Skocz do zawartości

FrozenTear and his frozen talent...


Recommended Posts

Cześć wszystkim  :fluttershy4:

Zacząłem rysować gdzieś tydzień temu. Nigdy jakoś nie miałem na to siły i natchnienia ale kiedyś trzeba zacząć. Skoro wróciłem do świata kuców to cóż innego mógłbym rysować.

 

Na początek moje dwa dzieła:

saddashie_by_frozentear7-d951i0v.png

 

cadance_and_her_amazing_dress_by_frozent

 

Na początku szkice -> potem obróbka w Inkscape no i takie rzeczy wychodzą. Wiem, że są to kiepskie dzieła ale mam nadzieję, że motywacja jakoś za szybko nie odejdzie i powoli będę szlifował umiejętności.

Edytowano przez FrozenTear7
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że trochę zniekształcone te kulki niestety ale no... Cadance kiepsko poszła bo Inkscape i warstwy niestety nie podeszły super za pierwszym razem.

Moja mała smutna Dashie w dwa dy i wydawało mi się, że u niej w miarę spoko wyszło. Coś odnośnie niej warto by było poprawić? Bo w przypadku Cadance wiem jak jest i ciężko mi jeszcze sobie niektóre rzeczy wyobrazić przestrzennie. Rysuję szkicuję i próbuję różne pozycje wykorzystywać (  :kappa: ).

 

No dobra Dashie może jednak wygląda jak jajko... Miałem nadzieję, że bardziej naturalnie się ją uda wykonać.

Edytowano przez FrozenTear7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję! Bardzo przyjemnie mi się w sumie rysuje nawet się tego nie spodziewałem obróbka itp. nawet łatwo idzie teraz tylko najgorzej zacząć te szkice. Typowo moje kuce wyglądają jakby je ktoś to rozciągarki włożył bo zawsze zapominam o proporcjach długości  :crazytwi:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała rada odnośnie Inkscape - nie korzystaj z konturów. Osobna ścieżka jako kontur i osobna jako wypełnienie.

DeviantArt ma fochy i nie pozwala wrzucać plików SVG (nawet na Sta.sh), więc łapaj link na MediaFire: http://www.mediafire.com/download/tezujjr6z2txj88/ylth.svg. Otwórz plik w Inkscape i za pomocą narzędzia do edycji ścieżek (drugi przycisk od góry na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu) obejrzyj każdy obiekt. Możesz też sprawdzić rozmieszczenie warstw (Ctrl+Shift+L) i wypełnienie (Ctrl+Shift+F). Gotową pracę zobaczysz TUTAJ.

Edytowano przez Ylthin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna praca nadeszła.

journey_by_frozentear7-d9578vv.png

 

Wiem, że prawdopodobnie powinienem więcej czasu temu poświęcać żeby wychodziły lepsze prace ale póki co staram się ogarnąć podstawy jakieś i same kształty i pozycje. Ale coś takiego mi wyszło przy próbie uchwycenia  :spitfire2: 
Trochę dziwnie wyszła taka podniesiona obrócona pozycja ale starałem się!



Mała rada odnośnie Inkscape - nie korzystaj z konturów. Osobna ścieżka jako kontur i osobna jako wypełnienie.

 

Powinno się tak robić żeby można było ładnie zaginać te kontury i żeby nie były takiej samej grubości przez całą drogę?
Dzięki za pracę bardzo fajna ^^ Przeanalizuję wkrótce. Następną pracę postaram się wykonać zgodnie z waszymi poleceniami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jakaś tam szkoła rysowania kuców mówiła żeby ciut zjajowacać ale rozumiem że to zły pomysł :D
Taką Lunę to w marzeniach bym sobie nie wyobraził że takie dzieła tworzę.
Dzięki wielkie za chęć pomocy i postaram się w miarę wszystko uwzględniać w przyszłych rysunkach  :fluttershy5:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oc___frozen_tear_by_frozentear7-d95e0h6.

 

Udało mi się to skończyć jeszcze dzisiaj :3 Bez tła itp. tylko czysty kuceł. Na wyeksportowanym PNG nie wyglądają idealnie te włoski to jak ktoś ma ochotę zasmakować pro jakości to mogę vector udostępnić bo tam wszystko pasuje  :fluttershy4: 
Postarałem się jak mogłem, wziąłem do serca wszystkie wasze porady i jestem dumny z tego co mi wyszło.
Enjoy  :fleur: 

Właśnie następną pracę jak mi się coś uda to spróbuję wspaniałą Fleur ogarnąć :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja Fleur bardzo mi się podoba  :fluttershy4: . Grzywa i kopyta wyszły ci bardzo ładnie, ale jak na mój gust nasada ogona jest zbyt gruba. Popracuj również nad tułowiem - wydaje się takie trochę bulwiaste i owalne. 

Obserwuję temat i czekam na więcej twoich prac. Ćwicz rysowanie, bo z każdą pracą idzie ci coraz lepiej!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo  :fluttershy4:

No właśnie ten ogonek mi się nie podoba teraz tak do końca i wydaje mi się że ciut za grubą ją zrobiłem w bruchu a w końcu to supermodelka  :aj3:

Nie jestem super w rysowaniu alicornów a właśnie Fleur ma takie ciało. Ale praktyka czyni mistrza :D

 

Następna praca to będzie Trixie jak się wszystko uda ^^ Szkic już gotowy  :giggle:  Dziękuję za wsparcie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem że ciut męski pani Fleur z twarzy wyszła :D Specyficzny ma zarys mordki i coś nie wyszło do końca zmiękczenie ale w miarę zarysowałem ten jej dziubek. Prac nie poprawiam. Zostawiam na pamiątkę żebym mógł progres przy kolejnych pracach porównywać ^^

Ale dzięki za opinię ;)

PS: Dla mnie wciąż jest sexy :fleur:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo mnie porwało rysowanko a nie obrabianko:


incoming_3_by_frozentear7-d95wzlk.jpg

incoming_1_by_frozentear7-d95wzki.jpg

incoming_2_by_frozentear7-d95wzl5.jpg

 

Zwłaszcza spodobał mi się pomysł Trixie. Już zacząłem Inkskejpować i mam zamiar to akurat bardziej obrobić. Zrobić jakąś creepy scenkę z przestraszoną Trixie w ciemności.
Cloudchaser wyszła hmm.. sam nie wiem jak. Ciężka pozycja jak dla mnie ale postanowiłem się poczyć scen lotu itp. i jakoś przelałem na papier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Rarity

Pysk jest z pewnością zbyt owalny a ucho zbyt grube. Kopyta są zbyt grube jak na mój gust, ale róg i oczy wyszły ci dobrze. Grzywa jest największym atutem tego rysunku.

2. Trixie

Ten rysunek spodobał mi się najbardziej. Strach wymalowany na pyszczku jest tutaj dobrze oddany, ale nos wygląda trochę jak ziemniak. Tak jak na poprzednim rysunku, podoba mi się grzywa. Może trochę zbyt puszysta, ale to tylko czepianie się. Nie mam żadnych zastrzeżeń co do płaszcza.

3. Cloudchaser

Oczy są zbyt krzywo położone, kopyta i tułów są zbyt małe i krótkie w porównaniu do głowy, z czoła wystaje ucho. Skrzydła są nienaturalnie wykręcone. Powinieneś popracować nad właśnie takimi pozami.

 

Czekam na więcej prac oraz na obróbkę aktualnych, bo to rysowanie zmierza w dobrym kierunku  :fluttershy4:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wydawało mi się że Rarity tutaj najgorzej wyszła :D
Co do Trixie to grzywa akurat specjalnie taka. Wiem że powinna się kończyć na wysokości złączenia głowy z szyją ale bardzo mi się podoba Trixie z grzywą w wersji push-up  :fluttershy4:  Nos to taki zarys tylko to przy obróbce dopiero jakoś spróbuję go w normalne kształty urobić ^^
Może Cloudchaser jest ukrytym jednorożcem tylko niestety ucho wyrosło w tym miejscu?  :yay:  To był eksperyment i będę dopiero próbował ogarnąć w miarę taką pozycję. Pomysł był taki że postać jest pod kątem i właśnie tułów jest już bardziej z tyłu i kopyta dalej. A skrzydła w trakcie machania i tak wygięte przez wiatr ale rozumiem niekoniecznie wyszło  :lie:

Póki co skupię się na Trixie skoro też mówisz że fajnie wyszło. Jutro może skończę. No i poćwiczę wszystko o czym wspomniałaś dziękuję za opinię :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...