Skocz do zawartości

The Elder Scrolls III: Morrowind


w3es2r4

Recommended Posts

Dołączona grafika

TES 3 Morrowind to 3 część serii bardzo popularnych RPG z serii "The Elder Scrolls". Gra jest dość stara bo pochodzi z 2002 roku ale mimo to nadal może zaskoczyć nas bardzo ciekawą fabułą. W grze mamy bardzo dużo broni , zbroi , lokacji , postaci. Jak dla mnie pozycja obowiązkowa dla każdego fana gatunku. Sam gry jeszcze nie skończyłem bo gram dopiero w 2012 ale polecam ją wszystkim. Zapraszam do dyskusji, myślę że wiele osób może wam zaoferować wiele rad.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ulubiona gierka :D Dzisiaj w nocy kończyłem przechodzić main questa po raz drugi :) Morrowind ma świetny system magii, fajny klimat i fabułe, no ale kilka rzeczy mi się nie podoba :( Jak się wie jak, to w kilka godzin gry można mieć naprawdę przekoksaną postać. Nawet jak się trafi to się nie trafi...(trzeba zagrać żeby zrozumieć) Aa, no i morrowind ma Construction Seta. Genialne posunięcie bethesdy, do tej pory mnóstwo ludzi gra i modduje morrowinda. No i jeszcze lewitacja ;] Coś, z czego wykrastrowali następne TESy. Poza tym, nawet po skończeniu main questu można dalej grać i wykonywać misje poboczne, albo dodatki. Świetny świat gry, ja więcej czasu w morrowindzie spędziłem na "szwędaniu się" i odkrywaniu różnych lokacji niżna robieniu misji ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz gram magiem-bitewnym, dosyć dziwnym :D W zasadzie, to bazuje na przywoływaniu, przemianie ciężkim pancerzu i łucznictwie.

Maxkeypl, MGE chyba nie mają instalatorów, tylko są spakowane i wystarczy je wypakować do głównego folderu morrowinda (tam gdzie jest morrowind.exe i folder Data files), jak zapyta czy nadpisać pliki (a na pewno zapyta, bo jest w paczce z MGE Data Files), to klikasz Tak. Poza tym, musisz mieć DirectX 9.0c June 2010, w readme jest link do pobrania tutaj.

Xyz, skoro znasz tę grę na wylot, to powiedz mi jaka jest różnica między lewitacją 1pkt, a lewitacją 100pkt, bo ja żadnej nie widziałem jak użyłem lewitacji 40pkt zamiast 1, no i teraz się głowie.. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiliście w jedną z gier, przy której spędziłem najwięcej czasu ze wszystkich! Mam nawet jeszcze pudełkową wersję premierową, gdy żadnego dodatku nawet nie było. Coś pięknego. Postaci miałem ogrom. Ostatnio (kilka tygodni temu) powróciłem do TES3 i zagrałem kimś, kto najbardziej mnie odpychał: Breton + Bez zbroi + Walka wręcz = Mnich, jak sobie klasę nazwałem. Miazga i ciężko się gra, ale tak właśnie powinno być. Dołożyłem do postaci swoje święte zasady typu, że nie założę zbroi i broni (Chyba, że zadanie by tego wymagało). Jako cel ustawiłem sobie by skolekcjonować wszystkie książki z gry, które przyjemnie się czyta przy kawie z samego rana :) No i jako jedna z nielicznych osób nie toleruję modów. Żadnych. Nawet, jeśli są fajne, pozytywne, a szczególnie, gdy w jakikolwiek sposób ułatwiają grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emronn czyli rozumiem że chodzisz w szacie maga ? Co do takiego sposobu gry to wydaje mi się że najłatwiej jest atakować łukiem z ukrycia. Sam pokonałem tak tego gościa co stoi na moście przez który trzeba przejść żeby zdobyć w świątyni krasnoludów tą łamigłówkę. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, zapomniałem wspomnieć o istotnej sprawie tego sposobu grania: Magię na mnichu toleruję i to jak najbardziej, bo na przykład "pobicie" skrzekacza jest bardzo trudne (Trochę ciężko skakać do góry i bić skutecznie). Przypomnieniem było wspomnienie o szacie maga, w której właśnie biegam :) Na tej postaci jednak nie tykam jeszcze głównego wątku, za to na poprzednich pozbywałem się tego Pana (O ile tego samego mamy na myśli) na różne sposoby: -Taki, jaki opisywałeś. -Przyzwanie dowolnego stwora, który odwracał jego uwagę tak, bym mógł napierać różnego typu magicznymi pociskami (kule ognia, itd.). -Posiadając sztylet atakowałem na tyle szybko i mocno, że nie sprawiał większych problemów. Ale każdy z sposobów zagrywek zależy od postaci i jej typem jakim gramy, jak oczywiście wiadomo :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też żadnych modów i kodów nie używałem, bo to tylko psucie gry i jej klimatu.

Xyz, skoro znasz tę grę na wylot, to powiedz mi jaka jest różnica między lewitacją 1pkt, a lewitacją 100pkt, bo ja żadnej nie widziałem jak użyłem lewitacji 40pkt zamiast 1, no i teraz się głowie.. :D

Czym więcej masz tych pkt, tym szybciej lewitujesz. Od prędkości lewitowania zależy też szybkość twojej postaci. Ja mając szybkość 300 i lewitację 1 pkt ostro zapieprzam :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powie mi ktoś jaka jest najlepsza lekka zbroja w grze ?

Najlepsza zbroja?

Pancerz ze skóry Hircyna - jak go zdobyć sprawdzisz tutaj (od razu piszę, że jest to niezwykle proste, już na 1 lvlu można go mieć)

http://elderscrolls.phx.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=485&Itemid=477

No i polecam tez

Buty oślepiającej szybkości, które dają 200 pkt szybkości

:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo, temat o mojej ulubionej grze :D Moja postać sprzed roku: http://www.fliggerty.com/phpBB3/cne/cne_viewchar.php?id=1538 (niestety znaczna większość danych postaci tutaj jest błędna :c )

Dawno nie grałem, może czas wrócić? :P

Czas wrócić, znowu nabrałem ochoty. W sumie tej grze ciężko się oprzeć :D Mógłbyś mi powiedzieć, jak o jest z tą stroną do której program uploaduje postacie? Mam wersję PL i podejrzewam, że to źródło komplikacji. Zgodnie z zamieszczoną instrukcją w pliku programu/moda do Morrowinda pobranego z ich strony postępowałem do momentu zaznaczenia pluginów (Morrowind.esm, Bloodmon, Tribunal i ten plugin). Postać stworzyłem chwilę wcześniej i mam zapis po wyjściu z biura spisów (dosłownie - za drzwiami). Z zaznaczonym pluginem odpalam grę i gdy chcę wczytać to podczas wczytywania wyrzuca mnie z gry i wyskakuje błąd, że program przestał działać. Odznaczając plugina naprawiam sytuację i da radę normalnie grać.

Może Windows 7 lub 64bit tutaj gryzie? Odkąd padł mi komputer stacjonarny jestem zmuszony siedzieć na laptopie.

Może i modów unikam, ale ten nie psuje w jakikolwiek sposób gry. No i podoba mi się zamieszczony system odznak :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przed chwilą skończyłem około 2-3 godzinną sesje gry i odkryłem coś ciekawego. Mianowicie kiedy pójdziemy do miasta Ald'rhun i odszukamy wille na uboczu (za diabła nie przypomnę sobie jak się nazywa) to oczywiście wchodzimy do niej na lewej półce jest klucz którym otwieramy drzwi na lewo. Znajdujemy tam schody kiedy zejdziemy ukaże nam się martwy człowiek i zaatakuje nas 2 "Lame Corprus'ów". Sam ich nie pokonałem ale są to spaczeni ludzie więc jaki sekret kryje tamto miejsce? Sam mam póki co za mały poziom żeby ich pokonać. Ale może wy spróbujecie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maxkey, z tym domkiem wiąże się jakiś quest, nie pamiętam jaki. Chcesz wiedzieć więcej, to wpisz w google "quest posiadłość morvayn". A z tego co wygooglowałem o MGE, to albo wersja 3.0.2, albo wersje 3.0.2 i starsze (nie jestem pewien) działają bez dodatków, no ale znaleźć jej nie znalazłem, jak chcesz to poszukaj na własną rękę. Ale Bloodmoona warto mieć, dla mnie nawet lepszy od podstawki :) Świetny jest. A co do modów, to ja toleruję takie "lekkie mody", jak graficzne to klimatyczne, nie chcę robić z morrowinda kolorowej gierki dla hamburgerów :D A co do MGE, to pewnie większość kojarzy go ze zniesieniem mgły, no i fajnie to wygląda na poczatku, ale potem coraz bardziej się nudzi. Wolę jednak te mgłę :D (Najnowsze wersje MGE XE, mogą odpalić tkzwane real time shadows, czyli cienie budynków / drzew itp poruszające się w zależności od pozycji słońca, poruszające się drzewa (nie, nie piszę o entach, tylko o podmuchach wiatru :D, trawa, też ruchoma, itp. Takie bajery że dzisiejsze gierki padają na łeb, no ale maszynę to naprawdę mocną trzeba by do tego mieć. A poza tym, morrek tego nie potrzebuje za bardzo :D). Sam używam teraz tylko kilku texture packów, do tego antyaliasing w sterownikach i gra wygląda świetnie, nie potrzebuje więcej bajerów :D No i MGE używam, bo pozwala włączyć rozdzielczości panoramiczne, a ja nie chcę pasów po bokach :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż a ja mam pytanie w zadaniu Obóz Urshilaku , muszę odnaleźć Łuk Wycieńczenia Sul-Senipul'a.(znajduje on się w grobowcu) I właśnie moje pytanie jest takie czy z 5 lvl postaci przeżyje walkę w grobowcu ? :)

Zrób jakiś stały zapis (w razie jakbyś naprawdę nie dawał rady, byle nie quicksave albo autosave :D) i leć tam na pałę, jak nie będziesz dawał rady to zawsze możesz uciekać przed potworkami. Żeby stamtąd szybko wyjść po zdobyciu łuku warto zaopatrzyć się w zwój interwencji alsmsvi/bóstw, albo miksturki przeniesienia/oznaczenia. No i miłego szukania, bo trochę Ci pewnie zejdzie :D

Oooo kurna :D

https-~~-//www.youtube.com/watch?v=G3apQP7Dd8Q

Na silniku Obliviona mi się Morrowind nie podoba, bo nie lubię tego silnika, ale w Skyriiiiim... To wygląda fajnie, nie? :D No, ale niestety ten projekt z tego co czytałem jest póki co na poziomie "przekonwertowaliśmy pliki z Morrobliviona (Morrowind na silniku obliviona) do Skyrima, ale questy nie działają i jest dużo ogólnych bugów", czyli tak jak to było na początku z Morroblivionem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Gdzieś tam mam Mrocznego Elfa, mag bitewny 47 albo 48 poziomu. Mag bitewny to odmiana maga który w chwili utraty many potrafi wyciągnąć miecz i tarczę i dalej skutecznie walczyć. Zrobienie takiego to czasami spory kłopot, dużo osób zapomina że mag bitewny robiony od podstaw wymaga wybrania magii jako głównej cechy, ale gdzieś do 20 lvl trzeba szkolić nie magię a walkę. Z magi wybrałem: -Zniszczenie(Zatrucie to naprawdę użyteczny czar) -Zaklinanie(Jakoś trzeba wzmocnić sprzęt ;) ) -Iluzja(Kameleon najlepszym naszym przyjacielem jest!) Z walki: -Długie ostrze(Miecz jednoręczny i heja) -Tarcza(Najlepiej pasująca do pancerza xD) -Ciężki Pancerz(Na początku żelazny jest jak znalazł ;) ) Ze sprytu: -handel Wszystko doprawić alchemią żeby nie marnować tego co można znaleźć w jaskiniach i na polach(niejeden raz dobry eliksir uratował mi skórę i kilkanaście godzin grania bo zapominam sejwować xD). Znak zodiaku: Atronach - mamy dużo many, mamy odnawianie many przez magię którą w nas strzelają. Jedyna wada to fakt, że odnawiamy manę tylko przez czyjąś magię lub płyny/pożywienie/zwoje, ale powyższa Alchemia i bonus z siły pozwalają "słabemu" magowi to udźwignąć ;) To taki mały przepis, każdy go sobie jakoś tam pozmienia wedle gustu. Mam nadzieję że komuś się to przyda, choćby jako ciekawostka^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...