Skocz do zawartości

Dział komiksowy


SolarIsEpic

Recommended Posts

Witajcie drodzy użytkownicy, od jakiegoś czasu zauważyłem że nasze jakże bogate w kucyki (ale nie tylko) forum jest biedniejsze o dział w którym podyskutować by mogli o swoim zainteresowaniu fani komiksów.

 

Jeśli znajdzie się odpowiednia liczba osób chętnych do tego projektu dział ma ponoć powstać, a co by się miało w nim znajdować?

 

Dyskusje o różnych komiksach z różnych krajów: super bohaterskie historie od Marvela lub DC,komiksy Star Wars lub o przygodach Asterixa i Obelixa tudzież Tintina czy innego Sknerusa McKwacza czy polskich dziełach komiksowych takich jak Thorgal czy klasyczny Tytus. W tych dyskusjach oczywiście mile widziane będą przeróżna recenzje różnych historii.

Myślałem również że dobrze będzie poświęcić jakiś poddział Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela.

 

No i nie zapominajmy o komiksach o kucykach.

 

Mam nadzieje oczywiście że dział będzie się jeszcze rozbudowywał dzięki zainteresowanym.

 

Tak więc, mam nadzieje że ta mała inicjatywa zdobędzie pewne poparcie.

 

Avengers Assamble! albo nie to zbyt powiązane z jednym wydawnictwem, tak więc: Ludu komiksowy łącz się! :P

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie popieram tą inicjatywę, ale mam jeszcze pytanie: Czy w owym dziale będzie można publikować własne komiksy? Chodzi o takie zrobione własnoręcznie. W dziale poświęconym fanartom o kucykach jest taka opcja, więc uważam, że możliwość publikowania własnych bazgrołów  pomysłów byłaby dobrym dodatkiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem tylko Asterixa. Jako małolat po polsku, kilka lat temu po angielsku. Angielska wersja jest genialna. Uwielbiam gry słowne, nawiązania do wydarzeń historycznych, czy obecnych ("pewnego dnia, zbudujemy drogę pod morzem"), ("odłóż ten nóż Brutusie, jeszcze się skaleczysz"). Co więcej kreskówki są prześmieszne. Łączą bowiem różne komiksy. Nigdy nie zapomnę fragmentu z Legią Cudzoziemską:

- Bla Bla Bla (rzymianin)

- Can you tell me, what did he said? (anglik)

- Carramba! He said that Bla bla bla (hiszpan)

- I du not understand, Wut did hi sej? (ktośtam)

- Szat ap (rzymianin)

Wykończyli biedaka nerwowo :lol:

PS. Też podoba mi się pomysł dodawania komiksów (komiksowych lub nie)

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście sądzę że komiks to na tyle szeroki temat że należy mu się osobny dział

 

EDIT- chciałem nieco poszerzyć temat dlaczego komiksom należy się osobny dział, bo o co przedtem napisałem jest chyba mało wystarczające.

 

Tak więc Droga Burning, gdybyśmy wrzucili hasło komiksy do jednego tematu powstała by niekontrolowana zbieranina wszystkiego, same komiksy super bohaterskie mogą być komiksem horrorowym, fantastycznym, sci-fi, kryminalnym, dramatycznym, komediowym, oczywiście akcji i dużo więcej.

 

I oczywiście komiksy nie są jedynie o super bohaterach- Thorgal, Sandman, Tytus, Saga, Chew, The Walking Dead, Watchmen (ok tu też są superbohaterowie ale są o tyle inni że raczej ich nie zaliczam), Kick-Ass (tu podobnie jak z Watchmen), Liga Niezwykłych Dżentelmenów, Asterix i Obelix itd.. Naprawdę dużo tego i mimo że w większości słyszałem o tych komiksach zamiast je czytać, ale zawsze się może znaleźć ktoś kto czytał prawda i chciałby powiedzieć to i owo (czy po to by podzielić się wrażeniami albo polecić lekturę któregoś) 

Edytowano przez SolarIsEpic
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Drodzy wszyscy którzy zagłosowaliście na zaistnienie działu komiksowego. Jak widzicie przez dość dużą ilość czasu nikt nie poparł i jak na razie raczej nikt nie zamierza poprzeć zaprezentowanej tu inicjatywy. A że zbyt mała ilość osób zagłosowała za działem ten temat zostanie zarchiwizowany jednak w miarę szybko postaram się założyć temat tak jak mówiła Burning. Jeśli zainteresowanie tematem będzie wystarczająco wysokie oczywiście wrócimy do pomysłu działu.

 

Dziękuje wszystkim którzy wsparli pomysł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...