Skocz do zawartości

Oko za oko, czyli jak oddać spamerom


Sakitta

Recommended Posts

Do każdego prędzej czy później przyjdzie jakiś spam. Można skonfigurować outlooka (jeżeli ktoś nie chce brać udziału w zabawie), ale sugeruję obronę aktywną, mianowicie atak. Jeżeli przyszedł do was spam, np. jakiegoś banku, piszecie do niego z zainteresowaniem, aby zaśmiecić mu skrzynkę pocztową (wyjątkiem może niech pozostaną wasze własne banki, ponieważ mój co miesiąc wysyła do mnie maila o stanie konta, co bardzo mi się podoba. Jeżeli sami zapisaliście się na jakąś subskrypcje też, to odpuście). Aby czytać owe maile muszą zatrudniać pracowników, a każdy coś ich kosztuje. Mają z tego wydatki, więc cierpią. Oczywiście można zaśmiecać w ten sposób skrzynki także nielubianych instytucji, ale z tym na razie się pohamuję. Chodzi o zemstę.

 

Przykład wiadomości:

 

Serdecznie dziękuję za wysłanie do mnie e-maila z informacją o nowych ofertach. Jest to dla mnie bardzo ważne, ponieważ nieczęsto zdarza się, abym otrzymywał wiadomości na swoją skrzynkę, chyba że ktoś ma coś ważnego do załatwienia. Rzadko ktoś pisze tak po prostu, aby napisać o czymś, czym wcale nie muszę być zainteresowany. Myślę, że państwa oferta przypadnie komuś do gustu, prawdę powiedziawszy, sam się nad nią zastanawiałem. Obejrzałem ją chyba z tysiąc razy. Możecie być dumni, że nie wykasowałem jej ot tak, jak to robi większość ludzi, zwyczajnie wkurzona, że zaśmiecacie im skrzynkę głupim spamem. Serdeczne podziękowania za to, iż mimo wszystko o mnie pamiętacie, bo w przeciwnym wypadku dzisiaj na mojej skrzynce zobaczyłbym jedynie pustkę i pośpiesznie ją zamknął, aby zająć się swoim życiem. Swoją odpowiedzią chciałem ukazać Państwu, że Wasze starania nie pozostają bez echa i naprawdę wpływają na ludzi. Pragnę także się odwdzięczyć w taki sam sposób.

 

Dziękuję i życzę sukcesów w przyszłości!

 

Chętnych zapraszam do wspólnej zabawy. Tylko trzeba sobie zmienić charakter na ,,ZŁY".

 

EDIT: Nie wolno ,,odpowiadać" na ich maile, ponieważ tego nie przeczytają. Lepiej wejść na ich stronę i znaleźć zakładkę ,,kontakt".

Edytowano przez Sakitta
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Prosiłbym na podstawie art. 10 pkt 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U. Nr 144, poz. 1204) o przedstawienia mojej zgody na otrzymywanie od Was informacji handlowej drogą elektroniczną, ewentualnie o informację jaka osoba/firma podała moje dane. W przeciwnym wypadku proszę o deklarację, że nie posiadacie takiej zgody i tym samym, zgodnie z art. 24 w/w ustawy, wysyłacie Państwo informację handlową naruszając moje prawa.

Pozdrawiam,
 
 
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Spamy są głównie wysyłane z automatu więc nie widzę w tym większego sensu

 

 

 

Nieraz spam robi bot wtedy pisanie na złość nic nie da xd

 

Dlatego dodałem EDIT. Zakładka ,,kontakt" na ich stronie.

 

 

Filtry antyspamowe twoim przyjacielem.

 

Tu nie o to chodzi. Pisałem o Outlooku, lecz to ma być słodka zabawa, nie ignorancja. Też pragnę coś z tego mieć, a dokuczenie tym, co denerwują innych, uważam wręcz za swoje przeznaczenie.

 

EDIT: Nawet odpowiadają. Muszą jeszcze coś odpisać, bo mają taką procedurę  :pinkie4:

Edytowano przez Sakitta
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Odpowiadanie na spam = 10x więcej spamu. Innymi słowy, odpisując dolewamy oliwy do ognia. Pisząc do nich - to samo. Innymi słowy - olać. A w e-mailu zaznaczyć, że wiadomości od nich to spam. Polecam g-mail. 

 

Na wszystko są techniki. Mam wiele kont e-mailowych na różnych serwisach na specjalne okazje ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...