Skocz do zawartości

Dualistyczna Monarchia w Ogniu!


Komputer

Recommended Posts

Dualistyczna Monarchia w Ogniu!

Dwudziesty siódmy czerwiec 1914

latest?cb=20150618194636

Piękny rok 1914, w Europie graniczą ze sobą mocarstwa które raczej nie chcą widzieć siebie obok. W Europie zachodniej mamy Cesarstwo Niemieckie i Republikę Francuską, państwa te stosunki mają conajmniej złe choć wiadomo, że to pierwsze państwo wygrało by jeden na jednego. Nie można również zapomnieć o Wielkiej Brytanii która stara się zachować równowagę na kontynencie, ale na razie jej to zbytnio nie wychodzi.
W Europie Wschodniej i Środkowej mamy najpiękniejsze, najwspanielsze i najstabilniejsze Cesarstwo Austro-Węgier z Kaiserem Franciszkiem Józefem I na czele, obok mamy Królestwo Włoch z którymi Wiedeń ma podpisany sojusz obronny, jeszcze obok jest Imperium Rosyjskie które jest doskonałym przykładem jak być złym sąsiadem, stosunki między Wiedniem a Piotrogrodem ciekawe nie są, co więcej Rosjanie wspierają Serbów czyli sól w oku Austro-Węgier. Na bliskim wschodzie za to jest przewracające się Imperium Osmańskie które chętnie podbiłaby Wielka Brytania i Imperium Rosyjskie. Innymi słowy, ciekawa sytuacja jest.

1kk6wctmai0b.png

Rząd składa się z takich osobistości jak Kaiser Franciszek Józef I, Leopold Berchold, Leon Bliński, Karl Heinold von Udynski, Oskar von Hranivolic-Cvetassin, Franc Conrad von Hotzerdorf, Friederich von Osterreich-Teschen, Anton Haus i Milana Emila Uzelaca. Na dobry początek Kaiser postanowił nie zmieniać składu rządu uznając go za wystarczająco komptentny.

juo5ekyswzfi.png

Cesarsko-Królewska Armia liczyła za to aż 84 dywizje pogrupowanych w 19 Armiach, głównie ulokowanych w centrum kraju i w Galicji-Lodomerii. Z gorszych wiadomości jest to, że niezadowolenia sięga 10% ale na razie uspokojanie ludności jest sprawą drugorzędną, jeśli kraj ma zamiar przetrwać. 

dp5c25bxi408.png

Pierwszym krokiem jest wysłanie dywizji na granicę z buntowniczą Serbią i wrogo nastawioną Rosją, Włochy według Kaisera nie powinny zdradzić, więc jest zbędne trzymanie tam dywizji. W przypadku agresji sąsiadów C. K Armia powinna sobie szybko poradzić z słabymi armiami archaicznych sąsiadów. (Gdyby sami takiej armii Austro-Węgry nie miały. Ale cii.)

j5m0ifkx64v6.png

Następnie rozpoczęto prace nad nowym wyposażeniem dla sił piechoty, kawalerii, nowy taktykami dla armii lądowej, unowocześnieniem dość przestarzałego przemysłu oraz nowy modelami Krążownika Liniowego i Drednota by można było zdominować wody Morza Śródziemnego. 

chiud0q92wed.png

Dwudziestego ósmego Czerwca stała się jednak tragedia dla Imperium Austro-Węgierskiego. W Sarajevie zabity Franciszka Ferdynarda i jego żonę Zofię przez Bośniackiego zamachowca Gavrilo Principa. Było to niedopuszczalne dla ludności więc Kaiser Franciszek Józef uznał swe działania za słuszne, wiedział, że trzeba ukarać buntowniczą Serbię raz na zawsze.

 

Witajcie spowrotem. Tym razem przybywam z otchłani internetów z nowym AARem dziejącym się w modzie Peace Without Victory, jak widać będzie to gra Austro-Węgrami i planuje na pewno, grać do 1945. Zimną wojnę nie wiem czy odegram, jakbym zalegał tydzień z kolejną częścią możecie lać mnie wałkiem po łbie by wybić mi z niego głupotę. Ale to nie powinni się zdarzyć, bo mam chęć gram tym państwem. To tyle. Mam nadzieję, że się spodoba.

Edytowano przez Komputer
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dualistyczna Monarchia w Ogniu! Część Druga - Początek Wojny.

Dwudziesty ósmy czerwiec 1914
W Austro-Węgrach a szczególnie w rządzie tego kraju zapanowało oburzenie z powodu zamachu na Arcyksięcia, okazało się, że ruszenie dywizji na granice z Serbią i Rosją było dobrym rozwiązaniem. Bardzo dobrym, co więcej to dało Casus Belli to zniknięcia Serbii z mapy Europy, lub istnienia jako marionetka Kaisera Franciszka Józefa.

Obrazek6.png

Dnia trzydziestego czerwca rozpoczęto budowę około 12 dywizji piechoty, aby wzmocnić Cesarsko Królewską Armią, do służby żołnierze będą gotowi 3 kwietnia 1915. Więc trochę to potrwa, ale na razie obecna liczba dywizji powinna zatrzymać każdy cios w Wiedeń. Plus buduje się kilka okrętów których nazwy sztab zapomniał.

tm8beq9afn2a.png

Dwudziestego ósmego lipca, rząd Austro-Węgier wysłał ultimatum do Serbii, 30 dywizji piechoty były na granicy z Serbią, reszta stacjonowała w Galicji i Lodomerii aby zatrzymać uderzenie Armii Carskiej, która pewnie wspomoże Serbię.

Obrazek8.png

Dwudziestego dziewiąta lipca Serbia częściowo zaakceptowała Ultimatum co dla rządu Austro-Węgierskiego, było nie do zaakceptowania. Na podstawie odrzucenia ultimatum wypowiedziano Belgradowi wojnę chcąc wymazać ten kraj z mapy Europy, raz a dobrze.

Obrazek9.png

Na reakcje nie było długo czekać, Czarnogóra poparła Belgrad wypowiadając wojnę Austro-Węgrom, te w odpowiedzi ogłosiły generalną mobilizację by szybko zgnieść dwa wrogie państwa a potem zająć się Rosją która wręcz na 99,9% zaatakuje Wiedeń.

Obrazek8.png

Szybko rozpoczęto uderzenie na długości całej granicy nie licząc jednego miejsca, 30 dywizji zdaniem generalizacji C. K Armii powinno sobie doskonale poradzić z słabą Armii Serbii i Czarnogóry. Dużo gorzej miały się sprawy na północy gdzie Imperium Rosyjskie wypowiedziało wojnę Austro-Węgrom. Armie na północy dostały bezwzględny nakaz obrony i w razie potrzeby mogą tylko kontratakować. Po czterech godzinach wojny okazało się, że w Galicji panuje względny spokój, a atak na Serbie idzie pomyślnie. Za to Imperium Osmańskie podpisało sojusz obronny z Niemcami.

Obrazek9.png

Pierwszego Sierpnia, Niemcy poparły Wiedeń wypowiadając wojnę Rosjanom, ucieszyło to dowództwo C. K armii i rząd całego kraju, ze względu na to, że nie muszą sami walczyć z gigantem. Cesarstwo Niemieckie posiada obecnie 275 dywizji które mogą odmienić losy wojny na wschodzie. Niedługo Imperium Rosyjskie powinno upaść raz na zawsze.

Obrazek10.png

Po chwili do wojny dołączyła Francja która rozpoczęła mobilizację, Niemcy wypowiedziały jej i Belgii wojnę rozpoczynając wojnę na zachodzie. Z gorszych wieści jest to, że Rosjanie atakują Tarnapol w sile 48 dywizji co miłe nie jest ani trochęi wkrótce miasto padnie. Nie ma nawet nadziei, że odeprze atak.
Po jakimś czasie 5 września, Tarnapol upadł tak samo jak Belgrad i dwie prowincje które były obok, co więcej Wielka Brytania wypowiedziała wojnę Cesarstwu Niemieckiemu co zapoczątkowało największą wojnę od czasów Wojen Napoleońskich na tym kontynencie.

Obrazek11.png

dviwjouj7inu.png

Szóstego września rozpoczęta została pierwsza ofensywa Austro-Węgierska w Galicjii na Sosnowiec, według raportów nie było tam wielu dywizji więc powinno się udać, bez większych problemów. Przy okazji SMS Breslau i SMS Goeben uciekły do Imperium Osmańskie gdzie podniosły banderę Osmańską, choć nie oficjalnie się mówi, że dalej tam służyli marynarze Niemieccy.

49zlqnlxmo6t.png

Czternastego września została rozpoczęta kolejna mobilizacja C. K Armii która miała pokazać siłę synów Kaisera i Austrii. Rosja nie mogła przejąć Galicji bo byłby to cios i to poważny. Dwadzieścia z tych dywizji będzie stacjonowało na granicy z Włochami ze względu, że wymigały się z sojuszu obronnego z Austro-Węgrami. Dzięki tej mobilizacji liczebność C. K Armii wzrosła do 138 dywizji. Śmieszne było to, że Serbia chciała uciekać przez Albanię ale ta odmówiła. W nagrodę dostanie Kosowo za odmówienie wrogom Kaisera. 
Za to jakiś czas później Sosnowiec upadł ale niestety wpadł w granicę Cesarstwa Niemiec, pomimo wiązanek w sztabie postanowiono nic z tym nie robić i rozpoczęto atak na Radom by pokazać Rosjanom kto tu jest lepszy.
Do kolejnych wieści należy wypowiedzenie wojny przez Japonię Niemcom za to, że nie oddali jej kolonii na pacyfiku. 

Trzynastego października za to sztab C. K Armii opracował nowe doktryny czyli dowodzenie przez rozkazy, i już badają kolejne by Armia Austro-Węgier nie dostała batów od Serbii, oraz od Rosji bo została pobita w Sosnowcu. Trzydziestego października opracowano nowy model krążownika liniowego, który pozwoli wygrać tą wojnę o ile zdąży się zbudować jakąkolwiek sztukę.

Dziewiątego listopada rozpoczęto kontratak w Tarnopolu przy użyciu 48 dywizji by wywalić Rosjan, z terenów C. K Monarchii raz a dobrze.

f2mi0d6wcrx0.png

Za to 15 Listopada, po pewnym incydencie na Morzu Czarnym i wypowiedzeniu przez Rosję wojny Imperium Osmańskiemu. Każda pomoc jest dobra, a szczególnie kraju który ma 105 dywizji. Pozwoli to odciągnąć uwagę Rosjan od Niemiec i Austro-Węgier.

Obrazek15.png

Co więcej 19 Listopada do Państw Centralnych dołączyła Bułgaria, która chciała włączyć Macedonię w swe granice. Pomoc armii bułgarskiej będzie nieoceniona ponieważ liczy aż 14 dywizji, a to zawsze coś. Dzień później Imperium Osmańskie przeprowadziło mobilizację, przez co ma już 171 dywizji. Co jest niezłym wynikiem trzeba przyznać.

Obrazek16.png

Sytuacja na 1915 przedstawia się następująco, Serbia i Czarnogóra dalej istnieją a Tarnopol został odzyskany. Niemcom jednak nie idzie na zachodzie ze względu na OP fortyfikacje w Belgii. Co więcej w Austro-Węgrach opracowano nowe wyposażenie piechoty na 1914, i wkrótce rozpoczęta zostanie modernizacja.

Obrazek17.png

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jednak małą nadzieję, że Osmanom uda się coś ugrać na Kaukazie by odciągnąć ze mnie te dziesiątki dywizji. Z Włochami powinno pójść łatwo bo bot często ma 50% dywizji gdzieś w głębi kraju. 

Kolejną część powinno udać mi się napisać dziś wieczorem, więc obczaję czy nie mam przerąbane mocno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dualistyczna Monarchia w Ogniu - Część Trzecia - Złe Rzeczy się dzieją.

mid.jpg

A więc już jest 1915, kilka miesięcy wojny a już dużo strat jest. Najbardziej liczące się kraje w wojnie to po stronie Ententy: Republika Francuska, Imperium Rosyjskie i Zjednoczone Królestwo. A po stronie Państw Centralnych: Cesarstwo Niemieckie, Austro-Węgry i Imperium Osmańskie. Bułgaria raczej jest tylko wsparciem przeciwko Serbii. Obecnie jest dziewiąty styczeń i ciekawe jakie teraz wydarzenia będą na froncie.

enfwtmdvn5vz.png

Osiemnastego Stycznia moi konstruktorzy opracowali nowe wyposażenie dla kawalerii Cesarsko-Królewskiej Armii, co więcej Niemcy i Wielka Brytania wzajemnie zrobiły sobie blokadę by się podenerwować. Plus Niemcy na dowódcę sztabu mianowali von Falkenhayna.

Obrazek2.png

Dziewiętnastego Lutego skończyła się w końcu budowa nowych dywizji piechoty, jednak nie 12 lecz tylko 5. Głównie ze względu na to, że przemysł uniemożliwił wiele rzeczy. Plus w międzyczasie Rosjanie zajęli Katowice które niedawno zostały odbite i odbyła się bitwa nad Sommą i do Francji przybyły kolejne posiłki Brytyjskie. Plus rozpocząłem modernizację moich sił i ich uzupełnianie stopniowe. Do tego podpisano Traktat Londyński między Włochami a Francją i nową doktrynę opracowałem i od razu biorę się za kolejną.

Obrazek4.png

Siódmego Marca Włochy wbiły sztylet w plecy Państwom Centralnym dołączając do Ententy, spowodowało to szybką, kolejną mobilizację C.K Armii co zwiększyło ilość dywizji przy Włoszech do 44 z 20. Co więcej Serbia i Czarnogóra dalej istnieją bo aż desperacko się bronią i odpierają ataki z każdej strony... Dwudziestego drugiego marca rozpocząłem ofensywę w Alpach chcąc wyprzeć Ententę z przygranicznych prowincji, co więcej zaraz rozpocznę ostateczny atak w Serbii i 35 dywizji wyślę do pomocy w Galicji, z powodu, że Rosja przebija się przez Stanisławów i niedługo zagrozi Słowacji.
Plus Piętnastego Kwietnia zbadałem nowy typ Drednota i straciłem Lwów a moja ofensywa w Alpach zakończyła się porażką, więc dopiero potem zaatakuje. Co więcej mój kraj już jest zmęczony wojną co spowodowało dodanie mi 3 dissa.

Obrazek5.png

Dwudziestego Ósmego Kwietnia, Senussi rozpoczęło swoją kampanią przeciwko Entencie, głównie dlatego, że Imperium Osmańskie ogłosiło Dżihad przeciwko niewiernym. To powinno pozwolić im na podjęcie jakiś akcji na Półwyspie Synaj. Lub przynajmniej osłabienie Egiptu. A ja tracę niestety kolejne ziemie w Galicji.

Obrazek6.png

Ósmego Marca w Niemczech była Letnia Mobilizacja by przegonić  Rosjan z Polski. Dzięki temu liczba ich dywizji zwiększyła się do 354. To dość dużo, a moja ofensywa w Serbii prawie zakończyła się sukcesem.

Obrazek7.png

Dwudziestego Siódmego Czerwca w końcu skapitulowała Serbia i została Czarnogóra, pomogło w tym 22 dywizje Bułgarskie nad którymi przejąłem kontrolę. Po tym zwycięstwie przekażę Czarnogórę i Pristinę Albanii za pośrednią pomoc w wojnie. Po czym wyślę dywizje bułgarskie na front Alpejski by pokonać Włochów.

Obrazek8.png

Pierwszego Września skapitulowała Czarnogóra więc od razu wysyłam swe dywizje do Galicji a Bułgarskie na granicę z Włochami by ich zniszczyć szybko. Jednak dobrze, że lepiej późno niż wcale Serbia i Czarnogóra upadły.

Obrazek9.png

Piętnastego Listopada udało się moim wojskom zająć Udine po długich walkach z powodu fortyfikacji które tam występowały, teraz trwa reorganizacja wojsk by zająć Belluno i na koniec ruszyć na Wenecję, choć znajdują się tam fortyfikacje 10 poziomu. Co więcej zbadałem nowe wyposażenie piechoty górskiej 1914, nową doktrynę wojskową i unowocześniłem przemysł.

Obrazek10.png

Dziesiątego Stycznia stało się coś co spowodowało wypowiedzenie wielu wiązanek w sztabie C. K Armii. Szło od najgorszych z powodu przystąpienia Rumunii do wojny po stronie Ententy, sztab się tego nie spodziewał więc rozpoczęto na szybko przemieszczanie jakiś 30 dywizji lub 40 na front z Rumunią. Co więcej Bułgaria po jakimś czasie skapitulowała co spowodowało kolejne przekleństwa w Sztabie.

Obrazek11.png

Sytuacja na Marzec 1916 przedstawia się następująco. Walki pozycyjne w Galicji i w Alpach, ciężkie walki z Rumunią i Rosjanami oraz desant Portugalii w Dubrovniku nie wiadomo skąd. To nie daje optymistycznej wizji końca wojny, jeśli nie będzie jakiegoś cudu porażka będzie dość upokarzająca.

Edytowano przez Komputer
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...