Skocz do zawartości

Drone doom metal


Recommended Posts

Właśnie rozpoczynam moją przygodę z tym niezwykłym gatunkiem. Nie znam zbyt wielu utworów ani artystów, a więc czy ktoś bardziej doświadczony może mi coś polecić? Dla niewtajemniczonych: Drone doom znany też jako drone doom metal, jest najbardziej minimalistyczną i powolną odmianą doom metalu. Głównie inspirowany muzyką noise i ambient. Jego charakterystycznymi elementami są niskie, zniekształcone gitarowe i basowe tony, przy czym melodia występuje rzadko, a utwory są zazwyczaj długie, trwają zwykle od 10 do 30 minut. Niektóre albumy zawierają tylko jeden utwór. Podobnie jak funeral doom, drone doom opiera się na mrocznych, smutnych klimatach. http://en.wikipedia.org/wiki/Drone_metal

Link do komentarza

Eee... przy tym nawet nie da się spać, bo za wolne. Kiedyś słuchałem funeral doom metalu i był całkiem przyjemny. Ale naprawdę? Kręcą cię piosenki w tempie -25 BPM? Nie wolisz czegoś szybszego? Thrash/death/black/[blablabla]core/[blablabla]grind?

Link do komentarza

Kręcą cię piosenki w tempie -25 BPM? Nie wolisz czegoś szybszego? Thrash/death/black/[blablabla]core/[blablabla]grind?

Zdecydowanie tak, choć czegoś szybszego też słucham, choćby alternatywy czy prog/post-rocka. Doom drone metal podoba mi się, jako że jest praktycznie najcięższym gatunkiem metalu. Thrash/death/black metal są dla mnie za lekkie, z metalu tylko doom metal i doom drone metal.

Link do komentarza

Zapomniałeś o wszelakich core'ach i grindach. Ale wtedy bym już się nie podniósł z ziemi xD (No offence. Po prostu twoje zachowanie mnie rozbawiło. Nie mam nic przeciw tej muzyce, ale jednak nad ciężkość przekładam epickość^(moc*[melodyczność+chaotyczność]). Bo dwa dźwięki na minutę to wiesz...tak trochę za mało. :3)

Link do komentarza

Rocki wszelakie mają zbyt mały dla mnie wskaźnik tego, co tam wcześniej napisałem.

Ale post-rock to nie jest rock, dlatego też zwie się post-rock. Bo to taki nie-rock. Cytując Wikipedię: "Jak pisał Reynolds (twórca tego określenia), terminu użył do opisania muzyki w której typowa instrumentacja rockowa zostaje użyta z zamiarami stworzenia nie-rocka".

I podczas gadania o muzyce robię się zły.

Mam przestać pisać?

Link do komentarza

Hah, nie, to ja przestanę pisać ^^ W każdym razie mówiąc "Rocki wszelakie mają zbyt mały dla mnie wskaźnik tego, co tam wcześniej napisałem.", miałem na myśli, że i tak tego nie będę słuchał, chyba, że nagle stanie się to cośtam-byle-nie-nu metalem. :3

Link do komentarza
  • 2 months later...

Spodziewałem się znaleźć więcej kawałków w tym temacie, ale z tego, co widzę mało jest tu propozycji, które można przesłuchać... hah, a Sunn O))) to chyba najbardziej mainstreamowy projekt z tego gatunku, wszędzie, gdzie pojawi się drone, to i zaraz Słoneczko))) również ^^ Zabrakło jak dla mnie Nadji, a fajny drone tworzy:

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=xc5iNOk8mRo

Także mógłbym polecić Merzbowa, ale to już raczej noise, chociaż... niektóre kawałki brzmią całkiem podobnie do drone'a. Wielu z tego gatunku można znaleźć zresztą na laście, a skoro o nim mowa, to od razu mogę polecić grupę:

:pinkie3:Why dont you take a cup of drone :rainderp:

Link do komentarza

https://www.youtube.com/watch?v=0qo2OlKU4u4

ludzie, nie przesadzajcie, drone doom/sludge nigdy nie będzie szybkie ale znowu nie jest tak, że pomiędzy jednym dźwiękiem a drugim możnaby zmieścić 3minutowy kawałek innego zespołu. Oczywiście, na cały gatunk można patrzeć przez pryzmat her lips were wet with venom od słoneczka))) ale to nie jest mimo wszystko zupełnie zgodne z prawdą
Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...