nie wyciągnęła (chociaż należy zaznaczyć, że Daring Do też takie miała). Dzisiaj uploadowałem kolejną pracę: http://fav.me/d5lbz02.

Skucykowałem Raidena z drugiej części Metal Gear Solid. Rysunek miał być połączeniem tej pozy Pinkie z pozą wyglądającego zza ściany Raidena. Niestety, nie do końca mi się to udało (nie dobrałem proporcji i ani ściany, ani wychylenia nie widać). No i trochę jej twarz mi nie wyszła, niestety. Jest to pierwsza moja praca, gdzie próbowałem zabawy ze światłocieniem, z różnym skutkiem. Tak jak zwykle, piszcie swoje opinie komentarze itd., konstruktywna krytyka mobilizuje do pracy :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rysunki, to muszę powiedzieć 2 rzeczy na wstępie- 1. Jestem cholernym perfekcjonistą. 2. Nie umiem rysować ni w ząb :rainderp: Jeśli już muszę to rysuję 3 razy dłużej niż ustawa przewiduje, ale o dziwo moja dokładność częściowo nadrabia brak obycia z ołówkiem. Co do przedostatniego rysunku, RD w mundurze- jeśli chodzi o niepraktyczność, Syrenka miała chyba na myśli jego... jaskrawość. Tęczowe moro jakoś nie sprawia że trudniej się do ciebie celuje. A ostatni rysunek: Ambitnego zadania żeś się podjął. Z konstruktywnej krytyki: Twoja Pinkie to ABS (Absolutny Brak Szyi). Powinieneś był dać jej szyję może nawet odrobinę dłuższą niż na pozie Pinkie na której się wzorowałeś. Resztę (tzn. proporcja, brak wychylenia) już zauważyłeś. To, co moje oko perfekcjonisty wychwyciło: można by dać dłuższe ręce, poza tym niech większa część kopyt wystaje z rękawów. Prawa ręka przy wychyleniu wyglądałaby lepiej trochę bardziej na lewo, przysłaniając ogon zamiast korpus. Za mało puszysta grzywa w stosunku do głowy. Z kształtem głowy i twarzą- sam twierdzisz- coś można zrobić. Ale to akurat nie jest źle, i tak świetnie sobie nimi radzisz. Może lepiej byłoby (skoro już się wychyla) zrobić profil, bez drugiego oka? To co jest istotne to żeby wydłużyć, i przez to wysmuklić sylwetkę. Światłocień wyszedł Ci dobrze, żałuję że nie poważyłeś się użyć go także na korpusie, bo na rękach wygląda spoko. Szczegóły techniczne stroju też widzę starannie dopracowałeś. (Wprawdzie ja bym się babrał godzinę z tymi krzywiznami na klatce piersiowej z cyrklem w ręku obracając to na wszystkie strony żeby równo wyszło... ale właśnie dlatego to ty rysujesz a ja piszę za długie posty :rainderp: ) Ogółem szacun za sięganie dalej, Arroyo! :fluttershy5:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hm, właściwie skoro cała Equestria jest taka jaskrawa, to tęczowe moro może nie jest wcale takie złe ;). Ogólnie, bardzo dziękuję za konstruktywną krytykę. Moim zdaniem właśnie tak ma wyglądać komentarz: opisujący każdy szczegół i sugerujący co należałoby poprawić.

Oprócz tego spieszę z przedstawieniem kolejnej pracy: http://fav.me/d5mijtl.

Trochę wyjaśnienia. Początkowo chciałem zrobić ponifikację najemników Gurlukovicha (wiem że temat serii Metal Gear Solid staje się już pomału nudny), jednak w kolorach nocnych. Stąd kontury munduru są narysowane właśnie czarnym cienkopisem. Później stwierdziłem, że ubranie zbyt słabo kontrastowywałoby z kominiarką i butami, plus jeszcze skopane proporcje, więc pomyślałem że zrobię z tego 'szeregowego kucyka'. Kto wie, może niedługo narysuje swój projekt kuca wyszkolonego do zadań specjalnych (bo w moim mniemaniu właśnie takimi najemnikami byli ludzie Gurlukovicha). Co do dzisiejszej pracy: nie wyszła mi tak dobrze jak chciałem i nie pobiła jakością wcześniejszego kucyka w kombinezonie chemicznym na którym była wzorowana (spostrzegawczy zobaczą podobieństwa). Z drugiej strony, jest to drugi rysunek w którym bawiłem się światłocieniem i myślę, że wyszło mi to dobrze. Zostawiam to jednak Wam do oceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dzięki za treściwy komentarz ;p. Ostatnio mój profil trochę usechł, dzisiaj wrzuciłem za to dwie prace.

Pierwsza to szkic Apple Bloom. Zwykle koloruje swoje rysunki, ale czasem mam wrażenie, że po użyciu kredek praca wygląda gorzej. Tak więc postanowiłem narysować członkinię CMC przy użyciu jedynie ołówka: http://fav.me/d5qlwj3. Proporcje i oczy ciut nie wyszły, ale po za tym chyba jest dobrze. Zresztą Wy to oceńcie ;).

Druga praca przedstawia naszkicowaną Scootaloo: http://fav.me/d5qlx0r. Moim zdaniem szkic ten wyszedł o wiele lepiej od Apple Bloom. Proporcje są lepsze, natomiast nasza mała lotniczka zajmuje więcej miejsca na kartce. Może ciut mi oczy nie wyszły, Scootaloo trochę wygląda jakby miała zeza. Zastosowałem też skromne cieniowanie: dalsze nogi i skrzydło.

Czekam na Wasze oceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wygląda idealnie, ale mam kilka uwag, co do rysunków, mówiąc ogółem fajnie by było, jakby były pokolorowane. Kolorowe rysunki bardziej do mnie przemawiają. Po za tym wyszło Ci wcale nie najgorzej.

1) Apple Bloom ma za dużą głowę i no taką... jak to nazwać, (Pionowa elipsa) musisz nad głowami kucyków popracować.:rd6: Kokardę ma trochę krzywą. Brakuje mi cieni. Po za tym nie jest najgorzej.

2) Natomiast Scootaloo wyszła Ci ślicznie, ona Ci się po prostu udała, fajne cienie. Ciekawe jak w kolorze by wyglądała.:rd8:

Dołączona grafika

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko jedno, ale istotne pytanie... Dlaczego pomiędzy datą na rysunku AB i Scoot są aż TRZY dni różnicy?! Należy bezzwłocznie usprawnić ten aspekt twojego węglomaziajstwa, skracając do dnia. Jak już się babrać, to po łokcie! ... A tak już bez dziwnosłowotwórstwa: Phinabella wyczerpała temat, może jeszcze AB powinna mieć trochę dłuższą szyję... albo inaczej, w ogóle ją mieć. Oraz serio, nie masz czasu czy też tak długo zajmuje Ci naskrobanie jednej tylko pracy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nowy szkic, ale najpierw odpowiem na Wasze pytania.

Wszystko wygląda idealnie' date=' ale mam kilka uwag, co do rysunków, mówiąc ogółem fajnie by było, jakby były pokolorowane. Kolorowe rysunki bardziej do mnie przemawiają. Po za tym wyszło Ci wcale nie najgorzej.[/quote']

Tak, zwykle kolorowe rysunki są lepsze. Ale szkice jednak mają po prostu w sobie jakiś urok... Mam zamiar narysować drużynę CMC jeszcze raz, ale tym razem pokolorowaną, więc się nie przejmuj.

Heh, szczerze mówiąc, nie myślałem że ktoś będzie zwracał uwagi na daty ;p.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nowy szkic, ale najpierw odpowiem na Wasze pytania.

Wszystko wygląda idealnie' date=' ale mam kilka uwag, co do rysunków, mówiąc ogółem fajnie by było, jakby były pokolorowane. Kolorowe rysunki bardziej do mnie przemawiają. Po za tym wyszło Ci wcale nie najgorzej.[/quote']

Tak, zwykle kolorowe rysunki są lepsze. Ale szkice jednak mają po prostu w sobie jakiś urok... Mam zamiar narysować drużynę CMC jeszcze raz, ale pokolorowaną, więc wyczekuj nowych prac ;).

Heh, szczerze mówiąc, nie myślałem że ktoś będzie zwracał uwagi na daty ;p.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kreski u Scoot bym się nie przyczepiał. Mi wydaje się poprawna. Niezbyt gruba, ale nie wymaga mazania. Zaś Sweetie Belle: Także fajna, jednakże jest parę szczegółów... Kreska rzeczywiście jest trochę za cienka. Szczególnie przy oczach i kończynach. Właśnie, kończyny - przednie wyglądają jakby były różnej grubości. Może być już tylko moje oko perfekcjonisty, ale warto pamiętać, aby w przyszłości zwrócić na to uwagę. Poza tym tylnie do przednich wydają się zbyt masywne. Wiem że to przez to "kolano zginające się w drugą stronę", ale mimo wszystko trochę razi. Pyszczek wygląda jak odkapslacz do butelek. To chyba najbardziej rażący i śmieszny błąd (jeśli ktoś ma takie skojarzenia jak ja). Natomiast Róg powinien być chyba skierowany nieco bardziej do przodu oraz znajdować się odrobinę wyżej. A tak poza tymi niedociągnięciami to porządny kawał kuca. Gratulacje!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...