Skocz do zawartości

Dobra komedia


Magrat

Recommended Posts

Oglądając niedawno jeden z nowszych odcinków "Świata według Kiepskich" zaczęłam ubolewać nad jakością dzisiejszej komedii kiedy to przypomniało mi się, iż przecież taki ŚK był kiedyś nieco lepszego sortu, szczególnie pod względem humoru, który zwykle miał tam drugie dno. Na przykład w takim odcinku:

Panowie Kiepscy wraz z Paździochem urządzają sobie libacyjkę, tego drugiego wkrótce morzy sen więc kompani dla żartu ładują biedaka do tapczana a sami idą spać. Następnego ranka okazuje się, że na miejscu starego tapczana stoi nowy gdyż Halinka z samego rana postanowiła odświeżyć nieco wnętrze i kupiła nowy model, a stary najprawdopodobniej skończył już w spalarni. I w tym momencie zaczyna się prawdziwa komedia; Ferdek i Waldek myśląc, iż nieszczęsny pan Paździoch spłonął żywcem w starym tapczanie przechodzą prawdziwe katusze, szczególnie kiedy jego żona przychodzi do nich z pytaniem czy nie widzieli jej męża. Oczywiście Paździoch tak naprawdę nie zginął w męczarniach, a całą resztę odcinka przeleżał sobie w krzakach. 

Humor w tym odcinku bardzo mi się spodobał bo to taki rodzaj, gdzie bierzemy bardzo poważny pomysł i pokazujemy go w komicznych okolicznościach. To właśnie jest przykład dobrej komedii. 

A wy w jakich filmach lub serialach widzieliście żart godny uwagi albo coś ogólnie śmiesznego? Jakie są wasze ulubione komedie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niejednokrotnie po włączeniu współczesnej tzw "komedii" stwierdzam, że jest to nudne, żałosne, itp. Ostatnią dobrą komedią był "Pan Popper i jego pingwiny" właśnie z Jimmem Carrey'em w roli głównej. Za to jedną z moich ulubionych komedii jest "Czy leci z nami pilot?". Zawsze będzie mnie to śmieszyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie dobre show: "Przegląd tygodnia z Johnem Oliverem"("Last Week Tonight with John Oliver"), opowiada z chumorem o najważniejszych wydarzeniach z ostatniego tygodnia i co najważniejsze mówi kiedy coś jest poważne i trzeba zająć się tym na poważnie. Po za tym robią świetne parodie róznych akcji, a każda z nich ma jakieś przesłanie np ostatnio poruszyli temat marnowania jedzenia w ameryce między innymi robiąc pseudo-reklamę:

https://www.youtube.com/watch?v=wmW4HE6ui_w

 

 A tak po zatym jest jeszcze dolina krzemowa, ale to jest informatyczny humor :)

Edytowano przez Silicius
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...