Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Sign in to follow this  
Jednooki Generał

Generał Derpy [NZ][Alternate Universe][Violence][NLR vs SE]

Recommended Posts

Oto mój pierwszy fanfic pt. "Generał Derpy", więc bardzo proszę o wyrozumiałość. Będzie się on składał z kilku cześci (nie wiem jeszcze ilu), które wciaż są na etapie tworzenia. Mam ogromną nadzieję, że tagi są prawidłowo dopasowane... No ale cóż, jak na razie powiem tyle: zapraszam do czytania i oceniania.

https://docs.google.com/document/d/1gRrk6n-qC_boEKQuNwYWa7OTEE12gJuFHfpFKNoZPvE/edit?usp=sharing <--- prolog

Edited by Dolar84
  • Upvote 1

Masz literówkę w tytule, powinno być "Derpy" a jest "Depy". Aby to poprawić, zedytuj pierwszego posta na pełnej edycji, tam można zmienić tytuł tematu :)

Słabo.

Formatowanie leży, dialogi wyglądają jak jakaś lista, a nie dialogi. Dziwaczna składnia. Dużo błędów, interpunkcyjnych i nie tylko. Co do fabuły się nie wypowiem, bo ciężko coś stwierdzić po przeczytaniu jednej strony... co samo w sobie jest wadą. Wrzucanie tekstu zajmującego stronę i nazywanie go prologiem trochę mija się z celem, tym bardziej że konkretnej treści to nie ma w nim absolutnie żadnej.

Napisz więcej, znajdź korektora, a potem to wrzucaj.

Edited by Airlick

Jestem... Pozytywnie zaskoczona. Spodziewałam się kolejnego fika, którego wartość literacka nie jest wyższa od kiszonych ogórków, a dostałam coś co oczywiście posiada błędy, ale się naprawdę zaskoczyłam.

Zgodnie z moją tradycją, zacznę od największych minusów.

Opowiadanie jest strasznie krótkie i w dodatku ucina się w złym momencie. Rozumiem, że to miał być cliffhanger jednak jak dla mnie kompletnie on tu nie pasuje. Prolog mógł być zdecydowanie dłuższy.

Kolejnym minusem jest straszna sztuczność postaci. Wszystkie zachowują się tak samo, kompletnie nie mają charakteru, a ja uważam, że nawet spotkany po drodze żebrak powinien posiadać własny charakter. Luna wypowiada się kompletnie nie po Lunowemu, nie czuje tego, że to ona jest przywódczynią republiki.

Mniejszym minusem są błędy ortograficzne i literówki, jednak je można łatwo poprawić.

Teraz przejdę do plusów - bardzo podobał mi się wstęp do opowiadania, nie był taki wymuszony i nie było tam niczego "od czapy". Akcja też nie wydaję się być tak szybka jak w niektórych fanfikach.

Życzę ci, żebyś w następnych rozdziałach poprawiła swoje błędy, a plusów niech ciągle przybywa, a te które już są niech nie znikną w następnych rozdziałach. ;)

• Upvote 2

Sign in to follow this  

• Create New...