Skocz do zawartości

Wielkie Zawody Kucharskie "Kuchmistrza Jutrzenki"!


Tarreth

Recommended Posts

Wasza wysokość z dumą prezentuje (werbel) "Księżycowe Naleśniki" !

Dołączona grafika

Wyobraźcie sobie słodkie ciasto , polane czekoladą , obsypane w cukru księżycowym. Pomyślicie: przecież to będzie okropnie słodkie... , dlatego też dodałem lekko kwaśną limonkę.Wszystko zrobione z największą precyzją, nie wiem czy ktokolwiek próbował je zrobić. Tak naprawdę to mój autorski przepis.Ale jak one smakują? Smaki są bardzo zróżnicowane , jedne przyprawy powodują powstanie słodkiego smaku a inne kwaśnego razem tworzą ideał!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooooo rany! To było na prawdę... Emocjonujące starcie, czyż nie, wasza wysokość?

Taaaaak... Najadłam s- znaczy się, to była trudna runda! Jednak podsumujmy:

Danie główne ma za zadanie zaspokoić głód, ma być kwintesencją całego posiłku. Pożywny, przyjemny dla oka, nosa i czego tylko nie wymyślicie.

Wybór był na prawdę ciężki...

Każda potrawa była specjalna pod innym względem. Jednak zwycięzca może być tylko jeden... I pomimo wielu głosów aprobaty ze strony Tarretha nie mogłam wybrać potraw, które wskazywał.

Jednak zwycięzca wybrany musi być... Ogłaszam, że zwycięstwo w kategorii Dań Głównych przyznaję... Księżycowym Naleśnikom maxkeypl!

Proste, dobre i ciepłe danie. W dodatku przypomina mi o mej siostrze, więc nie potrafię tego nie jeść z uśmiechem!

Szczerze, obiad na słodko to czasem dobra rzecz...

Nie inaczej! Zwłaszcza tutaj, w Equestrii. No, możemy przejść do kolejnego etapu?

Tak jest, Wasza Wysokość!

Moi drodzy, powoli zbliżamy się do końca oficjalnych zawodów. Jednak przed nami jeszcze trochę kulinarnych zmagań! Teraz przyszedł czas na desery - ile kucharzy, tyle pomysłów na wyśmienity deser, wisienkę na torcie całego posiłku. Pomimo pelnego brzucha, deser ma to do siebie, że mu się nie da odmówić! Czym nas zaskoczą nasi zawodnicy?

______________________________

Przekąski - Airlick

Przystawki - Ares Prime

Zupy - maxkeypl

Dania Główne - maxkeypl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasza Wysokość, mam przyjemność zaprezentować pyszny deser zwany...(parapapapapam..!) Panna Cotta!

Dołączona grafika

Pyszny, rozpływający się w ustach budyń zatopiony w pysznym, słodkim, truskawkowym sosie ozdobiony truskawką i świeżo pachnącą miętką to pyszny a zarazem delikatny i nie tuczący deser.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to Bigos Herosów mógł przegrać....

No nic, może deserek da radę.

Oto dziś serwuję Deser z Owoców Leśnych

Dołączona grafika

O ile truskawki czy porzeczki można znaleźć na każdej działce, to owoce leśne już nie. A to właśnie dzięki nim, ten deser ma wyrazisty, słodki i aromatyczny smak. Idealnie wygładza brzusio po daniu głównym. Borówki, jagody, poziomki i maliny dają temu deserowi posmak pieszczący każde podniebienie, i naprawdę cieżko jest się znudzić takim smakowym bukietem.

Słowem : idealna kwintesencja deseru po tych kulinarnych zawodach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga księżniczko chciał bym przedstawić ci: Kielich Lodu i Ognia (wiem ciekawa nazwa :smug: ) !!!

Dołączona grafika

Może wydaje się wam że to będzie ostre , wręcz przeciwnie smak ognia jest delikatny , lód chłodzi deser i daje mu orzeźwiający posmak. Gwarantuje że będzie to najpyszniejszy deser jaki kiedykolwiek jedliście! Jego pyszność polega na tym iż jest on idealnie słodki , perfekcyjnie chłodny. Wszystko to sprawi iż nigdy nie zapomnicie tego smaku!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

a>

Wasza królewsa mość! z wielką przyjemnością prezentuje księżniczce dzieło

co nazywa się tęczowym serniczkiem!!!

Dołączona grafika

Jest to ciastko tęczowe.Wszystko, co tęczowe ma swój urok.Jest stworzone dla dam takich jak ty... będe wielce zaszczycona jeśli sprubujesz mego dzieła. :) Nasza rodzina sweet cake od lat przyżądzała takie cudeńka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to jest bardzo trudna runda... Jaki werdykt, Majestacie?

Nie mam miejscaaaa...

Uhm... Wasza Wysokość?

Pełna... Już nie chcę... Ale dobre było!

EKHM!

Huh? Ach, przepraszam. Najadłam się tymi wszystkimi potrawami... A najedzona czasem odpływam~

I czas na... Ostatni werdykt?

Nie inaczej. maxkeypl, wygrywając tą rundę zapewniłby sobie zwycięstwo konkursu!

Tak, lecz niestety, to nie jego deser do mnie przemawiał. Bardzo mi zasmakował Deser z Owoców Leśnych Aresa Prime'a.

Gratuluję, Aresie! Zwyciężyłeś w ostatniej kategorii! Ale zaraz... To oznacza, że i maxkeypl i Ares Prime mają tyle samo punktów... Co zrobić? Nie możemy ogłosić dwóch najlepszych!

Racja... Ja już więcej nie zjem... No, Tarreth! Wszystko spoczywa w Twoich rękach!

Że co?

Wymyśl kategorię i niechaj nasi finaliści CIEBIE tym razem zachwycą! Tak wyłonimy zwycięzcę!

Na prawdę mogę? HURA! Ekhem... Zatem ostatnią kategorią dla maxkeypl i Aresa Prime'a jest...

DANIE EGZOTYCZNE! Nie ważne, z jakiego zakątka świata (i nie musi być wegetariańskie) - ma być egzotyczne i ma być super! GO!

____________________________

Przekąski - Airlick

Przystawki - Ares Prime

Zupy - maxkeypl

Dania Główne - maxkeypl

Desery - Ares Prime

____________________________

Finał:

Ares Prime vs maxkeypl

Kategoria:

Dania egzotyczne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasza wysokość , pragnę przedstawić: Serce Morza!

Dołączona grafika

Wszyscy wiemy jak pyszne są dary Morza, ja wykorzystując potencjał ich smaków stworzyłem z nich danie doskonałe! Idealnie doprawione , równo opieczone najróżniejsze owoce morza podane z ryżem. Są delikatne i bardzo smaczne, gwarantuje że takiego smaku jeszcze nigdy nie czuliście.Jeśli chodzi o to jakich stworzeń morskich do tego użyłem to znajdziecie tam: krewetki, szczypce homarów oraz najróżniejsze ryby, delektujcie się smakiem i smacznego!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako Wojownik Księżniczki Luny podejmę się zadania, i wygram te zawody.

30 min szukania przepisu, składników, patroszenia, siekania, faszerowania, i przystrajania później...

Oto zapodaję przed Waszą Wysokością (nie chodzi o ciebie Tarciu) danie zwane Bramy Raju.

Dołączona grafika

Pochodzące z odległej Espanii, to egzotyczne danie jest wręcz idealną potrawą na święta miłosne, typu walentynki, wesela, rocznice, itp. Jego tajemnica to przede wszytskim odpowiednio dobrane składniki.

Ostrygi, krewetki, imbir, wanilia, żurawina, świeże pieczywo prosto z pieca, cynamon i odrobina chili - to wszystko ułożone w sercowej kompozycji, na pewno będzie stanowić idealny punkt miłosnego i romantycznego wieczoru. Danie jest czymś w rodzaju połączenia przystawki i dania głównego. Można nim się zajadać zarówno na gorąco i na zimno.

Smacznego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, fajnie i świetnie, ale to ja jestem teraz jury, nie Jej Majestat. Jej Wysokość Księżniczka Celestia jest najedzona, poza tym nie jada owoców morza.

Jednak kłaniajcie się jej, bo wiem zasłużyła!

A teraz werdykt...

Ogłaszam, że potrawą, która zwycięża w tej konkurencji jest...

SERCE MORZA, autorstwa maxkeypl!

Uzasadniłem swój wybór wartościami potrawy. Aresie, Twoje danie jest wspaniałe, jednak nie przepadam za nadmiernymi zdobieniami i udziwnieniami potraw. Stawiam na wartość odżywczą i subtelny, porządny smak.

Serce Morza jest daniem, spełniającym moje wymagania i dlatego to ta potrawa jest zwycięską!

tym samym, tytuł Kuchmistrza Jutrzenki otrzymuje maxkeypl! Gratulacje!

Nagroda za zwycięstwo zostanie Ci przekazana niedługo, a tymczasem rozkoszuj się zasłużonym tytułem!

Uważacie, że to koniec zawodów? Nic z tych rzeczy!

Konkurs nabierze więcej klimatów, będzie ciekawszy. Przede wszystkim wprowadzę dania tematyczne, związane... Z czymś. Kategorie, poza daniem będą się klasyfikowały według pór roku, pogody, świąt, bądź innych czynników, mogących wpłynąć na tematykę jadła.

Zostańcie z nami, gdyż niedługo wystartuje druga edycja "Kuchmistrza Jutrzenki"! Czy maxkeypl utrzyma swój tytuł? A może przybędzie ktoś, kto przewyższy go kunsztem i pomysłowością?

Któż to wie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...