Frosty Shadow

[Ankieta] Technologia w Equestrii

5 postów w tym temacie

Dobra więc sprawa wygląda tak, że przygotowuję sobie materiały do prelekcji o technologii taboretowej i postanowiłem fakty skonfrontować z opinią fanów :) Na Bronies Polska już podawałem linka do ankiety, ale może jednak nie do wszystkich on dotarł, więc macie to też tutaj. Od razu mówię by nie było niepotrzebnych komentarzy jak na BP, ta ankieta jest tylko poglądowa i nie będę na jej podstawie budował całej prelekcji :Phttps://docs.google.com/forms/d/1tI4Fq4GccNGsV5mJGsHMKFyzTs5RWDy74oyCG3LtDOs/viewform?c=0&w=1

Edytowano przez Frosty Shadow
0

Udostępnij ten post


Link do postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ta ankieta ma jedną rakotwórczą wadę - jest skrajnie nieprecyzyjna. Co znaczy "technologia średnio niezaawansowana"? Młyn wodny to technologia prymitywna, czy już niezaawansowana? Drewniany dźwig budowlany to poziom zaawansowany, czy może znacznie niższy?

0

Udostępnij ten post


Link do postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście strasznie nie precyzyjna ta ankieta.

Co do pytania, wraz z kolegą z forum ustaliliśmy przeglądając wszystkie wynalazki i przedmioty, które używają kuce w serialu, że okres technologiczny wypada na lata 50 ubiegłego wieku. Praktycznie wszystko, co znaleźliśmy, co wyskoczyło lub przejechało w tle, nie wykraczało poza ten okres. Moim zdaniem można przyjmować, że kucyki żyją w porównywalnym okresie technologicznym co my w tedy.

Edytowano przez Chief
0

Udostępnij ten post


Link do postu
Udostępnij na innych stronach

Jayson Thiessen (reżyser sezonów 1 i 4) w The Art of Equestria stwierdził że przy tworzeniu odcinków technologicznie dozwolone jest wszystko od średniowiecza do wczesnego wieku XX, cała późniejsza technologia występuje tylko na potrzeby gagów albo z dobrym uzasadnieniem. I tego jak dla mnie można się trzymać.

Nie wiem też jaki jest sens takich rozważań, Equestria to absurdalny świat z kreskówki i zawiera wszystko co scenarzyści uznają za śmieszne/ciekawe.

Edytowano przez Ścierwisław Wszechmogący
2

Udostępnij ten post


Link do postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jaki jest sens takich rozważań? Analizowanie świata i rozbieranie go na czynniki pierwsze to z połowa radości ze znania jakiejś serii. 

Jeśli idzie o technologię jako taką, to myślę, że w Equestrii jest ona na poziomie raczej podobnym do średniowiecza, jednak z pewnymi osiągnieciami technologicznymi z okresów późniejszych. Jak napęd parowy czy kolej. Nie znają tam według mnie elektryczności, a te co nowsze wynalazki opierają się na magii. 

No a już praktycznie na 100% jestem pewien, że w kwestii technologii militarnej/zbrojeniowej Equestria jest na poziomie porównywalnym do ziemskiego średniowiecza, bez prochu czy broni palnej... bo w sumie i po co im jak mają magię a wojen raczej nie prowadzą.

Generalnie sądzę, że nie można tak globalnie porównywać technologii ziemskiej i Equestriańskiej - bo po prostu różne aspekty technologiczne są w różnym stopniu rozwinięte. 

Equestria jest tak na moje oko  w zdecydowanej większości stylizowana na średniowieczny kraj, jednak z pewnymi bardziej zaawansowanymi technologicznie dodatkami. Po części czysto technologicznymi, po części magicznymi. 

0

Udostępnij ten post


Link do postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, by skomentować

Aby móc pisać komentarze, musisz być zalogowanym użytkownikiem.

Utwórz konto

Utwórz konto w naszej społeczności! To łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz