Skocz do zawartości

Johnny'ego mroczne opowieści [Seria][Dark][Violence]


Johnny

Recommended Posts

Nie będę odstawał od reszty i jeśli chęci oraz inspiracja pozwoli poniżej będę zamieszczał swoje króciutkie wypociny. Jestem szalenie ciekaw czy na MLPPolska znajdzie się ktoś kogo pociągają ciężkie, mroczne klimaty...

 

Lanternjack [Oneshot][Dark][Adventure][Lovecraft]

Horror lovecrafotowy i moja pierwsza próba naślodowania takiego stylu, która to znalazła uznanie w edycji XII konkursu literackiego. Rzecz ma miejsce na Akrach Słodkich Jabłek, bohaterem jest anonimowy typek, a istotną rolę odgrywa jedna z serialowych bohaterek. Dopowiem, że historia wyjaśnia konsekwencje jednego z odcinków sezonu czwartego i raczej nie trzeba byc geniuszem żeby zgadnąć o który odcinek chodzi.

 

Tamta zielona suka [Oneshot][Dark][Violence

Odrobinę inny klimat, bo w dużej mierze wzorowany na Sin City Franka Millera. Jeszcze jedna próba konkursowa, tym razem przeznaczona edycji XIV, i tym razem poza podium. Pisząc stawiałem na cięzki klimat i charakterystyczną dla miasta grzechu brutalność, reprezentowaną przez znanego co poniektórym postać Marva, który to stanowił inspirację dla charekteru głównego bohatera.

Edytowano przez Dolar84
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiadanie, które pierwsze miejsce na podium wygrało sobie przemyślaną historią i przede wszystkim obezwładniającym klimatem. Czytasz, czytasz i nawet nie wiesz kiedy je skończyłeś, po czym z obawą myślisz o perspektywie nocnych odwiedzin w sadzie. Coś wspaniałego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni zasłużyłeś na pierwsze miejsce, gratuluję. Niestety, nie mam nic oryginalnego do dodania, to, co miałem zamiar napisać, zostało już wcześniej stwierdzone przez Dolara i Hoffmana.

Do zobaczenia w następnej edycji konkursu (o, nie czytam Ścieżek, jestem bluźniercą!).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimat, brak dialogów - są. Lovecraft potwierdzony! Naprawdę dobrze prowadzona historia, w niektórych momentach sam czułem się nieswojo. Ciekawa wizja Ponyville czy samej Equestrii. Akcja toczy się niewątpliwie wiele lat po czasie, który towarzyszy nam w serialu. Tekst krótki, ale załużył w pełni na pierwsze miejsce w konkursie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Skoro inni mogą to i ja mogę :) W pierwszym poście dodałem link do mojej ostatniej pracy konkursowej. Co oczywiste, proszę wsystkich chętnych o opinie bym mógł ocenić czy rozwijanie tego pomysłu ma sens i czy znajdą się chętni do lektury dalszych relacji z mlpowego miasta grzechu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 years later...

Witam!

Znowu ten sam zabieg, do każdego fika komentarz w spoilerze:

 

= Lanternjack =

Spoiler

Technicznie jest bardzo dobrze, zauważyłem zaledwie brak jednego przecinka. Styl daje radę, zdołał nawet wykreować nastrój.

 

A ten jest lekko niepokojący. Czuć w tym coś.

 

Historyjka jest prosta. Jakiś nieznany z imienia typ postanawia dowiedzieć się co stoi za tajemnicą Akrów Słodkich Jabłek. Troszeczkę się z tym wiążę.

 

Sama postać jest nam bardzo mało znana, prawie wcale,

 

Umiarkowanie mi się ta opowiastka podobała. Polecam.

= Tamta zielona suka =

Spoiler

Technicznie znów jest bardzo dobrze. Styl jest dziwny, budzi we mnie pewne obrzydzenie, ale raczej nie takie, jakie chciał wykreować autor. Tu wszystko wydaje mi się sztuczne i na siłę.

 

Jak mówiłem, czułem obrzydzenie tym fikiem. Chyba autorowi o to chodziło, ale raczej nie o ten typ obrzydzenia.

 

Historia jest bez…. No, może nie bez sensu, ale chyba czegoś tutaj nie rozumiem. Ot, Shining sobie chodzi i zabija podmieńce, a także losowe kucyki, próbując dopaść, chyba, Chrysalis. Tyle. Jest niby motyw, ale prawdę mówiąc, wszystko jest tak przegonione, że ciężko mi w cokolwiek uwierzyć. Nie do końca też rozumiem tu nienawiści Shininga do Twilight.

 

No sam Shiny jest niekanoniczny jak się dało.

 

Niezbyt te opowiadanie mi się podobało. Zastanawiam się też czemu określone jest jako oneshot, mimo, że ma rozdziały.

 

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...